KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Duben 2014

Eldest

27. dubna 2014 v 22:44 Recenze

EldestEldest

Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou... Druhý díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.
Spoustu dalších zajímavých informací o sérii Odkaz Dračích jezdců najdete nawww.eragon.cz.
Staňte se fanouškem Odkazu Dračích jezdců na Facebooku.


Hlavní hrdina této knihy se jmenuje Eragon. Znám ho už delší dobu. Ptáte se odkud?Seznámila jsem se s ním již v prvním díle série Odkaz Dračích jezdců - v knize Eragon. A znáte Safiru? Že ne? Tak v této knize se s ní důvěrně seznámíte.
Kniha je zaslouženým bestsellerem, uchvátila i mne.
Doporučuji.
KOUPIT MŮŽETE ZDE.

Prázdniny s kouzelným deníkem

27. dubna 2014 v 22:43 Recenze

Prázdniny s kouzelným deníkem
Taky sníte o tom, že se vaše tajná přání splní?

Jsem Lena a můžu druhým plnit spoustu snů. Ptáte se, jak je to možné? Mám kouzelný zápisník, do kterého prostě napíšu, co si přejí ostatní, a... stane se. Teď navíc začínají konečně prázdniny a čeká nás skvělé dobrodružství. Jen můj zápisník najednou nefunguje, tak jak by měl. A to ho jen vzal Goethe, můj pes, na chvíli do tlamy. Jak se to mohlo stát? Chtěla bych splnit ještě tolik přání, a najednou nemůžu? S tím se rozhodně musí něco udělat!MOC BYCH SI PŘÁLA MÍT KOUZELNÝ DENÍK.
LENA VLASTNÍ TAKOVÝ KOUZELNÝ ZÁPISNÍK. PTÁTE SE JAK FUNGUJE?
JE TO JEDNODUCHÉ, JAKÉKOLIV PŘÁNÍ SE DO NĚJ NAPÍŠE, TAK TO SE SPLNÍ.
PRÁZDNINY ZAČÍNAJÍ A S KOUZELNÝM DENÍKEM TO BUDOU VÁŽNĚ SENZAČNÍ PRÁZDNINY.
DOPORUČUJI.


Koupit můžete zde:

Klukům vstup zakázán!-Ségra prober se!

27. dubna 2014 v 22:43 Recenze

Klukům vstup zakázán!-Ségra prober se!
To je tedy pohroma!
Zdá se, že velkému přátelství mezi Lissi a Tinkou definitivně odzvonilo. Tinka se totiž zamilovala a Lissi to považuje za největší zradu pod sluncem. Rozhodne se, že musí myšlenky na kluky vyhnat sestře jednou provždy z hlavy a nejlepší bude, když jí vyčaruje psa...
Klukům vstup zakázán!


KNIHA URČENÁ MLADÝM SLEČNÁM OD DEVÍTI LET.
SESTŘIČKY TINKA A LISSI SE NEPOHODNOU.
NA VINĚ JE ZALÁSKOVANÁ TINKA, LISSI SE TO ANI TROCHU NELÍBÍ.
JAK SI S TÍM LISSI PORADÍ, CO PODNIKNE, ABY TINKU ZÍSKALA ZPĚT A NECHTĚLA UŽ ŽÁDNÉHO KLUKA?
DOPORUČUJI.Koupit můžete zde:


Škola s přehledem-Tabulky pro 6.-9.tř.ZŠ(přírod.obory)

27. dubna 2014 v 22:42 Recenze

Škola s přehledem-Tabulky pro 6.-9.tř.ZŠ(přírod.obory)

Škola s přehledem! Balíček obsahuje tabulky s vybranými tématy z těchto humanitních oborů:
- český jazyk a literatura
- anglický jazyk
- dějepis a výchova k občanství. Přehledné tabulky jsou určeny především žákům 2. stupně základních škol, ale i všem, kteří si chtějí připomenout získané poznatky.TYTO ŠKOLNÍ TABULKY SE MI MOC LÍBÍ, DLE MÉHO NÁZORU TO JE VÝBORNÁ UČEBNÍ POMŮCKA.
V JEDNOTLIVÝCH TABULKÁCH NAJDETE VŠE, CO HLEDÁTE PŘEHLEDNĚ USPOŘÁDANÉ.
NIKDY NEBYLO ZÁBAVNĚJŠÍ A JEDNODUŠŠÍ SE UČIT ČESKÉMU I ANGLICKÉMU JAZYKU, DĚJEPISU A VÝCHOVĚ K OBČANSTVÍ. AUTOŘI TABULKY ZPRACOVALI PRO DRUHÝ STUPEŇ ZÁKLADNÍ ŠKOLY, PŘESNĚJI OD ŠESTÉ DO DEVÁTÉ TŘÍDY.
DOPORUČUJI.

