KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Červen 2015

PETRA NEOMILLNEROVÁ OPĚT PROKÁZALA SVŮJ NEOBYČEJNÝ VYPRAVĚČSKÝ TALENT

17. června 2015 v 21:19 Informace
PETRA NEOMILLNEROVÁ OPĚT PROKÁZALA SVŮJ NEOBYČEJNÝ VYPRAVĚČSKÝ TALENT
Nakladatelství Albatros vydalo novou knihu od oblíbené autorky české fantastiky Petry Neomillnerové Duhový cirkus.Hlavní hrdinka knihy, předškolačka Mia, je malý rebel se srdcem na dlani, neohrožená objevitelka, která si vždycky ví rady a která nade vše miluje svou rodinu. Kniha plná nádherných ilustrací Olgy Franzové je navíc doplněna třemi písničkami Petry Neomillnerové, k nimž hudbu složil syn Jaroslava Uhlíře Štěpán. V červnu připravuje Albatros vydání Duhové cirkusu také v Braillově slepeckém písmu.
Pojďte společně s Miou nahlédnout do Duhového cirkusu a zazpívat si veselé písničky! Malá Mia není jen tak ledajaká holčička, je z cirkusácké rodiny. Skáče salta, jezdí na poníkovi a dokáže rozveselit každé dítě i dospělé, dokonce i zvířátka. Má spoustu kamarádů a s Péťou odvážně zachrání pudlíka Prince. Mia si ráda zpívá veselé písničky, a kdo chce, může si je zpívat společně s ní; v knize jsou hned tři, s texty a notami Štěpána Uhlíře.
Petra Neomillnerová se na poli dětské literatury etablovala úspěšnou sérií o Amélii - Amélie a tma, Amélie a barevný svět, na podzim připravuje závěrečný díl Amélie a duchové. Teď přichází s knihou pro nejmenší čtenáře, v níž opět ukázala svůj neobvyklý vypravěčský talent, smysl pro humor a neutajila ani své sklony k uličnictví. Duhový cirkus je knihou, u které se děti pobaví a rodiče nebudou při předčítání trpět. Navíc si společně zazpívají veselé písničky, které si mohou poslechnout na webových stránkách albatrosmedia.cz. Stejně jako v knihách o Amélii nabízí autorka neotřelý pohled a druhý plán příběhu, který ocení i dospělí čtenáři.

Pozvánka

12. června 2015 v 14:23 Informace

Zabij v sobě strach,nebo někdo zabije tebe!

11. června 2015 v 9:57 Informace

Zabij v sobě strach, nebo někdo zabije tebe!

Richard Sklář pokřtil svůj výjimečný román Vila na Sadové. Kmotrem tohoto skvěle namíchaného koktejlu napětí, literární fikce, historických událostí a skutečných postav protektorátní Ostravy se stal uznávaný režisér Biser A. Arichtev s ženou Veronikou. Oba kmotři se shodli na tom, že příběh je vhodný pro natočení filmu; že by kniha měla mít určitě pokračování. Richard Sklář, se nechal slyšet, že Vila na Sadové opravdu existuje. Vždy, když kolem domu prošel, byl přesvědčený, že určitě má tajemnou minulost, proto začal navštěvovat archivy. Co vše v nich našel, si ale musíte přečíst sami.
Rok 1941: Reinhard Heydrich nastupuje do úřadu říšského protektora a úředník Johann Proske začíná v pohodlí vily na Sadové ulici v Ostravě psát svůj deník.
Rok 2013: Realitní agentka Roberta pátrá po identitě tajemného kupce vily. Hra kdo z koho začíná…
Dva příběhy, dva osudy, minulost a současnost.


Krkonošské pohádky-Marie Kubátová

3. června 2015 v 22:00 Recenze

Krkonošské pohádky-Marie Kubátová
Krkonošské pohádky o dobru, zlu, chamtivosti a lásce. Příběhy z krkonošských hor a podhůří, kde vládne moudrý Krakonoš. Lakomý jilemnický pán jenom kouká, kde by co sebral z cizího! Krakonoš jeho plány většinou odhalí a zmaří. Občas si z Vejrycha také udělá legraci. Pohádkové příběhy o životě krkonošského lidu pocházejí z pera Marie Kubátové.


KDYŽ SLYŠÍM SLOVA KRKONOŠSKÉ POHÁDKY, TAK SI HNED VYBAVÍM OBLÍBENÝ VEČERNÍČEK S KUBOU, ANČETEM,HAJNÝM,KRAKONOŠEM A TRAUTENBERKEM.
KDO BY NEZNAL TRAUTENBERKOVO "Himlhergotdonevertekrucajselement" =D.
POTĚŠILO MĚ, ŽE KRKONOŠSKÉ POHÁDKY EXISTUJÍ I V KNIŽNÍ PODOBĚ.
VÍC TAKOVÝCH KNIH A BUDU ABSOLUTNĚ SPOKOJENÁ.
DOPORUČUJI.Koupit můžete zde:

Zdeněk Svěrák - Tři bratři

3. června 2015 v 22:00 Recenze

Zdeněk Svěrák - Tři bratřiJsou tři pohádky, které by měl každý znát: O šípkové Růžence, O Červené Karkulce
a O dvanácti měsíčkách. Kdo viděl film Tři bratři, ten si je touto knížkou připomene, a kdo ho neviděl, ten si je užije v nečekaném spojení. Na stříbrném plátně hraju vypravěče, který umí psát i malovat. Ale ve skutečnosti jsem výtvarné nemehlo. Všechno za mě kreslil a maloval Václav Šlajch, na jehož obrázcích si vaše oči v knížce určitě pochutnají.
Zdeněk Svěrák


