KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Říjen 2013

Pozvánka

31. října 2013 v 19:55 Informace

Knižní novinky 44.týdne

31. října 2013 v 19:54 Knižní novinky
Neskutečny trhak roka! Ruda vydává dvojku. - Ruda z Ostravy - SELEBRYTA !!!


Smějete se rádi od ucha k uchu? Hledáte nové kamarády? Sbalte kufry, popadněte duhovou letenku a vzhůru na Bimbuli - planetu dětských snů! - KRKOUNI ... aneb leťte s námi na Bimbuli!

Interaktivní leporelo s pohyblivými obrázky a otáčecím kolečkem. - Poznáváme zvířátka - na statku

Poznáváme zvířátka - na zahrádce


Knížka, kterou díti chytí a nepustí. - Chyť si mě - Mazlíčci

Chyť si mě - Mláďátka


Volné pokračování světového bestselleru Deník špatné matky je tady! Přečtěte si knihu a vězte, že v tom nejste sami!- Deník nemožné matky

Ruda z Ostravy vydává další trhák roku – „dvojku“ s názvem Selebryta !!!

30. října 2013 v 22:40 Informace
Praha, 30. října 2013 - Právě dnes se na pultech knihkupců objeví dlouho očekávaná novinka od Rudy z Ostravy. Neuvěřitelná kniha o stejně neuvěřitelném Rudovi z Ostravy BESCELER !!!, která vyšla přesně před dvěma roky a která získala ocenění jako nejúspěšnější novinka roku 2012, se dočkala pokračování. Zatímco v prvotině Ruda popsal svůj životní příběh od dětství do dospělosti, v knize s názvem SELEBRYTA !!! se zaměřuje na období, kdy se stal opravdovou celebritou a postupně pronikl do zákulisí českého showbyznysu. Titul Ruda z Ostravy - SELEBRYTA !!! je od dnešního dne v prodeji!
Ruda z Ostravy, oblíbený moderátor, bavič, showman a alter ego herce a hudebníka Michala Kavalčíka, pro svoje fanoušky připravil pokračování své první knihy. S vtipem a nadhledem, které jsou Rudovi vlastní, nechá čtenáře nahlédnout pod pokličku českého světa showbyznysu. Opravdové celebrity, jak je možná neznáte. Informace za světa slavných, o kterých jste neměli ani tušení. To vše sepsané Rudovou typickou "ostravštinou".
Prvotina s názvem Besceler !!! získala ocenění "nejúspěšnější novinka Nakladatelství Fragment za rok 2012" a doposud se jí prodalo přes 9000 výtisků! Sám Ruda z Ostravy o první knize říká: "Jak říkám, všechno je pravda, jako že se Ruda z Ostravy jmenuju. S Brunem jsme se snažili dát dohromady hlavně knížku plnou srandy, ke které se každý rád vrací. Podle ohlasu fanoušků se nám povedla." Nyní uvádí na trh "dvojku" s příznačným názvem Selebryta !!! a slibuje, že se čtenáři budou rozhodně skvěle bavit.
K uvedení titulu je naplánována celá řada akcí. První křest proběhne v Praze 4. 11. od 17 hodin za účasti hosta Miloše Knora v OC Černý Most. Ostravský křest se uskuteční 15. 11. od 17 hodin ve Foru Nová Karolina za účasti skupiny Legendy se vrací. Další autogramiády proběhnou v Brně, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Českých Budějovicích a Jindřichově Hradci.
Anotace:
Zduř děcka,
teraz už vim, že ta moja vypravěci prvotina s fajnym a pravdivym nazvem BESCELER!!! byla fenomenalně uspěšna, kurde. Ale uspěšna mohla byt enem diky temu, že ste svojemu Rudikovi věřili, knišku si kupili, nic nekopčili a mnozi z vas ju mate aji dneska pod polštařem, abyste se s ňu mohli fajně pomazlit před spanim, no ni? Teš tu na tym mistě bysem chtěl zminit, že je jasne, že urobit "dvojku" je pokažde kurde těžši, neš spachat "jedničku". To maš stejne, jak s tymi sportovcami. Urobiš rekord, vyhraješ mistrovstvi a co potym? Obhajoba je těžka jak byk, bo banda nespi na vavřinach, každy tě honi jak nadmuteho koňa a chce tě překonat.
No a včil se nadechni, zadrž na chvilu kyslik a s vydechem se opatrně pusť do prvich řadku...
S veškerou uctou Ruda z Ostravy, kurde
140x180 mm, váz., 192 str., 229 Kč
Slavnostní křest knihy "Ruda z Ostravy - SELEBRYTA !!!" se uskuteční 4. listopadu 2013 od 17 hodin v Knihkupectví Kanzelsberger (OC Černý Most, Praha) za účasti autorů Rudy z Ostravy a Bruna Ligockého a hosta Miloše Knora.