Koupit můžete zde:

Přijímací zkoušky na VŠ-Všeobecný přehled-Témata a pojmy

27. dubna 2014 v 22:41 Recenze

Přijímací zkoušky na VŠ-Všeobecný přehled-Témata a pojmy
Aktualizovaná publikace obsahuje přes tisíc základních pojmů z oborů společenských věd, se kterými se můžete setkat u přijímacích zkoušek na vysokou školu. Všechny pojmy jsou stručně a srozumitelně vysvětleny.
Získejte v co nejkratší době všeobecný přehled a buďte dokonale připraveni!

historie
politologie
mezinárodní vztahy
EU
NATO
ekonomie
filozofie
sociologie
psychologie
literatura
divadlo
výtvarné umění
hudba


CHYSTÁTE SE JÍT NA VYSOKOU? ANEBO SI JEN CHCETE OVĚŘIT, JAK JSTE NA TOM SE VŠEOBECNÝMI ZNALOSTMI? PAK JE TATO KNIHA URČENÁ PRÁVĚ VÁM.
JÁ NA VYSOKOU ŠKOLU NEJDU, TUTO KNIHU JSEM SI POŘÍDILA ZE ZVĚDAVOSTI,CHTĚLA JSEM MÍT PŘEDSTAVU O TOM, JAK VELKÉ JSOU MÉ VŠEOBECNÉ ZNALOSTI. TEĎ UŽ TO VÍM. SAMOZŘEJMĚ JSEM VŠECHNO NEVĚDĚLA,ALE DÍKY TÉTO KNIZE JE MŮJ VŠEOBECNÝ PŘEHLED DALEKO VĚTŠÍ.
DOPORUČUJI.

Koupit můžete zde:


Jubilejní 20.ročník knižního veletrhu Svět knihy se blíží.

25. dubna 2014 v 11:33 Informace
Jubilejní 20. ročník knižního veletrhu Svět knihy Praha se blíží. Už nyní se můžete těšit na setkání se zajímavými osobnostmi - chybět nebudou Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, Pavel Kantorek nebo Kateřina Petrusová!
Praha, 24. dubna 2014 - Přesně za tři týdny bude zahájen již 20. ročník mezinárodního knižního veletrhu na pražském výstavišti Svět knihy. Nakladatelství Fragment si pro návštěvníky připravilo nejen řadu zajímavých novinek, lákavé slevové akce, dárky k nákupu navíc, ale především setkání s oblíbenými osobnostmi. Chybět rozhodně nebude dobře známá autorská dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, kreslíř a karikaturista Pavel Kantorek, nebo např. oblíbená autorka knih pro čtenářky Kateřina Petrusová.
Jako každý rok čeká na návštěvníky knižního veletrhu Svět knihy řada zajímavých akcí a setkání. Ačkoliv do zahájení zbývající ještě tři týdny, již nyní se mohou milovníci dobrého čtení těšit na přehlídku knižních novinek a celou řadu zajímavých setkání.
Páteční program otevře již tradiční předávání Výročních autorských cen nakladatelství pro nejúspěšnější novinku a dlouhodobý přínos. Oblíbená autorská dvojiceZdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř bude podepisovat mimo jiné úspěšnou podzimní novinku plnou písniček, operek a veselých textů Dětem. Ruda z Ostravyk podpisu rád připojí také originální věnování do své knižní "dvojky" Selebryta !!!. Na závěr pátečního dne se seznámíme s vítěznými povídkami literární soutěže Hledá se autor bestselleru. V sobotu se na besedách dozvíme, co nového chystáKateřina Petrusová a Michaela Burdová. Program Nakladatelství Fragment uzavře autogramiáda známého kreslíře a humoristy Pavla Kantorka.
Mimo doprovodný program proběhne v rámci veletrhu také ojedinělý experiment autora Podivuhodných povídek z Atlantidy Zdeňka Dvořáka, který chce dát čtenářům příležitost stát se nezávislým kritikem a dle vlastního uvážení ohodnotit jeho knihu.

Knihy si nižší DPH zaslouží!

23. dubna 2014 v 23:11 Informace
Knihy si nižší DPH zaslouží!
Praha, 23. dubna 2014 - Právě dnešní den byl organizací UNESCO vyhlášen Světovým dnem knihy a autorských práv. Podporu knih a upozornění na nesprávné zařazení do sazby DPH představuje dlouho očekávaná akce "Knihy bez DPH", za jejímž uspořádáním stojí Svaz českých knihkupců a nakladatelů. Pouze dnes bude možné zakoupit knihy v kamenných knihkupectvích po celé České republice, jejichž seznam naleznete nawww.knihybezdph.cz, se slevou 15%. Nakladatelství Fragment připravilo pro své zákazníky speciální nabídku, kterou chce akci ještě více podpořit - slevu 15% z celkového nákupu na www.fragment.cz. Vyzkoušejte si, jaké by bylo nakupovat knihy bez DPH!
Kampaň Knihy bez DPH podpořila celá řada známých osobností, mezi nimiž je i Zdeněk Svěrák, Jiří Lábus, Michal Viewegh, Jan Keller a další. Celá akce má poukázat na to, že DPH 15% navyšuje cenu knih, a tím je znepřístupňuje široké veřejnosti.
"DPH knihy zdražuje. Zdražení znamená nižší prodej. Nižší prodej znamená zdražení. To je spirála, která končí tím, že mnoho titulů v češtině nevyjde. Nakonec budou knihy jen luxusní zboží (omezený sortiment pro omezenou skupinu zákazníků), jako tomu je na jazykově malých trzích. Pokud nám z dlouhodobého hlediska nevadí zánik češtiny jako literárního jazyka, nemusíme dělat nic. Pokud nám to vadí, nemusíme rozdávat dotace, ale alespoň neničme knihy vysokou sazbou DPH!"
Ing. Pavel Nýč, spolumajitel Nakladatelství Fragment

Knižní novinky 17.týdne

18. dubna 2014 v 22:08 Knižní novinky
Na téhle základní škole se stále dějí divné věci. Lidé se ztrácejí a zase se nečekaně objevují. Jsou však trošku jiní. Jako podivné sestry Priceovy. -Horror School - Podivné sestry
Chytrá zábava na víkend, dovolenou nebo posezení s přáteli. -Rébusy a hlavolamy pro celou rodinu
Nudné stanování u jezera místo prázdninové cesty do Ameriky? Léto nebude stát za nic!Nedá se nic dělat, tady pomohou jedině kouzla a čáry... - Klukům vstup zakázán! - Totálně ulítlé prázdnin
Také byste chtěli chodit do školy, kde budete jezdit na koni a čarovat? Vítej na Koňském hrádku! - Čarodějky z jezdecké školy - Kouzelnický souboj!
Naučte se francouzsky s úsměvem! - Francouzština pro samouky + CD s MP3
Stovka švédských křížovek vás pobaví a užitečné rady a tipy promění váš domov či zahradu v krásné, upravené a dobrým jídlem vonící místo.- Křížovky - Kouzlo domova

Jediný polibek a život se navždy změní...

15. dubna 2014 v 20:34 Informace
Jediný polibek a život se navždy změní…

Praha, 15. dubna 2014 - První díl nové paranormální série americké autorky Jaime Reed Kronika Kambionů vyjde v Nakladatelství Fragment již zítra. Záhadní, přitažliví a nebezpeční, přesně takoví jsou kambioni - démoni ze starých dob, kteří přežívají do dnešních dní a neustále touží po životodárné energii. Kdo skutečně jsou a jaká tajemství skrývají? To poodhalí první titul z nové mysteriózní série s názvem Osudová přitažlivost!
Fascinující debut americké autorky knih pro Young Adults vtáhne čtenáře do příběhu plného napětí, nebezpečí a dávno ukrytých tajemství. Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá Samara, která pracuje ve volném čase v knihkupectví. Mladá dívka, zklamaná z nevydařeného vztahu, se chová cynicky, je podezřívavá a za sarkasmus skrývá své skutečné pocity.
Najednou si začne více všímat svého zvláštního kolegy, který má tajemný výraz, uhrančivý pohled a vyzařuje něco, co Samaru až nepřirozeně přitahuje. Jeho fialové oči nenechají chladnou téměř žádnou ženu. Brzy na to se začínají dít divné věci a Samara pochopí, že je v nebezpečí nejen ona, ale také její rodina. Musí si zvolit, zda bude riskovat a jediným rozhodnutím navždy změní svůj život. Svět nadpřirozených sil je ale mnohem nebezpečnější, než si kdy uměla představit…

Anotace:
Jsou záhadní, přitažliví a nebezpeční... Kambioni.
Sedmáctiletá Samara pracuje v knihkupectví, aby si vydělala na své první auto. Spolu s ní tam pracuje Caleb, okouzlující a tajemný mladík, jehož uhrančivý pohled nenechá klidnou téměř žádou ženu. Samara je ale jediná, která cítí, že za jeho neodolatelným úsměvem se skrývá nebezpečí.
Tajemství, které Caleba obklopuje, přivádí Samaru do světa kambionů, ve kterém je přitažlivost a atraktivita podmínkou pro přežití.
Když se kolem začnou dít děsivé věci a ohrožovat její blízké, musí Samara riskovat a učinit rozhodnutí, které možná změní její život. Navždy.
Autor: Jaime Reed
Více informací o knize na www.kambioni.cz!
Fialová - zrozená z noci Smaragdová - vzešlá ze soumraku Zlatá - stvořená z rozbřesku
Ukázka:
Lásce se oddává jen masochista.
Pravdivější slova ještě nikdy nikdo nevyřkl, pokud k tomu mám co říct. Díky téhle filozofii jsem se za celý život nezbláznila a přežila svoje nejdivnější léto. Na druhou stranu je zábava sledovat, co s lidmi láska dělá. Je to báječný způsob, jak strávit pauzu na oběd. Seděla jsem na kapotě svého auta s velkým kelímkem coly a pozorovala, jak se před mýma očima odvíjí velké milostné drama.
Moje nejlepší kamarádka Mia a její přítel Dougie, s kterým se neustále scházela a zase rozcházela, kolem sebe na parkovišti nákupní ho centra kroužili jako dva boxeři v ringu. V dnešním představení došlo i na rekvizity. Dougie pobíhal po betonu a krčil se, aby se vyhnul smrti umlácením tou nejdražší značkovou kabelkou, jakou si umíte představit. Z Miiny litanie výkřiků, nadávek a máchání kabelkou jsem si odvodila, že Dougieho přistihla s jinou holkou. Mia se občas dokázala pěkně vytočit, ale když šlo o jejího chlapa, změnila se v hotovou fúrii. Tahle zběsilá žárlivost ovšem panovala podle situace na obou stranách a pro nezúčastněné pozorovatele skýtala nevídané pobavení.

Brisingr

13. dubna 2014 v 22:37 Recenze

Brisingr

:)

Přísahy, zkoušky oddanosti, střet mocných sil... Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně… Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, nechybí v něm ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!

UKÁZKA Z KNIHY:
:)


BRISINGR JE TŘETÍM DÍLEM ÚSPĚŠNÉ SÉRIE. AUTOREM JE CHRISTOPHER PAOLINI, TENTO DÍL SE MU VYDAŘIL STEJNĚ JAKO PŘEDCHOZÍ KNIHY ERAGON A ELDEST. ERAGON A SAFIRA MUSÍ STÁLE BOJOVAT PROTI MOCNÝM SILÁM.
TATO KNIHA BY NEMĚLA CHYBĚT V ŽÁDNÉ KNIHOVNĚ.
DOPORUČUJI.Koupit můžete ZDE.

Horror School - Šílený profesor

13. dubna 2014 v 22:37 Recenze

Horror School - Šílený profesor

Na téhle základní škole se dějí divné věci. Ze šatních skříněk vyskakují krysy. Žáci se záhadně ztrácejí. Školní knihovna je bludištěm tajných chodeb. A učitel biologie se chová velice, velice zvláštně.

Robert Arthur věděl, že přestoupit na jinou školu nebude nic jednoduchého, ale tohle je na pováženou! S pomocí nových, poněkud neobvyklých kamarádů zjišťuje, že se toho ve škole děje víc, než je na první pohled patrné. Dokáže ta tajemství odhalit dřív, než bude pozdě?

Spoustu dalších zajímavých informací o knižní sérii Horror School najdete na www.horrorschool.cz.UKÁZKA Z KNIHY:TATO KNIHA MĚ VELICE ZAUJALA.
JSEM DOCELA RÁDA,ŽE UŽ NECHODÍM DO ŠKOLY, PROTOŽE KDYŽ SI PŘEDSTAVÍM,ŽE BY SE NĚCO PODOBNÉHO MOHLO PŘIHODIT I MĚ,TAK SE MUSÍM PŘIZNAT,ŽE BYCH SE BÁLA.
U NÁS VE ŠKOLE SE DĚLY TAKÉ DIVNÉ VĚCI, ALE PRO VŠECHNO SE NAŠLO NĚJAKÉ VYSVĚTLENÍ.
ALE TOTO, TO UŽ JE SILNÝ KAFE.
ABY SE ZE ŠKOLY ZTRÁCELI ŽÁCI, ZA TÍM UŽ MUSÍ BÝT NĚCO ZÁHADNĚJŠÍHO. NO NEMYSLÍTE?
DOPORUČUJI.KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Album prvňáčka - Můj první rok ve školní lavici

13. dubna 2014 v 22:34 Recenze

Album prvňáčka - Můj první rok ve školní lavici


Poskládejte se svým prvňáčkem jedinečnou mozaiku vzpomínek na první rok ve školní lavici!

Jaký byl první školní den...
Jak se jmenovali spolužáci a učitelé...
Jak dopadlo první vysvědčení...
Jaké to bylo na školním výletě...
...a mnoho dalších zážitků.

Nalepujte fotografie, kreslete, zapisujte a vytvořte originální vzpomínkové album, které si s radostí prohlédne celá rodina.

UKÁZKA Z KNIHY:


MOC KRÁSNÁ KNÍŽKA PRO VAŠEHO MALÉHO ŠKOLÁČKA.
DO KNÍŽEČKY SI MŮŽETE NALEPOVAT FOTEČKY VAŠEHO ŠKOLÁČKA OD JEHO PRVNÍHO DNE ŠKOLY. DO ALBUMU MŮŽETE ROVNĚŽ KRESLIT A SAMOZŘEJMĚ I ZAPISOVAT VŠECHNY DŮLEŽITÉ VĚCI, KTERÉ SE VAŠEMU ŠKOLÁČKOVI BĚHEM JEHO PRVNÍHO ŠKOLNÍHO ROKU PŘIHODÍ.
MOC DOBRÝ NÁPAD,ORIGINÁLNÍ.
DOPORUČUJI.

KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Můj milý deníčku - Nej kámoška může být jen jedna !?

13. dubna 2014 v 22:27 Recenze

Můj milý deníčku - Nej kámoška může být jen jedna !?

Jmenuju se Jamie a mám fakt velký problém. Angelina se stala mojí příbuznou, takže bychom tím pádem měly být nejlepší kamarádky. Ale ona je prostě děsná, to snad musí vidět každý! Moje opravdická nejlepší kámoška Isabella si myslí, že není tak špatná a že se můžeme kamarádit všechny společně. Ona prostě nechápe, že nejlepší kámoška přece může být jen jedna! Nebo snad ne???


UKÁZKA Z KNIHY:


TATO KNÍŽKA JE URČENÁ ČTENÁŘŮM OD DEVÍTI LET.
TUTO KNÍŽKU JSEM SI POŘÍDILA, PROTOŽE JSEM SE CHTĚLA DOZVĚDĚT,JAK TO TEDY VLASTNĚ JE. MŮŽE BÝT OPRAVDOVÁ KÁMOŠKA JEN JEDNA, NEBO JICH MŮŽU MÍT VÍC?
HLAVNÍ HRDINKA KNÍŽKY JAMIE JE PŘESVĚDČENA,ŽE NEJLEPŠÍ KÁMOŠKA MŮŽE BÝT JEN JEDNA. AVŠAK JEJÍ NEJLEPŠÍ KÁMOŠKA MÁ NA TO JINÝ NÁZOR.
JAKÝ NÁZOR MÁTE VY?
DOPORUČUJI.KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Bohové Olympu-Hádův chrám

