KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Ohlédnutí za literárním festivalem Humbook

17. října 2016 v 20:45 |  Informace

Ohlédnutí za literárním festivalem Humbook

V sobotu 15. listopadu proběhl pod taktovkou nakladatelství CooBoo a Fragment první ročníkfestivalu young adult literatury Humbook. Festival přilákal několik stovek návštěvníků a potvrdil tak, že podobná akce v Čechách mladým čtenářům a knižním nadšencům, bloggerům i JůTuberům zatím chyběla. Humbook je zaujal nejen literárním ale i doprovodným programem, díky němuž si na festivalu každý našel to své.
V rámci festivalu Humbook tak vystoupila ruská autorka fantasy ságy Časodějové Natalja Ščerba, české spisovatelky young adult literatury Marie Rejfová, Míša Burdová a Lenka Dostálová, ale například také módní bloggerka a autorka aktuální knižní novinky Najdi svůj styl Alex Fráňová. V rámci doprovodného programu se pak návštěvníci na nejrůznějších workshopech měli možnost podívat do zákulisí vzniku knih, napsat vlastní povídku, zúčastnit se únikové hry nebo se nechat dočasně potetovat.
Mezi největší lákadla festivalu pak samozřejmě patřili Ruta Sepetysová a Christopher Paolini.
Ruta Sepetysová prozradila mimo jiné to, že její aktuální novinka Sůl moře vznikala tři roky. Autorka během psaní navštívila sedm zemí a mluvila s desítkami lidí. Úsilí se vyplatilo - Sůl moře sklízí nadšené ohlasy od čtenářů po celém světě a autorka se u nás dočkala skutečně vřelého přijetí. Během svého krátkého pobytu v Praze stihla kormě stovek podpisů rozdat také několik rozhovorů do médií a prozradila, že její další kniha se bude odehrávat ve Španělsku.
Také Christopher Paolini, autor slavné bestsellerové fantasy série Odkaz dračích jezdců, nadchl své fanoušky zprávou, že jeho další kniha již brzy spatří světlo světa. Z žánru fantasy si autor odskočil do žánru sci-fi a američtí čtenáři se jeho novinky dočkají už příští rok. I Christopher Paolini si na Humbooku užil spoustu pozornosti, podepsal stovky svých knih a nechal se mnohokrát vyfotit s návštěvníky festivalu.
Humbook se zkrátka vydařil a my všem návštěvníkům moc děkujeme!
Uvědomujeme si také, že festival nebyl dokonalý a že do příštího ročníku máme rozhodně na čem pracovat. Jsme ale rádi, že ohlasy na Humbook jsou vesměs pozitivní a dokazují, že by byla škoda, nesejít se na něm zase za rok. Vybrané fotografie z aktuálního ročníku si můžete prohlédnout v galerii pod článkem. Jejich autorem je Lukáš Loužecký.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama