KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Červenec 2016

Ro

15. července 2016 v 23:25 Informace
V říjnu v 2016 se do kin chystá nový český film Tenkrát v ráji. Natočen je na motivy stejnojmenného úspěšného románu spisovatele a scenáristy Josefa Urbana, který v roce 2015 vydalo nakladatelství Fragment. Román i film vypráví o osudové lásce, nezlomném přátelství a vztazích českých a německých horolezců, do kterých zasáhla těžká válečná doba Protektorátu.
Josef Urban volně čerpal inspiraci ze skutečných postav historie: legendární, mýty opředený a ve své době nejlepší český horolezec Josef Smítka odmítl nastoupit k totálnímu nasazení v Říši a několik let se před německými úřady a gestapem skrýval ve skalním městě Českého ráje, podporován kamarády z řad českých a německých horolezců.
Roli české horolezecké legendy ztvárnil neherec Vavřinec Hradilek, populární olympijský medailista a mistr světa ve vodním slalomu, který se tak pravděpodobně stane novým objevem českého filmu.
Výpravný film z autentického horolezeckého prostředí, který nemá v historii české kinematografie obdobu, vznikal ve světově unikátních lokacích Českého ráje, Česko-saského Švýcarska, Adršpachu, Vysokých Tater, Sobotky a Prahy.
V hlavních rolích, kromě Vavřince Hradilka, debutuje nadějný Petr Šmíd. V dalších úlohách se představí Jan Budař, Vica Kerekes, Miroslav Etzler, Pavel Rímský, Ondřej Havelka, Simona Stašová, slavný německý herec Jürgen Heinrich a ruský herec Ivan Shvedoff.
Strhující lovestory, podle skutečného příběhu, rámuje komponovaná hudba zpěvačky a skladatelky Radůzy, v symfonické nahrávce Janáčkovy filharmonie Ostrava, pod taktovkou německého dirigenta Heiko Mathiase Förstera.
Do kin bude film uveden 27. října 2016.