13. dubna 2014 v 21:54 Recenze

Bohové Olympu-Hádův chrámČas se krátí… Bránu Smrti, tajemný průchod mezi světem živých a mrtvých ovládla Gaia se svými pomocníky. Zástupy nestvůr proudí na zem a chystají se převzít vládu nad světem. Přijdou Percy a jeho přátelé na to, jak bránu uzavřít? Dokáží se vrátit z hlubin Tartaru, nejtemnější části podsvětí, kterému vládne bůh mrtvých Hádes? Nebude to jednoduché! Řečtí a římští bohové nedokáží svým dětem pomoci a k Táboru polokrevných se blíží armáda římských polobohů, aby ho zničila. Sedm statečných hrdinů z proroctví musí znovu nasadit své životy za záchranu bohů, lidstva a celé civilizace.

Spousta dalších informací, hry a zábava na www.percy-jackson.cz!NA TUTO KNIŽNÍ NOVINKU JSEM SE MOC TĚŠILA, A JAKMILE JSEM VIDĚLA,ŽE VYCHÁZÍ, TAK JSEM SI JI HONEM OBJEDNALA. LÍBILY SE MI I PŘEDCHOZÍ DÍLY. JSEM VĚRNÁ FANYNKA AUTORA RICKA RIORDANA.
PERCY JACKSON TO BUDE MÍT TENTOKRÁTE VELMI TĚŽKÉ.
NAŠTĚSTÍ MU POMOHOU JEHO VĚRNÍ PŘÁTELÉ. BŮH MRTVÝCH HÁDES JE OPRAVDU SILNÝM PROTIVNÍKEM.
DOPORUČUJI.
KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Knižní novinky 16.týdne

11. dubna 2014 v 22:02 Knižní novinky
Jsou záhadní, přitažliví a nebezpeční... Kambioni. -Kronika kambionů - Osudová přitažlivost
Stal se agentem tajné divize CIA nazvané Bouře. Zjišťuje, že svět kolem něho se změnil. -Rozděleni časem - V pasti
Jak moc by s lidskou vírou otřáslo, kdyby se našly fosilní ostatky samotného Boha? Mysteriózní thriller plný akce, napětí a nečekaných odpovědí. - Bohové a stvůry
Snažíte se zhubnout? Tak zhubněte!Zapomeňte na pilulky, koktejly a jiné "zaručené" metody! Pravdivý příběh obyčejné dívky, která to dokázala!- Jak jsem zhubla 45 KG za 1 ROK
Forensic Instincts - tým vyšetřovatelů, který řeší případy intuitivně, nestandardně a neúnavně! - Andrea Kane - Temné lži
Touží být spolu, ale jeho rozhodnutí je může navždy rozdělit. - Nancy Gideon - Volání krve

Příběh malé nezbedné Dášenky nově namluvil Václav Vydra

10. dubna 2014 v 22:01 Informace
Příběh malé nezbedné Dášenky nově namluvil Václav Vydra
Praha, 10. dubna 2014 - Kdo by neznal dnes již legendární příhody štěněte Dášenky od Karla Čapka. Kniha se po svém vydání dočkala hned několika různých zpracování. Vyprávění o narození, prvních krůčcích a příhodách nezbedného štěněte foxteriéra propůjčili svůj hlas např. Karel Höger nebo Jiří Sommer, podle předlohy vznikl animovaný televizní seriál a obálka knižního vydání se dočkala hned několika různých podob. Nakladatelství Fragment přináší nové audio zpracování, ve kterém příběh Dášenky vypráví oblíbený český herec Václav Vydra.
Poprvé vyšel příběh Dášenka čili život štěněte v knižní podobě v roce 1933. Autorem textu, obrázků i fotografií byl Karel Čapek, páníček malé Dášenky. Od té doby byly příhody malého nezbedného štěněte namluveny hned několika známými osobnostmi. Vypravěči pro audio nahrávku se stali Karel Höger, Josef Sommer, Petr Štěpánek, animovaným televizním seriálem, který je spojením příběhů malé Dášenky a psích pohádek, provází hlas Martina Růžka.
Nakladatelství Fragment nyní připravilo nové zpracování, ve kterém pro roli vypravěče svůj hlas propůjčil oblíbený divadelní, televizní a filmový herec Václav Vydra.
Digitální audiokniha Dášenka je v prodeji v e-shopu audioteka.cz za 99 Kč. Její délka je hodina a pět minut. Jako klasická audiokniha na CD vyjde v Nakladatelství Fragment 14. května.
Anotace:
Když se to narodilo, bylo to jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že to je psisko, a protože jsme si přáli mít psí holčičku, dali jsme tomu jméno Dášeňka…
Objevujte svět s Dášeňkou, která se má čile k světu! Sotva se naučí chodit, hned zkouší také běhat, skákat, pelášit, sprintovat, ale i padat, kutálet se nebo metat kotrmelce. Aby neposedné štěně chvíli posedělo, rozhodl se mu "páníček" Karel Čapek napsat několik psích pohádek. Tak si pěkně sedněte a poslouchejte…
Autor: Karel Čapek
Vypráví: Václav Vydra
Obsah:
Dášeňka čili život štěněte
1. Když se to narodilo
2. Hlas přírody
3. Neposedný, žravý a ničivý tvor
4. Co všechno má na práci
5. Když Dášeňka odešla
Jak se fotografuje štěně
6. Jak se fotografuje štěně
Pohádky pro Dášeňku, aby tiše seděla
7. Pohádka o psím ocásku
8. Proč teriéři hrabou
9. O Foxovi
10. O Alíkovi
11. O dobrmanech
12. O chrtech a jiných psech
13. O psích zvycích
14. O lidech
Audiokniha ve formátu MP3 je ideální na cesty autem nebo jako pohádka před spaním.

