KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Říjen 2014


Knižní novinky 43.týdne

26. října 2014 v 21:39 Knižní novinky
Super zábava s barevnými fotografiemi a samolepkami. - Super letadla - Více než 100 samolepek! a Super stroje - Více než 100 samolepek!
Česká klasika. - Česká klasika - K. H. Mácha - Máj
Česká klasika - K. J. Erben - Kytice
Luštění ve velkém stylu. - Velké KŘÍŽOVKY - Luštění pro vaši zábavu
Nové křížovky s vtipy Petra Urbana

Knižní novinky 42.týdne

26. října 2014 v 21:38 Knižní novinky
Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. - Pekáč buchet
Když se začnou objevovat klauni, nemusí to ještě znamenat, že do města přijel cirkus… - Detektiv Michael Crow - Klauni
Elena Gilbertová umírá. Strážkyně jí však nabídnou výjimečnou šanci. - Upíří deníky - Vykoupení
Goblini jsou banda zelených, nevycválaných a věčně hladových budižkničemů. Ale Lišák je jiný. - Goblini
Napadly haldy sněhu, takže škola bude jeden den zavřená. SUPER! Škoda, že volno musím trávit s krajně otravným Marcusem. - Úžasný deník - Tom Gates - Extra speciální (po)choutky
Blíží se léto a Julu, Miki, Janu a Francisku čeká jezdecký závod. Jejich soupeřkám se však podařilo získat seznam soutěžních úkolů a tajně na ně trénují. - Čarodějky z jezdecké školy - Sázka na vítěze
Skvělý zápisník pro každou správnou holku! - Můj holčičí zápisník
Julinky kamarádka Míša má poníka a chce s ním jít na místní závody. Julča a Zuzka jí slíbily, že jí ho pomůžeme vycvičit. Jenže… - Julinka a její zvířátka - Nezbedný poník
Bohatě ilustrované pohádkové vyprávění o tom, že pomáhat druhým vždycky stojí za to. - Jak Ježíšek naděloval radost
Krátké příběhy pro děti, ve kterých jsou některá slova nahrazena obrázky. - Malované čtení - veselé bajky
Výběr nejznámějších českých lidových písniček, říkadel, hádanek, pranostik, jazykolamů či rozpočítadel.. - Velká kniha lidových písniček a říkadel - Josef Lada


Najít světlo ve tmě – obyčejný příběh o lidech, kteří to i přes ztrátu blízké osoby nevzdali a jdou dál

23. října 2014 v 0:54 Informace
Najít světlo ve tmě - obyčejný příběh o lidech, kteří to i přes ztrátu blízké osoby nevzdali a jdou dál

Praha, 22. října 2014 - Před rokem a půl se na maturitním plese v Praze stala tragédie, která spustila nemilosrdný mediální kolotoč. Teprve devatenáctiletá studentka Bára zemřela a její rodina se ocitla pod neuvěřitelným tlakem ze strany médií i veřejnosti. Bářina matka se rok po smrti dcery rozhodla očistit její jméno a uvést chybné a zavádějící informace médií na pravou míru. Začala s přípravou knihy.
Osobní zpověď o pocitech, které prožívá člověk po ztrátě blízké osoby, ale také o naději, odvaze jít dál a schopnosti znovu "vidět slunce" - o tom všem je kniha Najít světlo ve tmě Simony Vlkové. Vychází v Nakladatelství Fragment 29. října.

