KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Únor 2014

Láska,napětí,jiskření a vtip...

27. února 2014 v 21:30 Informace
Láska, napětí, jiskření a vtip… To vše rozhodně nechybí v novém románu od Kateřiny Petrusové!

Praha, 27. února 2014 - Nová kniha Kateřiny Petrusové vyjde v Nakladatelství Fragment již příští týden. A opravdu se bude nač těšit - notná dávka romantiky, vzrušující zápletka a především "exkurze" do myšlenek obou hlavních hrdinů s typickým humorem autorky. Kateřina Petrusová vnáší svými knihami na český trh novou a svěží vlnu napínavě laděných romancí pro čtenářky všech věkových skupin. Titul Zakázaná přitažlivost vychází již 5. března!
Titul Zakázaná přitažlivost volně navazuje na knihy Nebezpečná láska a Nepřítel mého nepřítele. Děj se opět odehrává v Americe a několika pasážemi odkazuje na přechozí příběhy. Mafiánské prostředí je však jen okrajově zmíněno, nově se totiž pozornost plně obrací na rodinu amerického senátora a nebezpečnou situaci, do které se dostala jeho dcera Emily.
"Ačkoliv samotní bratři Bavettovi z Nebezpečné lásky a Nepřítele mého nepřítele byli jen dva, nakonec se ukázalo, že i jejich kolega se může dostat do nečekané a nezvyklé situace. Název Zakázaná přitažlivost napovídá, o co v příběhu půjde" říká o knize autorka. Jedná se o třetí knihu ze série Bavettovi, jejíž jednotlivé díly na sebe volně navazují.
Spojujícím článkem s předchozími knihami je drsný a nepřístupný bodyguard Henry, který svou práci bere opravdu vážně a nic ho nedokáže vykolejit. Mladá, tvrdohlavá a rozmazlená dcera senátora ale není typ klienta, na které by byl Henry zvyklý. Podaří se jim najít společnou řeč alespoň ve chvíli, kdy jde o Emilyino bezpečí?
"Autorka Kateřina Petrusová od začátku sklízí nadšené ohlasy od čtenářů, nehledě na věk. Není divu. Do českých vod přinesla osvěžující, humorem kypící detektivně-romantický příběh. Její knihy poznáte snadno. Jsou vtipné, plné nadsázky a zároveň se nebojí trochu si ušpinit ruce mafiánskými praktikami."
Kristýna Pekárková, blogteam Neoluxor

Anotace:
Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec.
Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?
128x196 mm, váz., 304 str., 299 Kč
Autorka: Kateřina Petrusová
Slavnostní křest knihy "Zakázaná přitažlivost" se uskuteční 6. března 2014 od 17 hodin v Paláci knih Luxor za účasti autorky Kateřiny Petrusové a hosta - redaktorky a tanečnice ze Star Dance Evy Krejčířové.

Příběh o přátelství lidí a draků ožívá v nové české fantasy

21. února 2014 v 11:22 Informace
Příběh o přátelství lidí a draků ožívá v nové české fantasy
Praha, 19. února 2014 - Již příští týden vyjde v Nakladatelství Fragment prvotina nové autorky Kristiny Hlaváčkové, ve které se odehraje boj o budoucnost světa lidí a draků. Dávné proroctví přisuzuje mladé princezně z lidského rodu překvapivou roli. V žilách jí koluje dračí krev a její dovednosti v oblasti magie dalece přesahují znalosti obyčejných čarodějů. Zvládne však naplnit všechna očekávání, která jsou do ní vkládána? Fantasy příběh Dračí oči - Čarodějka, ve kterém nechybí kouzla, draci a tajemství, vychází již 26. února!
Nakladatelství Fragment představí již příští týden fantasy příběh od nové nadějné autorky. Kristina Hlaváčková se psaní věnovala vždy jen ve volných chvílích. Nyní však připravila sérii, ve které nebude nouze o napětí, dobrodružství, tajemné síly a mocná kouzla. Mezi lidmi se totiž od pradávna vyskytovali "vyvolení", kteří zaujímali pozice ochránců draků. Vzájemné soužití obou národů utrpělo postupem času velké trhliny a nastala doba, ve které se lidé draků bojí a raději se jich zbavují, dokud jsou ještě malými a bezbrannými tvory.
Podle proroctví se má objevit nový ochránce, který bude ovládat pradávnou magii. Jak by se ale malá dcera krále lidí mohla stát mocnou čarodějkou? Může obyčejná dívka porozumět drakům a znovu získat jejich důvěru? Nebo není jen obyčejnou dívkou, jak si myslí, a prozatím nezná svůj osud?
Anotace:
Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy...
Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa!
145x210 mm, váz., 392 str., 299 Kč
Ukázka:
Kouzlo pominulo. Ašrak otevřel oči. Viděl, jak se Eleniny panenky pomalu vrací ke své přirozené kulatosti. Elena pomalu, udiveně zvedla ruku z jeho čenichu a nechápavě se na ni zadívala. S pohledem stále upřeným na svou dlaň se neslyšně sesula podél kmene stromu do sedu. Ašrak stál a chvíli se nejistě kymácel. Zapřel se ocasem do země. Pak vyfoukl z nozder na Elenu opatrný obláček horkého vzduchu. Ulevilo se jí. Končetiny přestala mít jako z olova, pookřála. Zmateně se na draka usmála.
"Co to bylo?" špitla.
"MAGIE STARÁ JAKO ZEMĚ SAMA," zaduněl a odmlčel se.
"NIKDO TĚ NEPOSTRÁDÁ, MALIČKÁ?" ozval se po chvíli.
"Musím domů, budou se o mě bát!" uvědomila si najednou. Vyděšeně se vyškrábala na nohy a rozběhla se k Aškentovi. Náhle se zarazila a otočila.
"Uvidím vás ještě?" Ašrak se zahleděl na svého syna, který mu vzrušeně poskakoval u nohy.
"BUDEŠ-LI CHTÍT, TVÁ KREV TĚ K NÁM DOVEDE."knižní novinky 9.týdne

21. února 2014 v 11:11 Knižní novinky
Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. - Dračí oči - Čarodějka
Kouzelné vyprávění o prasátku Pigym a jeho kamarádech. - Prasátko Pigy a jeho kouzelný svět
Po zničení čínského kláštera jsou ukradeny vzácné svitky s moudrostí starých mistrů. Pět mladých mnichů, kteří útok přežili, se chce pomstít. - Pět bojovníků - Had
Zapoj se s detektivem Klubkem do pátrání a vyřeš záhadu zmizelého kufru s klenoty. - Detektiv Klubko - Tajemství žlutého kufru
Stačí vzít jen štětec a vodu a obrázky ožijí. - Kouzelné malování vodou - pro holčičky
a Kouzelné malování vodou - pro kluky
Postupte v angličtině na vyšší úroveň! - Practise Your English - Tematická slovní zásoba

knižní novinky 8.týdne B

21. února 2014 v 11:10 Knižní novinky
Osobní zamyšlení prezidenta České republiky nad událostmi, které se staly v uplynulých 23 letech -Václav Klaus - My, Evropa a svět.
Sára potká svou první velkou lásku. Brzy ale přijde na to, že není všechno tak skvělé, jak se ze začátku zdá… Nová edice pro mladé čtenáře -Láska, sex, touha - Nikdy neříkej navždy.
Holky jsou opět v akci. Když se v okolí začnou dít nepravosti nebo někdo beze stopy zmizí, neváhají a pouštějí se do pátrání. Vycházejí další dva díly z edice Holky na stopě - Velké pátrání
a Záhadné zmizení.
Naplní se starodávné proroctví Mayů? Série Mayské proroctví pokračuje druhým dílem Hadí spirála.

Nejkrásnější písničky a říkadla-Josef Lada

16. února 2014 v 18:28 Recenze

NEJKRÁSNĚJŠÍ PÍSNIČKY A ŘÍKADLA-JOSEF LADA

Nejznámější lidová říkadla a písničky s překrásnými ilustracemi Josefa Lady potěší každého člena rodiny.
Dědečku, dědečku, koleda,
dejte oříšek nebo dva.
Nedáte-li oříšek,
provrtám vám kožíšek.
MOC KRÁSNÁ KNÍŽKA ČESKÝCH LIDOVÝCH ŘÍKADEL A PÍSNIČEK.
KNIHA JE BOHATĚ ILUSTROVANÁ JOSEFEM LADOU.
MOC HEZKÁ.
NEJRADĚJI MÁME ŘÍKADLO O VODNÍKOVI -SVIŤ MĚSÍČKU SVIŤ,AŤ MI ŠIJE NIŤ. KTERÁ JE VAŠE NEJOBLÍBENĚJŠÍ?
DOPORUČUJEME.
KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Percy Jackson-Zloděj blesku

16. února 2014 v 18:28 Recenze

Percy Jackson-Zloděj blesku


Jmenuji se Percy Jackson.
Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu.
Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr.
Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia.
Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi?
Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!

Spousta dalších informací, hry a zábava na www.percy-jackson.cz!MOC HEZKÁ KNIHA.
VYPRÁVĚNÍ O PERCY JACKSONOVI MĚ VŽDY FASCINOVALO.
JE VŮBEC MOŽNÉ, ABY NĚKDO UKRADL BLESK? V TÉTO KNIZE JE MOŽNÉ SNAD VŠECHNO.ČTĚTE A VŠE SE DOZVÍTE.
TATO KNIHA BY NEMĚLA CHYBĚT V ŽÁDNÉ KNIHOVNĚ.
DOPORUČUJI.KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Návrat z Podzemí

16. února 2014 v 18:27 Recenze

NÁVRAT Z PODZEMÍ

Dobrodružství Willa Burrowse pokračuje!
V centru Země - ve světě, o jehož existenci nemá na Povrchu nikdo ani tušení, jde Willovi o život. Pronásledují ho nebezpeční Styxové. Jsou odhodláni jít za ním až na konec světa, jen aby získali zpět smrtící virus! Dokáže jim Will uniknout?
Jeho přítel Drake se chystá zaútočit na Styxe na povrchu. Povede však jeho odvážný plán k vítězství nebo k jisté smrti?
Jestli se domníváte, že jste na Povrchu v bezpečí, raději se znovu zamyslete!

Všechno o sérii Podzemí najdete na www.svet-v-podzemi.cz!

DALŠÍ Z DÍLŮ ÚSPĚŠNÉ SÉRIE. HLAVNÍ HRDINA WILL BURROWSA NA CESTĚ ZA DALŠÍM DOBRODRUŽSTVÍM.
ŽE JSTE JEŠTĚ NEČETLI ANI JEDEN DÍL? TAK TO JE VELIKÁ CHYBA. TYTO KNIHY JSOU VÁŽNĚ ÚŽASNÉ. NEMĚLY BY CHYBĚT V ŽÁDNÉ KNIHOVNĚ.
ROZHODNĚ DOPORUČUJI.
KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Hravé tvoření - skládačky,vybarvovánky a vystřihovánky

16. února 2014 v 18:27 Recenze

Hravé tvoření - skládačky,vybarvovánky a vystřihovánkyVybarvuj - vystřihuj - skládej

Vyrob si podle předlohy zvířátka, kytičky, záložky anebo třeba stojánek na tužky. Každý obrázek obtáhni, vybarvi podle své fantazie a návod ti poradí, jak ho vystřihnout a složit.

Spousta zábavného tvoření pro šikovné děti.SUPER ZÁBAVA PRO DĚTI. NAUČÍ SE VYRÁBĚT RŮZNÁ ZVÍŘÁTKA A ZÁLOŽKY. DĚTI MŮŽOU SKLÁDAT,VYBARVOVAT A VYSTŘIHOVAT.SAMÉ OBLÍBENÉ ČINNOSTI.
A TEN VÝSLEDEK OPRAVDU STOJÍ ZA TO. VYZKOUŠELI JSME A LÍBÍ SE NÁM.
DOPORUČUJI.


KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Velká encyklopedie s 3D obrázky-Zvířata