POHÁDKY O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH, O ČERVENÉ KARKULCE A O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE MOC DOBŘE ZNÁM.
KDYŽ JSEM KNIHU ZAČALA ČÍST, TAK JSEM SI POD NÁZVEM PŘEDSTAVILA PŘÍBĚH,POHÁDKU O TŘECH BRATRECH.
ANI VE SNU BY MĚ NENAPADLO, ŽE AUTOR KNIHY DO NÍ ZAPOJÍ VŠECHNY TŘI VÝŠE UVEDENÉ POHÁDKY. NEČEKANÉ SPOJENÍ, ZAJÍMAVÉ SLADĚNÍ. ANO,LÍBILO SE MI TO. FILM SE STEJNÝM NÁZVEM JSEM JEŠTĚ NEVIDĚLA A MYSLÍM,ŽE TO TAK BUDE I NADÁLE. RADĚJI ČTU NEŽ CHODÍM DO KINA ČI VYSEDÁVÁM U TELEVIZE.
DOPORUČUJI.Koupit můžete zde:

Velká kniha lidových písniček a říkadel-Josef Lada

3. června 2015 v 21:59 Recenze

Velká kniha lidových písniček a říkadel-Josef Lada


Výběr nejznámějších českých lidových písniček, říkadel, hádanek, pranostik, jazykolamů či rozpočítadel potěší nejen děti, ale i rodiče a prarodiče.


NÁDHERNÁ VELIKÁ KNÍŽKA PLNÁ KRÁSNÝCH ČESKÝCH ŘÍKANEK A PÍSNIČEK. NAŠLA JSEM V NÍ I PRANOSTIKY A HÁDANKY. KNIHA MÁ 248 STRAN A JE V NÍ TOHO OPRAVDU HODNĚ. JAK JSTE NA TOM S JAZYKOLAMY? MÁTE ŠANCI SE V NICH PROCVIČIT. DENNĚ ČTEME PŘED SPANÍM. KNIHA JE PŘEKRÁSNĚ ILUSTROVANÁ, COŽ MĚ NEPŘEKVAPILO, KDYŽ JE JEJÍM ILUSTRÁTOREM JOSEF LADA.
DOPORUČUJI.Koupit můžete zde:

Tři mušketýři -komiks

3. června 2015 v 21:59 Recenze

Tři mušketýři -komiks
Statečný Athos, silák Porthos, stále zamilovaný Aramis a veselý gaskoňský šlechtic d´Artagnan!
Dobrodružný příběh ožívá v novém komiksovém provedení.
Čtveřice statečných mušketýrů čelí intrikám kardinála Richelieu a vítězí nad nástrahami mstivé Mylady. Vydejte se do časů nezapomenutelných hrdinů, kteří se díky své odvaze, věrnosti a cti stali symbolem statečnosti a rytířskosti.

Podívejte se na rozhovor s ilustrátorem Petrem Koplem v pořadu Dobré ránov archivu České televize.TŘI MUŠKETÝŘI JSOU MŮJ OBLÍBENÝ FILM.
ČETLA JSEM I KNÍŽKU TŘI MUŠKETÝŘI.
NYNÍ JSEM MĚLA MOŽNOST SI PŘEČÍST TŘI MUŠKETÝRY ALÁ KOMIX. A BAVILO MĚ TO.
JE TO SNAD MŮJ PRVNÍ KOMIX, KTERÝ JSEM KDY ČETLA.
ANI JSEM NETUŠILA, ŽE JSOU KOMIKSY TAK ZÁBAVNÉ. TEĎ SI HO PŮJČIL BRATR, UŽ HO MÁ TŘETÍ DEN, MYSLÍM SI,ŽE UŽ HO ČTE PO NĚKOLIKÁTÉ, JE DO MUŠKETÝRŮ BLÁZEN.
DOPORUČUJI.


Koupit můžete zde:

Korálkování

3. června 2015 v 21:58 Recenze

Korálkování


Korálkování - nové postupy pro výrobu originálních šitých šperků s korálky.

Zapojte svou fantazii a šikovné ruce a obohaťte svou šperkovnici o nové originální přírůstky. Naučte se základní techniku korálkových stehů a jak správně vybrat korálky, aby vznikl opravdu zajímavý a nápaditý vzor.
Dvě desítky podrobných návodů na výrobu náušnic, náramků a náhrdelníků zároveň poslouží jako inspirace pro vaše vlastní nápady.


KAŽDÁ ŽENA MÁ RÁDA ŠPERKY A RŮZNÉ OZDOBY.
NE KAŽDÁ MÁ DOSTATEK PENĚZ NA TO, ABY SI MOHLA DOVOLIT KOUPIT SI DRAHÉ ŠPERKY.
A JE KVŮLI TOMU SMUTNÁ. A PŘITOM JE TO TAK JEDNODUCHÉ.
TY ŠPERKY PŘECI NEMUSÍ BÝT ZE ZLATA A DRAHÝCH KAMENŮ, I TY Z KORÁLKŮ UDĚLAJÍ SPOUSTU PARÁDY.
JE LIBO KRÁSNÉ NAUŠNIČKY? NENÍ NIC LEHČÍHO, NEŽ SI JE SAMA VYROBIT. JÁ UŽ MÁM ČTVERY.
TEĎ PRACUJI NA KORÁLKOVÉM NÁHRDELNÍKU A VE STEJNÉ BARVĚ SI K NĚMU CHCI UDĚLAT I NÁRAMEK.
S TOUTO KNÍŽKOU VÍM JAK NA TO A JE TO PRO MĚ HRAČKA. KDYŽ JSEM TO ZVLÁDLA JÁ, ZVLÁDNETE TO JISTĚ TAKÉ.
DOPORUČUJI.Koupit můžete zde: