KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Prosinec 2014

RUMCAJS

23. prosince 2014 v 21:50 Recenze

RUMCAJS
Pohádkové příběhy o loupežníku Rumcajsovi - jedné z nejznámějších postav Václava Čtvrtka a ilustrátora Radka Pilaře, kterou děti dobře znají i z televize.
Rumcajs je prvním z dílů známé trilogie Rumcajs - Manka - Cipísek.
V prvním díle se děti dozvědí, jak se stal Rumcajs loupežníkem, jak utopil draka, jak vysadil duhu na nebe a ještě mnoho krásných příběhů.

KRÁSNÁ KNÍŽKA PRO DĚTI. VYPRÁVĚNÍ O RUMCAJSOVI,MANCE A CIPÍSKOVI ZNÁM PŘEDEVŠÍM Z TELEVIZE. HODNĚ MĚ POTĚŠILO, KDYŽ JSEM SE DOZVĚDĚLA,ŽE EXISTUJÍ I KNÍŽKY O TĚCHTO OBLÍBENÝCH POSTAVIČKÁCH.
RUMCAJS NEBYL VŽDY LOUPEŽNÍKEM, COŽ DOKAZUJE JEHO DOBRÁCKÁ POVAHA.
KNIHA JE BÁJEČNÁ A UŽ SE TĚŠÍM NA MANKU A CIPÍSKA.
DOPORUČUJI.KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Poznej zvuky - Malí muzikanti

23. prosince 2014 v 21:50 Recenze

POZNEJ ZVUKY - MALÍ MUZIKANTI

Zábavné zvukové leporelo seznámí vaše děti se zvuky šesti hudebních nástrojů a pomůže jim zapamatovat si zvuk, který nástroje vydávají.

NA TOMTO LEPORELU PRO DĚTI NAJDETE NA LEVÉ STRANĚ ŠEST TLAČÍTEK S OBRÁZKY JEDNOTLIVÝCH NÁSTROJŮ,KTERÉ KDYŽ STISKNETE,TAK SE VÁM OZVE ZVUK JEDNOHO ZE ŠESTI HUDEBNÍCH NÁSTROJŮ.DĚTI SI S LEPORELEM MOC RÁDI HRAJÍ, ZE ZAČÁTKU SE JIM ZVUKY PLETLY,ALE TEĎ UŽ JSOU NA ROZPOZNÁNÍ NÁSTROJŮ ODBORNÍCI.
LEPORELO JE I KRÁSNĚ ILUSTROVANÉ.
DOPORUČUJI.

KOUPIT MŮŽETE ZDE:

KORÁLKOVÁNÍ A SUTAŠKOVÁNÍ

23. prosince 2014 v 21:41 Recenze

KORÁLKOVÁNÍ A SUTAŠKOVÁNÍ


Korálkování a sutaškování (používá se i výraz prýmkování) jsou unikátní techniky na výrobu šitých korálkových a textilních šperků.
Zapojte fantazii a šikovné ruce a obohaťte svou šperkovnici o nové originální přírůstky v podobě náušnic, náramků, čelenek, prstenů, náhrdelníků či sponek do vlasů.

V knize naleznete:
* základní techniky korálkových stehů
* techniku sešívání galanterních prýmků (sutašek) a všívání korálků
* rady jak správně vybírat korálky, aby vznikl opravdu jedinečný vzor
* více než 40 jednoduchých návodů "krok za krokem"

Inspirujte se a vytvořte si nadčasové šperky, jejichž krása se neokouká.

ŽE JSTE JEŠTĚ NESLYŠELI SLOVO SUTAŠKOVÁNÍ? A CO TAKHLE VÝRAZ PRÝMKOVÁNÍ?
POMOCÍ TÉTO KNIHY A TĚCHTO DVOU TECHNIK SI MŮŽETE VYROBIT PŘEKRÁSNÉ TEXTILNÍ A KORÁLKOVÉ ŠPERKY. LÍBÍ SE MI, ŽE JSEM V KNIZE NAŠLA I NÁVODY KROK ZA KROKEM,JAK POSTUPOVAT. DÍKY TOMU SE MI I ZADAŘILO SI VYROBIT NÁRAMEK,NAUŠNICE A ČELENKU.
DOPORUČUJI.


KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Dětský ilustrovaný atlas - Česká republika

23. prosince 2014 v 21:40 Recenze

DĚTSKÝ ILUSTROVANÝ ATLAS- ČESKÁ REPUBLIKA
Vydej se na poznávací cestu po České republice s kocourkem Fragmentíkem! Na barevných ilustracích tě zábavnou formou seznámí se zeměpisem a naučí orientovat se v mapě. Poznáš jednotlivé kraje České republiky, dozvíš se, jaké máme u nás pohoří, řeky, chráněná území, zemědělství i naše nerostné bohatství a mnohem mnohem více.

TENTO ILUSTROVANÝ ATLAS JE MEZI DĚTMI VELMI OBLÍBENÝ. NOSÍ SI HO DO ŠKOLY A UČÍ SE Z NĚHO. JE TO PRO NĚ ZÁBAVA,NE POVINNOST.A PROTO JE TO BAVÍ. VĚDĚLI JSTE,ŽE NAŠI REPUBLIKU TVOŘÍ 14 KRAJŮ? A ZNÁTE VŠECHNA KRAJSKÁ MĚSTA? V TOMTO ATLASE SE DOZVÍTE NEJEN TO,ALE MNOHEM VÍCE.
DOPORUČUJI.

KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Jsem průšvih jménem Klaudie

23. prosince 2014 v 21:40 Recenze

JSEM PRŮŠVIH JMÉNEM KLAUDIE
Klaudii je třináct a nemá to zrovna lehké - už proto, že bydlí jenom s maminkou v malém městě. A její mamka se náhle rozhodne, že se přestěhují do Prahy, i když ještě neskončil školní rok! Klaudie si musí zvyknout na novou školu a neztrapnit se tam, najít si nové kamarádky. Nejprve je to dost náročné, ale brzy se začnou dít zajímavé věci. Přečtěte si, co o nich říká sama Klaudie!


KNIŽNÍ NOVINKA Z PERA AUTORKY MILENY DURKOVÉ. KNÍŽKA JE URČENÁ ČTENÁŘŮM OD 11 LET. HLAVNÍ HRDINKA SE JMENUJE KLAUDIE. JE TO TŘINÁCTILETÁ SLEČNA, ŽIJÍCÍ NA MALÉM MĚSTĚ. JEDNOHO DNE SE KLAUDIE S MAMINKOU PŘESTĚHUJÍ DO PRAHY,KDE KLAUDIE NIKOHO NEZNÁ. BUDE SI MUSET V NOVÉ ŠKOLE NAJÍT NOVÉ KAMARÁDY,COŽ NENÍ VŮBEC LEHKÉ.
KNIHA SE MI LÍBÍ.
DOPORUČUJI.


KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Speciální sváteční nabídka na GooglePlay

23. prosince 2014 v 21:38 Informace
Speciální sváteční nabídka GooglePlay - pořiďte si oblíbené série za bezkonkurenční ceny!
Praha, 23. prosince 2014 - Ve spolupráci s GooglePlay jsme připravili speciální sváteční nabídku. Nyní si milovníci fantasy příběhů mohou pořídit oblíbené série Křišťály moci a Krásní mrtví za bezkonkurenční ceny. První díl vždy jen za 1 Kč!
Fantasy série Křišťály moci a Krásní mrtví si nyní mohou všichni čtenáři e-knih pořídit za výhodnou cenu. Na GooglePlay lze získat první díl obou tetralogií vždy jen za 1 Kč. Začtěte se do příběhu Michaely Burdové, ve kterém hraje velkou roli proroctví a předurčení jedné dívky pro záchranu světa lidí. Mystický příběh Krásných mrtvých vás zavede do prostředí studentů, kde se až příliš rychle po sobě odehrálo několik podivných nehod.
Sváteční nabídka platí v termínu od 22. prosince až do 5. ledna.


tipy na dárky z nakladatelství Fragment 2

16. prosince 2014 v 22:35 Informace
Seznamte se s Ducháčkovými! Tatínek Mlživoj, maminka Blanka a jejich tři neposední potomci, jsou milá strašidla, kterých se rozhodně nemusíte bát.- Ducháčkovic rodina - aneb Strašidla mezi námi
Goblini jsou banda zelených, nevycválaných a věčně hladových budižkničemů. Ale Lišák je jiný. - Goblini
Na téhle základní škole se dějí divné věci. Ze šatních skříněk vyskakují krysy. Žáci se záhadně ztrácejí. Školní knihovna je bludištěm tajných chodeb. A učitel biologie se chová velice, velice zvláštně. - Horror School - Šílený profesor
Jsou tři pohádky, které by měl každý znát: O šípkové Růžence, O Červené Karkulce a O dvanácti měsíčkách. - Zdeněk Svěrák - Tři bratři
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? - Andrew Fukuda - Kořist
Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. -Saeculum - Uprostřed lesů začíná boj o život...
ONA - Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. ON- Adrenalinový sportovec. Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? - Pekáč buchet
Když se začnou objevovat klauni, nemusí to ještě znamenat, že do města přijel cirkus… - Detektiv Michael Crow - Klauni

tipy na dárky z nakladatelství Fragment

16. prosince 2014 v 22:34 Informace
Jedinečné černobílé leporelo s výraznými obrazci podporuje u nejmenších dětí rozvoj fantazie a správného vnímání již od prvních dní jejich života. - Moje první leporelo - se zrcátkem
Kniha plná veselých skládaček potěší všechny malé děti. - KRTEK v zimě - 5x puzzle
Sbírka klasických českých říkadel, písniček, hádanek, pranostik a jazykolamů by neměla chybět v žádné dětské knihovničce. - Nejmilejší české říkanky, písničky a hádanky
V chaloupce u jetelových trojlístků se zabydleli dva bráškové - mravenečkové Kamil a Emil. - Pohádky z mravenčí chaloupky
Jmenuju se Julinka a až budu velká, chci se stát zvěrolékařkou. - Julinka a její zvířátka - Nezbedný poník
Jsem Jamie a už nikdy nedopustím, abych dostala k narozeninám místo roztomilého štěněte skákací tyč!!! - Můj milý deníčku - Jasně, že jsem nejlepší!
…aneb když uličníci zachraňují svět. - Švindlova uličnická akademie - Rošťáci v akci

Listopadové recenze

6. prosince 2014 v 21:11
V listopadu jsem přečetla knihy:
Pekáč buchet
Eragon -Průvodce po Alagaesii
Serafína- Příběh draků
Hunger games- Síla vzdoru

Pekáč buchet

6. prosince 2014 v 21:09 Recenze

Pekáč buchet


ONA
Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára.

ON
Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš.

Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem a že láska hory přenáší.

Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.
KATEŘINA PETRUSOVÁ VYPRÁVÍ O DVOU LIDECH ,KTEŘÍ AČKOLIV SPOLU NEMAJÍ ŽÁDNÉ SPOLEČNÉ ZÁJMY,PŘESTO SPOLU DOKÁŽÍ BÝT.KLÁRA VAŘÍ A NEMÁ RÁDA SPORT. MATOUŠ NAOPAK SPORT MILUJE,ALE MILUJE I DOBRÉ JÍDLO.KLÁRA VELMI RÁDA VAŘÍ A TAKÉ SE MOC RÁDA DOBŘE NAJÍ. SPORTUJE OPRAVDU JEN KDYŽ MUSÍ,ABY SI UDRŽELA POSTAVU, HLAVNĚ KDYŽ SE POTOM MŮŽE ZASE DOBŘE NAJÍST.
KNIHA SE MI MOC LÍBÍ.
DOPORUČUJI.


KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Eragon - průvodce po Alageisii

6. prosince 2014 v 21:09 Recenze

Eragon - průvodce po Alageisii
Vítej Dračí jezdče!
Gratuluji ti - být vybrán mezi Dračí jezdce je veliká čest.
Sestavil jsem pro tebe průvodce, který představuje nejdůležitější národy a místa v Alagaësii. Pečlivě si jej prostuduj!
Nejedenkrát mě zachránil před jistou smrtí. A může se stát, že na těchto poznatcích bude jednou záviset i tvůj život!
Spoustu dalších zajímavých informací o sérii Odkaz Dračích jezdců najdete na www.eragon.cz.
Staňte se fanouškem Odkazu Dračích jezdců na Facebooku.

NÁDHERNĚ PROPRACOVANÁ KNÍŽKA.
MOC SE MI LÍBÍ OBRÁZKY V NÍ A I RŮZNÉ OBÁLEČKY V KNÍŽCE A V NICH RŮZNÉ VĚCI, KTERÉ MAJÍ SOUVISLOST S ALAGAESIÍ.
ŽÁDNOU JINOU PODOBNĚ VYTVOŘENOU KNÍŽKU JSEM JEŠTĚ NEVIDĚLA.
TOTO JE OPRAVDU KNÍŽKA S VELKÝM K. DOPORUČUJI.


KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Serafína - Příběh draků

6. prosince 2014 v 21:08 Recenze

Serafína - Příběh drakůV zemi zvané Gored žijí již po desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha? Budoucnost draků je v sázce a v Goredu již není pro nikoho bezpečno.

Informace o knize, sérii a o autorce, exkluzivní soubory ke stažení a další zajímavosti na www.serafina-fantasy.cz!PŘI ČETBĚ TÉTO KNIHY JSEM ZAVÍTALA DO BÁJNÉ ZEMĚ GORED.
TATO ZEMĚ JE PROSLULÁ TÍM, ŽE ZDE MNOHO LET ŽIJÍ LIDÍ A DRACI V MÍRU.
JEDNOHO DNE VŠAK NĚKDO ZABIL LIDSKÉHO PRINCE.
KDO A JAKÝ PRO TO MĚL DŮVOD? MÍR MEZI LIDMI A DRAKY JE OHROŽEN.
VYPÁTRÁ SERAFÍNA KDO ZA TÍM VŠÍM STOJÍ A UDRŽÍ TAK MÍR MEZI LIDMI A DRAKY?
DOPORUČUJI.


KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Hunger Games- Síla vzdoru

6. prosince 2014 v 21:08 Recenze

HUNGER GAMES - SÍLA VZDORUJmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být.

Proti všem očekáváním přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo povstání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo…

Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká...

Třetí, závěrečný díl světového knižního bestselleru.
Hlavní hrdinka knihy Katniss Evedeenová jako jediná přežila dvakrát "hladové hry".
Pokud by si někdo myslel,že když vyhrála, tak bude mít klid, velmi by se zmílil.
Je to čím dál tím horší. Kapitol se chce mstít a Katniss se mu zdá býti vhodným terčem.
Katniss připravuje revoluci.
Tato kniha je třetím, závěrečným dílem série Hunger Games. Skončí i život Katniss nebo naopak začne?
Doporučuji.
Koupit můžete zde:

Knižní novinky 49.týdne

2. prosince 2014 v 23:05 Knižní novinky
Klaudii je třináct a nemá to zrovna lehké. Musí si zvyknout na novou školu, neztrapnit se tam a najít si nové kamarádky. - Jsem průšvih jménem Klaudie
Zde:
Po odklopení každého obrázku zvířete získá vaše dítě spoustu zajímavých údajů o jeho vlastnostech a způsobu života. - Na farmě (s otvíracími okénky)
Zvířata (s otvíracími okénky)
Zábavné leporelo na kolečkách pro nejmenší děti. - Auťák
+ Traktor