KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Říjen 2016

Ohlédnutí za literárním festivalem Humbook

17. října 2016 v 20:45 Informace

Ohlédnutí za literárním festivalem Humbook

V sobotu 15. listopadu proběhl pod taktovkou nakladatelství CooBoo a Fragment první ročníkfestivalu young adult literatury Humbook. Festival přilákal několik stovek návštěvníků a potvrdil tak, že podobná akce v Čechách mladým čtenářům a knižním nadšencům, bloggerům i JůTuberům zatím chyběla. Humbook je zaujal nejen literárním ale i doprovodným programem, díky němuž si na festivalu každý našel to své.
V rámci festivalu Humbook tak vystoupila ruská autorka fantasy ságy Časodějové Natalja Ščerba, české spisovatelky young adult literatury Marie Rejfová, Míša Burdová a Lenka Dostálová, ale například také módní bloggerka a autorka aktuální knižní novinky Najdi svůj styl Alex Fráňová. V rámci doprovodného programu se pak návštěvníci na nejrůznějších workshopech měli možnost podívat do zákulisí vzniku knih, napsat vlastní povídku, zúčastnit se únikové hry nebo se nechat dočasně potetovat.
Mezi největší lákadla festivalu pak samozřejmě patřili Ruta Sepetysová a Christopher Paolini.
Ruta Sepetysová prozradila mimo jiné to, že její aktuální novinka Sůl moře vznikala tři roky. Autorka během psaní navštívila sedm zemí a mluvila s desítkami lidí. Úsilí se vyplatilo - Sůl moře sklízí nadšené ohlasy od čtenářů po celém světě a autorka se u nás dočkala skutečně vřelého přijetí. Během svého krátkého pobytu v Praze stihla kormě stovek podpisů rozdat také několik rozhovorů do médií a prozradila, že její další kniha se bude odehrávat ve Španělsku.
Také Christopher Paolini, autor slavné bestsellerové fantasy série Odkaz dračích jezdců, nadchl své fanoušky zprávou, že jeho další kniha již brzy spatří světlo světa. Z žánru fantasy si autor odskočil do žánru sci-fi a američtí čtenáři se jeho novinky dočkají už příští rok. I Christopher Paolini si na Humbooku užil spoustu pozornosti, podepsal stovky svých knih a nechal se mnohokrát vyfotit s návštěvníky festivalu.
Humbook se zkrátka vydařil a my všem návštěvníkům moc děkujeme!
Uvědomujeme si také, že festival nebyl dokonalý a že do příštího ročníku máme rozhodně na čem pracovat. Jsme ale rádi, že ohlasy na Humbook jsou vesměs pozitivní a dokazují, že by byla škoda, nesejít se na něm zase za rok. Vybrané fotografie z aktuálního ročníku si můžete prohlédnout v galerii pod článkem. Jejich autorem je Lukáš Loužecký.

Žena obchodníka s kořením

7. října 2016 v 22:02 Knižní novinky

ŽENA OBCHODNÍKA S KOŘENÍMKniha Charlotte Bettsové


Londýn si letos připomíná 350 let od ničivého požáru, který
tenkrát zničil značnou část města a připravil o domovy na 100 000 lidí.
Jak se tito nebožáci se svým osudem vyrovnali? O tom vypráví příběh mladé Katherine,
jejíž sny o spokojeném manželství lehly popelem spolu s majetkem jejího
novomanžela Roberta, obchodníka s kořením. Jen ztěžka si začali budovat
nový život, když je zasáhla další rána. Výhodná pracovní nabídka pro Roberta končí
tragédií a on je nalezen mrtev. Kate nevěří, že její muž spáchal sebevraždu, a
pouští se do pátrání, při kterém začne jít o život i jí. Útočiště nachází v
rodině slepého výrobce parfémů Gabriela. Vrah jejího muže ji však pronásleduje
až sem…
Román Charlotte Bettsové Žena obchodníka s kořením
je plný zvratů a emocí. Získal prestižní cenu The Romance Readers Award za
nejlepší romantickou knihu roku 2013. Kniha vychází v nakladatelství
Fragment 10. října 2016.


Alfie Bloom - Tajemství zakletého hradu

7. října 2016 v 21:56 Knižní novinky

Alfie Bloom - Tajemství zakletého hradu

Prastará magie ožívá!

Alfie Bloom vede obyčejný, poněkud osamělý život. To se ale změní v okamžiku, kdy mu tajuplný právník Kaspian Bone oznámí, že zdědil hrad. A ne jen tak ledajaký! Je to místo plné čar a kouzel, které bylo dlouhá staletí zapečetěno, a kde prý - světe div se - před šesti sty lety přišel na svět! Mocný druid tehdy ukryl do hlubin hradu prastarou magii, kterou má nyní Alfie střežit.

Chlapcův nudný život skončil. Hroziví nepřátelé totiž prahnou po jeho magii i po temném tajemství, které dříme ukryto hluboko pod hradem…


Koupit můžete zde:

Už máte svůj kalendář pro pamětníky?

7. října 2016 v 21:54 Informace
V úterý 4. října jsme v restauraci U Mrtvýho ptáka v pražském Karlíně pokřtili Cibulkův kalendář pro pamětníky na rok 2017. Už podeváté se tak i v roce 2017 můžete ocitnout ve hvězdné záři herců a hereček první poloviny minulého století. Všichni hosté křtu se navíc ve hvězdné záři známých osobností ocitli právě na samotné akci. Mezi hosty byli například Eva Pilaraová, Dáda Patrasová, Vlastimil Harapes, Marcela Březinová, Jan Přeučil, Marie Tomsová nebo Jitka Ježková. Společně s Alešem Cibulkou nový kalendář pokřtila Jana Štěpánková.
Cibulkův kalendář pro pamětníky 2017 není jen obyčejným kalendáře, je to čtivá literaturu faktu. Každý den máte dokonalý přehled o narození či úmrtí slavných filmových hvězd 30. a 40. let minulého století, o premiérách nejslavnějších pamětnických filmů a každý týden vás čeká unikátní fotografie doplněná poutavým textem. Máte tak šanci dozvědět se informace, které dosud nebyly nikdy zveřejněny. Obdivujete Adinu Mandlovou, Lídu Baarovou, Natašu Gollovou či Danu Medřickou? Líbí se vám Oldřich Nový, Karel Höger nebo Svatopluk Beneš? V tomto kalendáři si rozhodně přijdete na své!
"Z mého psaní se stává detektivka - vyberu jméno herce či herečky a musím projít všechny předcházející ročníky, aby se neopakovala stejná fotografie, abych znovu nevyprávěl něco, co už jsem prozradil. O to víc mě ale těší příznivé ohlasy, moc si jich vážím a chvála je pro mě zavazující", říká autor kalendáře a známý moderátor Aleš Cibulka.


Praha ožije literárním festivalem Humbook

7. října 2016 v 21:51 Informace

Praha ožije literárním festivalem Humbook

Už příští sobotu 15. října čeká Prahu pořádný Humbook! Na první český festival young adult literatury přivezeme zahraniční literární hvězdy Christophera Paoliniho, autora bestsellerové série Odkaz dračích jezdců, Rutu Sepetysovou, která má na kontě tři skvělé historické romány, a Natalji Ščerbu, ruské želízko v ohni fantasy literatury. Na Humbooku toho ale na všechny knihomoly čeká mnohem víc! Festival startuje 15. října v pravé poledne v prostoru Elektra v pražských Holešovicích.
Co vše vás na něm ještě čeká, kromě besed a autogramiád zahraničních autorů?