KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Únor 2015

Knižní novinky 9.týdne

20. února 2015 v 21:22 Knižní novinky
Zahrajte a zazpívejte si s pohádkou! - Z. Svěrák a J. Uhlíř - ZPĚVNÍK ke knize Tři bratři
Stateční hrdinové, mocní bohové a nejznámější příběhy z řecké mytologie v obrázcích, s nadsázkou a humorem! - Obrázkové čtení - Staré řecké báje a pověsti
Neskutečně vtipné čtení vyvolávající z hrobu odkaz krále zbojníků Robina Hooda, který také bohatým lumpům bral a chudým v nouzi dával... - Švindlova uličnická akademie - Geniální plán
Z Francisky se musí přes prázdniny stát jezdecká hvězda! - Čarodějky z jezdecké školy - Kouzelné prázdniny
Knížka plná suprové zábavy na doma, do školy nebo na prázdniny. - Super křížovky, hry a hádanky pro kluky a holky
2. díl strhující fantasy trilogie plné akce, napětí a nečekaných zápletek, která uchvátila čtenáře po celém světě. - Tetování krví - Lampář
Vytvořte pro sebe a své blízké oázu klidu a zeleně! - Zahrada na balkoně
Ořežte si tužku a začněte vyškrtávat! Ve 120 osmisměrkách najdete přísloví, citáty a pranostiky. - Osmisměrky - citáty, přísloví, pranostiky

Percy Jackson - Prokletí Titánů

20. února 2015 v 20:51 Recenze

Percy Jackson - Prokletí TitánůŽe mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných, už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis?
Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa.
Vezmeme tě s sebou, chceš?

HLAVNÍM HRDINOU KNIHY JE PERCY JACKSON.
NENÍ TO OBYČEJNÝ SMRTELNÍK. JEHO OTEC NENÍ TOTIŽ NIKDO JINÝ NEŽ SLAVNÝ BŮH MOŘÍ - SAMOTNÝ POSEIDON. VYDALA JSEM SE S PERCYM A JEHO PŘÁTELI NA DALŠÍ Z JEJICH NEBEZPEČNÝCH VÝPRAV DO BÁJNÉHO SVĚTA.
ZJISTILA JSEM V ČEM SPOČÍVÁ TITÁNOVO PROKLETÍ.
DOCELA JSEM MĚLA STRACH,ABY ZLO NEZVÍTĚZILO.
DOPORUČUJI.

Spousta dalších informací, hry a zábava na www.percy-jackson.cz!


Koupit můžete Zde:

Bohové Olympu - Proroctví

20. února 2015 v 20:50 Recenze

Bohové Olympu - Proroctví
Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná!

Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu?

Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám, a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl! A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně strašlivé věci…

Spousta dalších informací, hry a zábava na www.percy-jackson.cz!DALŠÍ Z KNIH OD MÉHO OBLÍBENÉHO SPISOVATELE RICKA RIORDANA.
HLAVNÍMI HRDINY TÉTO KNIHY JSOU LEO, JASON A PIPER.
SOTVA ZAVÍTAJÍ DO TÁBORA POLOKREVNÝCH, MUSÍ SE VYDAT NA VÝPRAVU, KTERÁ JE NEZBEZPEČNÁ A JE VEDENÁ ZÁHADNÝM PROROCTVÍM.
PERCY JACKSON SE ZTRATIL, NAŠI HRDINOVÉ BUDOU PÁTRAT I PO NĚM. PODAŘÍ SE JIM TO?
DOPORUČUJI.

Koupit můžete Zde:

Spirit Animals -Zrození hrdinů

20. února 2015 v 20:48 Recenze

Spirit Animals -Zrození hrdinů

Vydej se do světa, ve kterém každé dítě prochází zkouškou, aby zjistilo, jestli dokáže přivolat své spirituální zvíře. Hrstce vyvolených, kteří tuto schopnost mají, přinese svazek mezi člověkem a zvířetem výjimečné schopnosti.
Daleko od sebe, v různých koutech světa, podstoupí Conor, Abeke, Mej-lin a Rolan tajemný rituál. Objeví se světelné záblesky a z nich vystoupí vlk, leopardice, panda a sokolice. V ten okamžik je budoucnost dětí, jejich zvířat a konečně celé země Erdu zpečetěna.
V dávno zapomenutých končinách země se totiž začala probouzet temná síla, která se chystá ovládnout svět. Čtyři hrdiny a jejich zvířata čeká těžká zkouška…

Informace o knize, o autorovi a další naleznete na www.spiritanimals.cz!


TATO KNIHA SE MI MOC LÍBÍ. JE PŘEKRÁSNÁ.
OBRÁZKY MLUVÍ ZA VŠE.
ČTYŘI DĚTI A JEJICH ČTYŘI SPIRITUÁLNÍ ZVÍŘATA ZACHRAŇUJÍ SVĚT.
TAKÉ BY SE MI LÍBILO MÍT SVÉ SPIRITUÁLNÍ ZVÍŘE. PŘEMÝŠLELA JSEM, KTERÉ BY SE PODAŘILO PŘIVOLAT MĚ.
BYL BY TO VLK, PANDA,SOKOLICE NEBO LEOPARDICE? D
ĚTEM Z TÉTO KNIHY SE TO PODAŘILO A MAJÍ VÝJIMEČNÉ SCHOPNOSTI.
DOPORUČUJI.


Koupit můžete Zde:

Lidové písničky s piankem-Josef Lada

20. února 2015 v 20:47 Recenze

Lidové písničky s piankem-Josef Lada
Zahrajte a zazpívejte si nejznámější lidové písničky.
Přinášíme vám 12 nejoblíbenějších lidových písniček s notami a piánkem, na kterém si je můžete sami zahrát! A kdyby vám to nešlo, piánko je přehraje za vás.


S TÍMTO PIANKEM JSME SI UŽILI SPOUSTU ZÁBAVY.
JE NA VYMĚNITELNÉ BATERIE, COŽ JE PERFEKTNÍ. ZAHRÁLI JSME SI NA NĚM 12 RŮZNÝCH LIDOVÝCH PÍSNIČEK.
PIANKO JE ZASAZENÉ DO TVRDÝCH DESEK, NA KTERÝCH JSOU OBRÁZKY DO JOSEFA LADA A I TECHTY PÍSNIČEK VČETNĚ NOT. PIANKO MÁ DVĚ PŘEPÍNACÍ FUNKCE. TOU PRVNÍ MŮŽETE HRÁT VY A DRUHÁ FUNKCE HRAJE SAMA - ZMÁČKNETE JEDNODUŠE TLAČÍTKO A PIANKO HRAJE MÍSTO VÁS.
DOPORUČUJI.


koupit můžete Zde:

Společenské vědy v kostce pro SŠ

20. února 2015 v 20:46 Recenze

Společenské vědy v kostce pro SŠ

Neváhejte a pořiďte si nové a aktualizované vydání doplňkové učebnice pro střední školy v praktickém formátu. Zabývá se stručně a přehledně dějinami filozofie, etikou, morálkou, sociologií, státoprávní teorií, psychologií ap. Výborná pomůcka při přípravě k maturitě nebo k přijímacím zkouškám na vysoké školy humanitního směru.


ZAJÍMAJÍ VÁS SPOLEČENSKÉ VĚDY NEBO JE TO VÁŠ STUDIJNÍ PŘEDMĚT?
PAK JE TATO KNIHA ZCELA JISTĚ URČENÁ VÁM. JÁ NESTUDUJI, ALE ZAJÍMÁM SE O VĚDY VŠEOBECNĚ.
V KNIZE JSEM SE DOČETLA O DĚJINÁCH FYLOZOFIE, DÁLE O MORÁLCE A ETICE. NECHYBÍ ZMÍNKA O PSYCHOLOGII A SOCIOLOGII A MNOHEM VÍCE.
ROZŠÍŘILA JSEM SI SVÉ VŠEOBECNÉ ZNALOSTI A VY POKUD SE CHYSTÁTE K MATURITĚ NEBO K PŘIJIMAČKÁM NA VŠ, TAK V TÉTO KNIZE NAJDETE CENNÉ STUDIJNÍ INFORMACE.
DOPORUČUJI.Koupit můžete Zde:

Knižní novinky 8.týdne

16. února 2015 v 20:53 Knižní novinky
Zakázaná hra začala. Kdo prohraje, zaplatí… - Zakázaná Hra - Lovec
Sešit plný jednoduchých návodů rozvíjí výtvarné schopnosti a naučí vaše dítě první slovíčka v cizím jazyce. - Začínám si kreslit - s pejskem

Po upířích denících je na čase rozehrát zakázanou hru

16. února 2015 v 11:51 Informace
PO UPÍŘÍCH DENÍCÍCH JE NA ČASE ROZEHRÁT ZAKÁZANOU HRU

Praha, 16. února 2015 - Autorka L. J. Smith je velmi dobře známá díky bestsellerové sérii Upíří deníky, jejíž celkové prodeje v českém překladu činí bezmála 200 000 výtisků! Nyní se českým fanouškům představí další napínavá a tajemná edice této autorky s názvemZakázaná hra. L. J. Smith se nechala inspirovat mimo jiné mytologií z různých koutů světa - severskou, germánskou a klasickou řeckou. Titul Zakázaná hra - Lovec vydává Nakladatelství Fragment.

Nová trilogie L. J. Smith, která v českém překladu vyjde dvacet let po svém vzniku, neztratila vůbec nic ze své atraktivity. Autorka umně rozehrává mysteriózní příběh plný napětí, temných sil a nebezpečných rozhodnutí. Hlavní hrdinka, krásná, atraktivní studentka Jenny, připravuje narozeninovou párty pro svého přítele. Jako dárek v obchodě vybírá bílou lesklou krabici, na níž ji něco neskutečně přitahuje. Odnáší si v ní HRU společně s tísnivým pocitem, že uhrančivě bleděmodré oči prodavače neviděla naposledy.
Ještě ten večer rozehraje s Jenny a jejími přáteli "princ stínů" - prodavač z obchodu, který až chorobně touží po mladé krásce, nemilosrdnou hru plnou posedlosti, nebezpečí a lásky. Herní "dům" je postaven a skupinka přátel, vzývající starodávné runy, se ocitá přímo uprostřed HRY, která se doslova stává ztělesněním jejich nočních můr. Kdo prohraje, musí zaplatit…
V příběhu je znatelná inspirace několika méně obvyklými motivy - např. odkaz na podobnost příběhu Persefony z řecké mytologie, kterou bůh podsvětí unesl, runy odkazují na severskou mytologii. Po sériích Upíří deníky, Temné vize a Říše temnot L. J. Smith k temně laděným motivům přidává zcela nové, originální prvky. Více informací o všech knižních edicích na www.upiri-deniky.cz.

Pozvánka

14. února 2015 v 10:45 Informace

Knižní novinky 7.týdne

10. února 2015 v 22:05 Knižní novinky
Objevte svět Spirit Animals a staňte se jeho součástí! - Spirit Animals - Zrození hrdinů
Dva mafiánské klany, které proti sobě bojují po celé generace. - Arkádie - Procitnutí
Jak je náročné starat se o zvířecí miminka? - Julinka a její zvířátka - Chůvy v akci
Připrav se, čekají tě zapeklité úkoly! - BLUDIŠTĚ - pro šikovné děti - oranžová
Seznamte se s bardy české poezie. - Česká klasika - Výběr z české poezie)
Takhle velké křížovky jste možná ještě neluštili! - Extra velké křížovky - Luštění pro dobrou náladu

OBJEVTE SVĚT SPIRIT ANIMALS A STAŇTE SE JEHO SOUČÁSTÍ!

10. února 2015 v 21:20 Informace
OBJEVTE SVĚT SPIRIT ANIMALS A STAŇTE SE JEHO SOUČÁSTÍ!
Praha, 10. února 2015 - Tento týden vychází první díl unikátní série Spirit Animals. Fantasy edice vyniká nejen tím, že se jedná o další z řady bestsellerových multi-platforem z dílny nakladatelství Scholastic, ale také skutečností, že každý z dílů napsal jiný autor. I přesto se podařilo stvořit provázaný fantasy svět, ve kterém nechybí napětí, dobrodružství a mystično. V úvodní knize se začíná vyprávět příběh čtyř hrdinů, kteří brzy pochopí, že přivolání spirituálního zvířete již není jen jejich zkouškou, ale může ovlivnit osud celého světa… TitulSpirit Animals - Zrození hrdinůvydává Nakladatelství Fragment.
Sedm na sebe navazujících knih, jejichž autory jsou různí spisovatelé, postupně rozvíjí dynamický dobrodružný příběh. V zemi Erdas podstupují všechny děti tajemný rituál, během něhož dokáže pouhá hrstka přivolat své spirituální zvíře. Svazek, který poté vznikne mezi mladým člověkem a zvířetem, je výjimečný - vyvolení totiž získávají neobyčejné schopnosti přivolaných zvířat.
První díl Zrození hrdinů se po uvedení na trh udržel po 13 týdnů na žebříčku bestsellerů New York Times. Celosvětový zájem o edici stále roste a překlad je doposud zajištěn do 17ti cizích jazyků. Návštěvnost webových stránekwww.spiritanimals.com považuje tvůrce za obrovský úspěch s celkovým počtem 5 000 000 zobrazení měsíčně a 581 000 zaregistrovaných uživatelů.
Téma Spirit Animals představuje další fenomenální multi-platformu nakladatelství Scholastic. Knižní podoba Spirit Animals je úzce spojena s RPG hrou (Role playing game), která je volně dostupná na oficiálním webuwww.spiritanimals.com. Každý se tedy může začíst do příběhu, zároveň zažít akční dobrodružství, zkusit přivolat "své" spirituální zvíře a stát se součástí příběhu Spirit Animals.