Titul Najít světlo ve tmě začíná velmi pozitivně - studentka Bára, krásná, milá a přátelská dívka, se připravuje na velký večer. Maturitní ples si chtěla užít. Bára, která nevyhledávala alkohol ani jiné návykové látky, kouření dle slov její matky přímo nesnášela, během večera z ničeho nic zkolabovala a už se ji nepodařilo zachránit. Zemřela na svém maturitním plese a první zprávy v médiích okamžitě začaly narážet na téma drog a předávkování. Ačkoliv následná lékařská zpráva přítomnost omamných látek neprokázala, mediální kolotoč omylů, polopravd a nesmyslných informací již nebylo možné zastavit.
Po roce a půl bude na knižní trh uvedena kniha, kterou autorka připravovala půl roku. Bářina matka, Simona Vlková, se snaží především očistit jméno své dcery, uvést vše na pravou míru a splnit to, co slíbila sama sobě - že půjde dál.
A o čem knížka je? Vysvětlení přichází přímo od autorky: "Už se to učím, učím se v málo větách sdělit příběh. Vlastně to nedokážu popsat dodnes. Knížka je o mých pocitech, o stavu, kdy jsem se propadala. Píšu o tom, o čem se nepíše a nemluví. Protože svou bolest přece musíme držet v sobě a vypořádat se s ní sami. Ne, já naopak otevírám Pandořinu skříňku."
V den vydání bude Simoně Vlkové čtyřicet let a jak sama dodala, s vydáním knížky: "přichází světlo, protože jsem ve svých 40ti letech našla sebe samu. Díky Báře. Začala jsem se kolem sebe dívat jinýma očima a vidím slunce, motýly. Dýchám a směju se. Už to umím. Už jsem se to znovu naučila."

Anotace:
Příběh začíná na maturitním plese. Mělo se tančit a slavit. Místo toho přišla smrt. Zemřela teprve devatenáctiletá maturantka Bára. Kolem události se roztočil nemilosrdný mediální kolotoč lží, polopravd a omylů. Pro Bářinu matku Simonu šlo o nejtěžší období v životě. Musela čelit nelehkému osudu, ale i tlaku médií a veřejnosti. Po roce se rozhodla uvést vše na pravou míru a napsat knihu o tom, co prožívá. Po zveřejnění nápadu na sociálních sítích začala vznikat tato osobní výpověď, doplněná příběhy lidí s podobnou zkušeností. Otevřená zpověď o pocitech, smutku, vyrovnávání se se smrtí dítěte, ale i o naději a překonání sebe sama. O změně hodnot a uvědomění si, co má doopravdy v životě smysl. O lidech, kteří to i přes těžkou životní zkušenost nevzdali a jdou dál.
Více informací o knize a autorce na http://simonavlkova.blog.ona.idnes.cz/!Slavnostní křest knihy "Najít světlo ve tmě" se uskuteční 29. října 2014 od 17:00 v Paláci knih Luxor za účasti autorky Simony Vlkové a hostů Ivy Pazderkové, Marie Doležalové a Jaroslava Samsona Lenka.

Staré kletby je třeba brát vážně

23. října 2014 v 0:48 Informace
Staré kletby je třeba brát vážně…
Praha, 21. října 2014 - Příští týden vychází v Nakladatelství Fragment strhující thriller s tajemným názvem Saeculum. Uvěřili jste někdy nějaké pověsti nebo povídačce? Les, do kterého se vypraví hlavní hrdinové, je obestřen tajemstvím a z kletby, kterou nad ním prý vyřkl zavražděný muž, jde hrůza. Vše se dá racionálně vysvětlit, tedy alespoň do chvíle, než se začnou členové výpravy doslova "propadat do země". Co znamenají záhadné vzkazy, které se objevují z ničeho nic? Jak mohou lidé mizet beze stopy? Nevinné dobrodružství se mění v boj o holý život. Přežijí všichni?... Thriller Saeculum vyjde již 27. října!
Rakouská autorka knih pro děti a mládež Ursula Poznanski se českým čtenářům představila thrillerem Erebos, který vyšel v roce 2011. Aktuální téma počítačových her, jimž propadá stále více dětí a mladistvých, je v thrilleru vygradováno až na samý vrchol únosnosti. Nejinak je tomu v novince s tajemným názvem Saeculum. Tentokrát si však autorka jako hlavní hrdiny dosadila skupinku dobrodruhů, kteří se baví výpravami do minulosti.
Několik dívek a mladých mužů vyráží vždy jednou za čas do hlubokých lesů, aby na vlastní kůži prožili pár dnů ve středověku. Dovoleno je pouze to, co bylo dostupné ve 14. století. Týká se to všech denních potřeb - oblečení, pokrmy, zbraně, vybavení. Jednoho dne se ke skupině, která si říká "saeculum" (z lat. století, věk), připojí také Bastian. Mladý student medicíny, který sice není fanouškem podobných akcí, ale rád by získal dívku, která je oddanou členkou. Jejich příští cesta však míří do lesa, který je dle dávné pověsti prokletý. Kdo do něj vstoupí, nikdy se nedostane živý zpět…
Pravidla jsou přísná - žádné telefony, žádné nože a především, žádné vymoženosti současné doby, např. brýle. Bastian se vydává do pustiny vybaven dle požadavků ve společnosti členů, o kterých neví téměř nic. Když se ztratí první člen výpravy, všichni ho hledají a prozatím hledají logická vysvětlení. Po zmizení druhého člena se začne naplno projevovat strach, panika a pověrčivost. Po lese se objevují dřevěné cedulky s děsivými vzkazy. Cesta za dobrodružstvím a povyražením se mění v boj o život. Podaří se Bastianovi udržet si odstup a racionální pohled na věc nebo sám staré kletbě uvěří?