Holky na stopě - Velké pátrání

29. října 2013 v 19:49 Recenze

HOLKY NA STOPĚ - VELKÉ PÁTRÁNÍVelikonoční prázdniny tráví Lucka, Patricie a Petra společně v penzionu babičky. Patricie dostala konečně vysněný fotoaparát a hned se jí podaří dostat se s fotkou zvláštního pavouka do místních novin. Lucka nechce zůstat pozadu a začne bojovat proti chovu slepic v klecích.
Holky se pouští do akce, během které záhadně zmizí Petra.
Podaří se Lucce a Patricii ztracenou Petru najít?


HLAVNÍ HRDINKY KNIHY SE JMENUJÍ PETRA, PATRICIE A LUCKA. JEDNA Z KAMARÁDEK ZÁHADNĚ ZMIZÍ. NAJDOU JI ZBYLÉ DVĚ KAMARÁDKY?
ŽE NEVÍTE? JÁ TO VÍM,ALE NEPROZRADÍM.
DOPORUČUJI.KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Percy Jackson - poslední z bohů

29. října 2013 v 19:41 Recenze

Percy Jackson - Poslední z bohů

Jmenuji se Percy Jackson… Blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas…

Ukáže se konečně, kdo stojí na straně dobra a kdo se přidal k vládci temnot? Kdo válku nepřežije a kdo z ní vyjde jako hrdina?
Zápas o zachování civilizace začíná!

5. díl navazuje na předcházející tituly: Percy Jackson - Zloděj blesku, Percy Jackson - Moře nestvůr, Percy Jackson - Prokletí Titánů, Percy Jackson - Bitva o labyrint.

Spousta dalších informací, hry a zábava na www.percy-jackson.cz!

HLAVNÍM HRDINOU TÉTO KNIHY JE PATNÁCTILETÝ PERCY JACKSON.
CO SE DĚJE V TÁBOŘE POLOKREVNÝCH?
SETKÁTE SE ZDE S BÁJNÝM PEGASEM A PŘÍBĚH VÁS ZAJISTÉ ZCELA UCHVÁTÍ A OKOUZLÍ.
JAK TO VŠECHNO DOPADNE SE DOČTETE V TÉTO KNIZE. NEMĚLA BY CHYBĚT V ŽÁDNÉ KNIHOVNĚ.
DOPORUČUJI.


KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Percy Jackson - moře nestvůr

29. října 2013 v 19:39 Recenze

Percy Jackson - moře nestvůr
Mytologické bytosti ožívají...
Krvelačné nestvůry se bouří...
Bohové z Olympu kladou další úkoly...

"Po klidném školním roce se na mně valí další problémy.
Poslední den školy to začalo! Hodina tělocviku se proměnila ve vybíjenou s lidožravými obry a Grover se dostal do průšvihu.
Další špatná zpráva: Táboru polokrevných hrozí zničení...
Vydávám se s přáteli na výpravu, ze které se nemusíme všichni vrátit živí...
Jdeš do toho s námi?"

Spousta dalších informací, hry a zábava na www.percy-jackson.cz!