Cenu Magnesia Litera v kategorii cena čtenářů získala kniha Zdeňka Svěráka PO STRNIŠTI BOS

9. dubna 2014 v 22:00 Informace
Cenu Magnesia Litera v kategorii cena čtenářů získala kniha Zdeňka Svěráka PO STRNIŠTI BOS
Praha, 9. dubna 2014 - Na Nové scéně Národního divadla se 8. dubna 2014 slavnostně vyhlašovaly a předávaly výroční knižní ceny Magnesia Litera. Ocenění v kategorii Kosmas cena čtenářů, o které jako o jediné rozhoduje široká veřejnost, získala kniha Po strništi bos od Zdeňka Svěráka!
Titul Po strništi bos vyšel v říjnu loňského roku. Téměř okamžitě po vydání se stal bestsellerem a jeho prodeje do konce roku předčily dokonce předchozí povídkové tituly Zdeňka Svěráka vydané v Nakladatelství Fragment. Podle oficiálního žebříčku Svazu českých knihkupců a nakladatelů se kniha Po strništi bos stala vůbec nejprodávanější českou novinkou za rok 2013, v celkovém žebříčku všech knižních novinek se poté umístila na pátém místě.
Výroční knižní ceny Magnesia Litera jsou udělovány titulům, které v celkem osmi kategoriích vybírá odborná porota. Poslední kategorie Kosmas cena čtenářů je jediná, ve které o oceněné knize rozhodují sami čtenáři. Pro příběh inspirovaný vzpomínkami na klukovská léta autora Zdeňka Svěráka hlasovalo nejvíce z nich. Cenu převzal v zastoupení za autora syn Jan Svěrák.
Zdeněk Svěrák získal ocenění Magnesia Litera v kategorii cena čtenářů v minulosti již dvakrát: první cenu čtenářů za titul Jaké je to asi v Čudu v roce 2004, druhou v roce 2012 za titul Nové povídky.
Magnesia Litera v kategorii cena čtenářů za rok 2003, 2011 a 2013

Vychází nový časopis PŘEDŠKOLÁK pro všechny děti, které se těší do školy

8. dubna 2014 v 18:29 Informace

Vychází nový časopis PŘEDŠKOLÁK pro všechny děti, které se těší do školy!