Anotace:
Strávit pět dní v hlubokém lese a zkusit žít jako ve středověku vypadalo jako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitek v klidu odpustil. S účastí na výpravě souhlasil jen kvůli své lásce Sandře.
Parta dobrodruhů se vydává na cestu i přesto, že místo, kde chtějí tábořit, bylo kdysi prokleto. Staré povídačky o tom, že kdo do lesa vstoupí, nevrátí se už zpět, nikdo nebere vážně. Během první noci přijde prudká bouře a z tábora zmizí první člen výpravy. Zbydou jen podivné vzkazy vyryté do kůry stromu. Když se ho ostatní vydají hledat, začnou bloudit. Pak se ztratí další z nich…
Jak velkou udělali chybu, když nebrali varování vážně? Nechá je les odejít?
Více informací o knize a autorce na www.saeculum.cz!


Kdo bude další? Zákeřný vrah vyčkává, jeho motiv je nejasný a podpis děsivý

14. října 2014 v 22:28 Informace
Kdo bude další? Zákeřný vrah vyčkává, jeho motiv je nejasný a podpis děsivý
Praha, 14. října 2014 - Městem se šíří strach. Obětí přibývá. Neznámý vrah po sobě zanechává děsivý podpis a policie se mu marně snaží dostat na stopu. Kdo bude další obětí?... Právě dnes vychází v Nakladatelství Fragment detektivní příběh s názvem Detektiv Michael Crow - Klauni!
Postavu klauna má mnoho lidí spojenou s cirkusem, veselou náladou a žonglováním. Co když se ale klaunský nos začne nacházet v místech, kde být vůbec nemá?… Hlavním hrdinou nové knihy autora Iana Dachse je ostřílený policista, detektiv Michael Crow, který se již v životě setkal s mnoha zločiny. Tentokrát se však jedná o vraha, který za sebou nechává oběti označené velmi zvláštně - na jejich tváři je líčidly namalovaný klaunský obličej a nechybí ani kulatý červený nos. Co za člověka může provádět takové věci?
Michael společně s psycholožkou Anne vedou vyšetřování a snaží se najít cokoliv, co by je dovedlo k vrahovi. Jakmile detektiv zjistí, že všechny oběti navštěvovaly stejnou školu jako Anne, je mu jasné, že jeho přítelkyně může být další. New York nabízí ideální prostředí plné temných zákoutí a anonymitu, která hraje do karet pachateli. Jak dlouho bude trvat hra na "kočku a myš"?
Anotace:
Když se začnou objevovat klauni, nemusí to ještě znamenat, že do města přijel cirkus…