16. února 2014 v 18:26 Recenze

Velká encyklopedie s 3D obrázky-Zvířata

Fascinující SVĚT ZVÍŘAT

Mistři svádění
Neobyčejné schopnosti
Rekordy ze světa zvířat
Maskování a obrana

OBJEVTE ÚŽASNÝ SVĚT ZVÍŘAT!MODERNÍ KNIHA.
PODÍVEJTE SE NA ZVÍŘATA S 3D BRÝLEMI, KTERÉ JSOU PŘÍLOHOU TÉTO KNIHY.
ENCYKLOPEDIE ZVÍŘAT MĚ VŽDYCKY PŘITAHOVALY.
TATO JE OBZVLÁŠTĚ VYDAŘENÁ.
NEMĚLA BY CHYBĚT V ŽÁDNÉ KNIHOVNĚ. ÚŽASNÁ POMŮCKA PRO ŠKOLÁKY.
DOPORUČUJI.KOUPIT MŮŽETE ZDE:

knižní novinky 8.týdne

16. února 2014 v 18:18 Knižní novinky
Vyzdobte si celý pokojíček nebo připravte párty pro své kamarády. - KRTEK - kreativní blok
Víte, co všechno Krtek prožívá během jediného dne? - KRTEK a hodiny
Oblékněte dvě princezny a prince podle svého - na ven, na výlet, na sport, do slavnostních šatů nebo třeba na královskou svatbu. - Oblékačky pro princezny - se samolepkami
Vzhůru do městečka či na statek, kde se pořád děje spousta zábavných věcí! - Poznávej a hraj si - MĚSTEČKO
a Poznávej a hraj si - NA STATKU
Když Biggi, Luk a Patrik z Klubu Tygrů zahlédnou v lese bílou paní, nemohou uvěřit vlastním očím. - Klub Tygrů - Záhadný duch
Zdá se, že velkému přátelství mezi Lissi a Tinkou definitivně odzvonilo. Tinka se totiž zamilovala a Lissi to považuje za největší zradu pod sluncem.- Klukům vstup zakázán! - Ségra, prober se!

knižní novinky 7.týdne

16. února 2014 v 17:39 Knižní novinky
Veselé básničky na doma, do školky i do školy. - Dědovy říkanky - Roční období
Zatočte s nudou! Čeká vás spousta zajímavých úkolů, kvízů, křížovek, ale i rad a návodů, jak si vyrobit parádní věci. - Holčičiny - zatočte s nudou
Tyhle storky si prostě musíte přečíst! - Upíří storky - Prokletí upírů
Jak napsat obchodní dopis, životopis nebo plnou moc? Publikace Písemná a elektronická komunikace je určena studentům středních škol, ale i široké veřejnosti. - Písemná a elektronická komunikace
Šejtroček prožívá na svých cestách řadu dobrodružství i se svými kamarády - vodníkem Česílkem, valachem Žemličkou a dalšími. - Cesty formana Šejtročka

Pozvánka

16. února 2014 v 17:30 Informace

Jiří Kajínek promluvil

3. února 2014 v 15:45 Informace

Jiří Kajínek promluvil…
Praha, 3. února 2014 - K vydání se připravuje první osobní zpověď nejznámějšího českého vězně. Již mnoho toho bylo v médiích o Jiřím Kajínkovi napsáno. Jaký ale opravdu je? Jak vyrůstal muž, který již po dvě desetiletí rozděluje český národ na dva tábory: jedni ho zatracují a druzí jsou skálopevně přesvědčeni o jeho nevině? Vůbec poprvé odvyprávěl Jiří Kajínek příběh svého života "bez mříží".
V připravované knize, která vzniká za opravdu nestandardních podmínek, popisuje Jiří Kajínek svůj život před okamžikem, kdy začalo jeho jméno plnit přední stránky médií.
Dětství od prvních krůčků, radosti i trable školáka až po mladého muže s typickými problémy dospívajícího - nejen to odhalí čtenářům v knize s názvem Můj život bez mříží. Poodhalí také tajemství práce s planžetou, se kterou dokázal vždy otevřít všechny dveře, případy, kdy jako nezvaný host navštívil domy či byty, nebo jaká místa jsou pro ukrytí sejfu naprosto nevhodná.
Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek tak, jak ho neznáte.

Knižní novinky 6.týdne

3. února 2014 v 15:43 Knižní novinky

Interaktivní leporelo pro děti již od jednoho roku. Pohyblivé obrázky rozvíjejí postřeh a podporují správnou koordinaci rukou. - Méďa a kamarádi - Na statku
a Méďa a kamarádi - Na hřišti
Kreslíte s chutí a máte rádi pohádky? 32 krásných princezen čeká jen na vás a vaši fantazii.. - VYBARVOVAČKY - Princezny
Máte dlouhou chvíli? Luštěte a bavte se! - Křížovky s vtipy Pavla Kantorka