Praha, 8. dubna 2014 - Máte doma budoucího prvňáčka? Připravujete se s ním na zápis do první třídy nebo to plánujete? Pak by Vám neměl uniknout nový časopis Předškolák, který právě dnes vychází v Nakladatelství Fragment. Systematická příprava na zápis do první třídy je zpracována formou zábavných úkolů dle aktuálních požadavků učitelů. Rozvoj grafomotoriky, matematické schopnosti, zrakové vnímání a další dovednosti, které by měl každý budoucí prvňáček ovládat. Dvouměsíčník PŘEDŠKOLÁK je od dnešního dne v prodeji!
Dnes bylo uvedeno první číslo nového časopisu Předškolák. Jedná se o dvouměsíčník, ve kterém budou postupně zpracovány všechny oblasti, které by děti měly znát a ovládat k zápisu do první třídy. V každém vydání je větší prostor vždy věnován jednomu okruhu, který je probrán podrobně. Hravá forma učení a zábavné úkoly potřebné dovednosti a schopnosti nejen procvičí, ale zároveň jejich znalost zdokonalí a upevní.
V časopise najdete vždy mimo zábavných úloh také komiks a dále pohádku nebo říkadla. Kamarádi, se kterými se děti budou pravidelně setkávat, jsou předškoláci Kuba a Terka, kterým pomáhají pes Kaňka a duch Zmizík.
První číslo časopisu se zaměřuje se na rozvoj grafomotoriky, obsahuje tedy úkoly na uvolnění ruky, kreslení, obtahování linií a vybarvování ploch.
V dalších číslech se postupně objeví následující okruhy:
Číslo 6-7/2014 - rozvoj matematických schopností a dovedností - úkoly na počítání, porovnávání počtu, řazení podle velikosti, třídění do skupin podle zadání, poznávání geometrických tvarů
Číslo 8-9/2014 - rozvoj zrakového vnímání - úkoly na poznávání barev, hledání rozdílů mezi obrázky, doplňování chybějících částí v obrázku, skládání puzzle
Číslo 10-11/2014 - vnímání prostoru a času - úkoly na poznávání odlišností nahoře x dole, vpředu x vzadu, vpravo x vlevo, první x poslední, dny v týdnu, roční období, dějová posloupnost
Číslo 12/2014-1/2015 - rozvoj sluchového vnímání a řeči - úkoly na vyhledávání určité hlásky na začátku slov, doplňování slov do věty ve správném tvaru, vyprávění příběhu (pohádky), tvorba slov podobného významu, tvorba dvojic slov opačného významu, vyhledávání nesmyslů v obrázkuAnotace:
Nový časopis Předškolák je určený všem holkám a klukům, kteří se chystají k zápisu, nebo dokonce už do školy. Vychází jako dvouměsíčník - každý sudý měsíc v roce.
V časopise najdete vždy komiks a zábavné úkoly na procvičování a zdokonalování schopností a dovedností, podle kterých se zjišťují předpoklady úspěšného zvládnutí první třídy. Každé číslo časopisu je zaměřeno na určitou oblast, které se věnuje podrobněji.
Průvodci časopisem jsou předškoláci Kuba s Terkou, pes Kaňka a duch Zmizík.
Více informací o časopisu a možnosti předplatného naleznete na www.casopis-predskolak.cz!


Ukázka z časopisu:NÁŠ TIP
Pokud se chystáte na zápis do prvních tříd v únoru 2015, doporučujeme Vám předplatné celého ročníku 2014.
S našimi ukázkovými příklady Vám příprava na zápis půjde snáz a ve škole u zápisu nebudete zaskočeni tím, co všechno budou učitelé po Vašem předškolákovi chtít!

Knižní novinky 15.týdne

7. dubna 2014 v 21:47 Knižní novinky

Když zapadne slunce, je čas na útěk… -Andrew Fukuda - Hon
Dokáže Catalina utéct před temnými postavami a zůstat na straně dobra? První díl napínavé fantasy trilogie. -Poslední čarodějka - Zpívající město
Darkova akademie se stěhuje na nové místo, k nádhernému tyrkysovému moři do Keni. Cassie se trápí ztrátou milovaného Ranjita. Ten je na útěku a Cassie je rozhodnutá udělat vše pro to, aby ho našla. - Temná akademie - Ztracení
Super rady, testíky a hlavolamy, návody na vyrábění, módní tipy, recepty a další zábava jen pro tebe a tvoje kámošky!- Holčičiny - super zábava pro tebe a nej kámošky!
Audiokniha ve formátu MP3 je ideální na cesty autem, jako pohádka před spaním nebo pro přípravu do školy. - Gulliverovy cesty - AUDIOKNIHA pro děti
Procvičte si mozek!. - SUDOKU + životní desatera
Křížovky pro seniory - rady a tipy pro zahrádkaření
Smyslnější * odvážnější * erotičtější. Pohádka plná strhujícího sexu začíná... - Hříšné tajnosti - Svedená