Ulicemi New Yorku se plíží zákeřný vrah a číhá. Jeho motivy jsou nejasné, podpis děsivý. Na tváře brutálně zavražděných obětí maluje klaunské obličeje. Kolik přibude mrtvých, než mu detektiv Michael Crow a psycholožka Anne Shawová přijdou na stopu?
Oběti spojuje s Anne společná minulost. Je vrahem někdo, koho dobře zná? Může být příštím "klaunem" ona?
Michael se pouští do vyšetřování, ale nic není tak jednoduché, jak se zdá. Chorobná mysl jeho protivníka je vynalézavá...
Autor: Ian Dachs
Ukázka:
Nebylo zamčeno, ale kliky byly jen z vnitřní strany dveří. Montgomery otevřel a bílý jako stěna vycouval na chodbu. Kameraman, který měl v tu chvíli nejlepší výhled do otevřených dveří, ztuhl. Zvedl kameru a začal natáčet. Hlouček fanoušků bez otálení vtrhl do šatny a bylo slyšet vzrušený šepot a zvuk spouští fotoaparátů. Když se podařilo Michaelovi vejít do místnosti, okamžitě sáhl po mobilu a vytočil číslo svého oddělení.
"Michael Crow, detektiv mimo službu, chci nahlásit nález mrtvého těla. Stadion Yankees, Bronx. Zřejmě cizí zavinění," řekl.
Jakmile to zaslechla Anne, nedalo jí to a protáhla se dovnitř za ním. Hlavou jí problesklo, že na ten pohled ještě dlouho nezapomene…
O autorovi:
Ivan Hladík (píšící pod pseudonymem Ian Dachs) působí jako textař, scénárista, spisovatel a redaktor. Jeho texty písní se objevují v tvorbě předních českých zpěváků např. Jiřího Korna, Petra Koláře nebo Báry Basikové. Mj. spolupracoval se skladatelem Michaelem Jayem (autor soundtracku k filmu "Top Gun" apod.) Je autorem textů tří původních muzikálů pro evropský unikát - Křižíkovu fontánu v Praze. Věnuje se také psaní filmových a televizních scénářů nebo divadelních her. V roce 2009 vyšla jeho knižní prvotina, thriller "Druhý pohled", jehož pokračování vydáváme právě nyní. Jako redaktor píše zejména o filmech a filmové hudbě.
Slavnostní křest knihy "Detektiv Michael Crow - Klauni" se uskuteční 20. října 2014 od 16:30 v Paláci knih Luxor za účasti autoraIana Dachse (Ivana Hladíka) a hosta Báry Basikové.


Pozvánka 3

9. října 2014 v 20:23 Informace

Revoluce je na spadnutí,třináctý kraj není mýtus...

9. října 2014 v 20:20 Informace
Revoluce je na spadnutí, třináctý kraj není mýtus… Světový fenomén Hunger Games se již potřetí blíží do českých kin!

Praha, 9. října 2014 - Pokračování filmu podle knižního bestselleru Hunger Games: Síla vzdoru se blíží. Knižní série Hunger Games se stala celosvětovým fenoménem a zasáhla již miliony fanoušků. Závěrečný díl knižní trilogie rozdělili filmaři do dvou částí, první z nich je jedním z nejočekávanějších filmů letošního podzimu. Filmová premiéra je v ČR naplánována na 20. listopadu! K tomuto termínu připravuje Nakladatelství Fragment vydání bestselleru Hunger Games v audio verzi. Příběh nebezpečí, lásky a útlaku si tak budete moci vychutnat poprvé v novém provedení, kterému svůj hlas propůjčila oblíbená herečka Tereza Bebarová.


Katniss přežila oproti očekávání boj v aréně i podruhé. Odboj pracuje naplno a o dalším osudu hlavní hrdinky rozhodují jiní, kteří ji odvážejí do třináctého kraje. Dokáže se Katniss stát vůdcem rodící se revoluce a symbolem pro ostatní kraje? Najde v sobě odvahu postavit se mocným v čele s nemilosrdným prezidentem Snowem?
Do premiéry zbývá přesně šest týdnů, už nyní si ale můžete pustit finální trailer nebo si přečíst knižní předlohu. Nakladatelství Fragment pro všechny fanoušky opět chystá u příležitosti premiéry soutěž o skvělé ceny, která bude vyhlášena v listopadu na webu a facebooku.
Jeden den před filmovou premiérou bude uvedena kompletní trilogie v audio verzi. Bestseller načetla oblíbená česká herečka Tereza Bebarová a bude k dispozici jako klasické CD nebo v digitální podobě na Audioteka.cz.
Více informací o sérii na www.hunger-games.cz!

Pozvánka 2

7. října 2014 v 20:28 Informace

Pozvánka

6. října 2014 v 21:33 Informace

Tři bratři od Zdeňka Svěráka vyjdou již 6.října!

3. října 2014 v 21:44 Informace
Praha, 3. října 2014 - Pro všechny milovníky pohádkových příběhů a příznivce Zdeňka Svěráka jsme připravili překvapení. Jeden z nejočekávanějších podzimních titulů Tři bratři vyjde s předstihem! Již v pondělí 6. října se budete moci začíst do pohádkového příběhu, který ve filmové podobě na několik týdnů ovládl česká kina. Titul Zdeněk Svěrák - Tři bratři vychází v Nakladatelství Fragment.
Pohádkový příběh, který vznikl na motivy minioper z dílny oblíbené autorské dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, dostane svou další podobu - knižní. Vyprávění o osudu bratrů a jejich hledání štěstí je v knize doplněno ilustracemi, které připomenou také děj filmové pohádky. Ilustrátor Václav Šlajch připodobnil jednotlivé kresby výjevům z filmu.
V knize Tři bratři se autorovi podařilo propojit tři pohádky, které by měl dle jeho slov znát každý. Dlouho nevěděl, jak tři notoricky známé příběhy spojit do jednoho: "Spojit tři pohádky do jednoho příběhu byl oříšek. Chtěli jsme, aby k sobě patřily, a tak jsme je svázali čtvrtou, jako copánek ze čtyř pramenů" říká Zdeněk Svěrák. Vznikla tedy čtvrtá pohádka Tři bratři. Jana, Pepu a Matěje rodiče pošlou do světa na zkušenou, aby se zbavili svých špatných vlastností (zbrklost, nerozhodnost, roztržitost). Každý z bratrů vstupuje do jedné z pohádek, aby našel své štěstí. Přitom zůstává zachováno staré, dobře známé pravidlo, že v pohádce vždy zvítězí dobro nad zlem.
Anotace:
Jsou tři pohádky, které by měl každý znát: O šípkové Růžence, O Červené Karkulce a O dvanácti měsíčkách. Kdo viděl film Tři bratři, ten si je touto knížkou připomene, a kdo ho neviděl, ten si je užije v nečekaném spojení.
Na stříbrném plátně hraju vypravěče, který umí psát i malovat. Ale ve skutečnosti jsem výtvarné nemehlo. Všechno za mě kreslil a maloval Václav Šlajch, na jehož obrázcích si vaše oči v knížce určitě pochutnají.
Zdeněk Svěrák
Slavnostní křest knihy "Tři bratři" se uskuteční 13. října 2014 od 16:00 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí za účasti autora Zdeňka Svěráka a Jana Svěráka.
Ukázka z knižního bloku:

Knižní novinky 41.týdne

3. října 2014 v 21:43 Knižní novinky
Pro všechny milovníky pohádkových příběhů a příznivce Zdeňka Svěráka. - Zdeněk Svěrák - Tři bratři
Šance na přežití je mizivá, touha žít stále silnější! - Andrew Fukuda - Kořist
Každá válka přináší utrpení, a pokud se Samaře podaří uspět, nebude to zadarmo. - Kronika kambionů - Smrtící pouto
Nalezenec vyrůstající v útulku je díky svému jménu terčem posměchu. - Tetování krví - Nalezenec
Mia je sedmnáctiletá holka, která se na vlastní pěst protlouká životem. - Trhni si!
Strhující advokátní thriller. Podvod * vražda * pomsta - James Grippando - Mrtvá
Skutečně John Lizzie miluje nebo si s ní jen plní své erotické představy a touhy? - Hříšné tajnosti - Ovládnutá
Stovka švédských křížovek vás pobaví a vaši domácí kuchyni obohatí o recepty na dobroty, které uvaříte za pár korun. - Křížovky pro seniory - levné a chutné recepty
Kompletní přehled všech panovníků českých zemí! - Panovníci českých zemí - výukové karty