MÁTE RÁDI SVĚT MYTOLOGIE STEJNĚ JAKO MY?
PAK JSTE TU ZCELA SPRÁVNĚ.
PERCY JACKSON OPĚT NEZKLAMAL. LIDOŽRAVÍ OBŘI NÁS TROCHU VYDĚSILI ALE I DÍKY NIM JE TATO KNIHA ÚŽASNÁ.
ROZHODNĚ BY NEMĚLA CHYBĚT V ŽÁDNÉ KNIHOVNĚ.
DOPORUČUJI.

KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Dědovy říkánky ABECEDA

29. října 2013 v 19:35 Recenze

Dědovy říkánky ABECEDA


Veselé básničky domů, do školky i do školy jsou určeny zvídavým dětem od tří let. Jednoduché a hravé verše si předškoláci a školáci snadno zapamatují a naučí se jednotlivá písmena a číslice, nová slova a názvy věcí, zvířat nebo povolání.

Celkem 53 básniček obohatí slovní zásobu a může přispět k základům výuky čtení, psaní a počítání nejmenších školáků.


KNIHA URČENÁ DĚTEM OD TŘÍ LET. DĚTI MAJÍ RÁDY VERŠE A STOUTO KNIHOU SI JE SNADNO ZAPAMATUJÍ. NAUČÍ SE ZDE I ČÍSLICE A PÍSMENA.
V KNIZE NAJDETE 53 BÁSNIČEK.
URČITĚ SE VÁM BUDE LÍBIT.
DOPORUČUJI.


KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Hurvínek mezi osly

29. října 2013 v 19:31 Recenze

Hurvínek mezi osly


Škola? Tak to je pro Hurvínka jen velká ztráta času! Copak to k něčemu je? Taťulda se beztak jen pravidelně rozčiluje nad jeho žákovskou knížkou. Kéž by do ní už nikdy nemusel vkročit!…
Když se objeví prapodivná osoba jménem Hýkálek, Hurvínkovi se přání splní. Oba se vydají do města Oslova, kde se do školy totiž vůbec nechodí. Co je to ale za místo, o kterém nikdo nikdy neslyšel? Prý učiněný ráj na zemi! Pojďte se společně s Hurvínkem přesvědčit i vy!


HURVÍNEK JE TADY. NEBAVÍ HO CHODIT DO ŠKOLY A TAK SE VYDÁ DO OSLOVA. TAM SE TOTIŽ DO ŠKOLY CHODIT NEMUSÍ. ŽE TAKY NERADI CHODÍTE DO ŠKOLY? TAK SE POJĎTE S NÁMI PODÍVAT, JAK TO V TOM OSLOVĚ VYPADÁ.
DOPORUČUJI.koupit můžete zde:


O lásce, hvězdách a snění… Vychází prvotina mladé nadějné autorky Ireny Petříkové

29. října 2013 v 19:13 Informace
O lásce, hvězdách a snění… Vychází prvotina mladé nadějné autorky Ireny Petříkové.
Praha, 4. září 2013 - Příští týden uvede Nakladatelství Fragment na trh prvotinu mladé české autorky Ireny Petříkové. Titul s názvem Štěstí na dosah je příběhem dívčích snů, lásky a také smutku, nadějí. Snili jste někdy o setkání s idolem, kterého všichni znají jen z plakátu?... Irena Petříková je studentkou konzervatoře, věnuje se hudbě, zpěvu a sní svůj velký sen… Titul Štěstí na dosah vychází již 9. září, kdy proběhne také slavnostní křest v Paláci knih Luxor!
Mladá nadějná autorka Irena Petříková představí svou první knihu s názvem Štěstí na dosah již příští týden. Titul je určený všem, kteří rádi sní. Vypráví příběh dívky, které se splní její sen a dostane se na brigádu do Londýna - města, odkud pochází její nejoblíbenější chlapecká skupina.
Tak jako většina dívek v jejím věku stále ještě čeká na svou první velkou lásku. Věří, že ji potká právě v Londýně, kde bude trávit léto. Kavárna, ve které bude pracovat, je přece ideální místo na poznávání nových lidí. Podaří se jí setkat se s členy skupiny osobně? Najde svoje štěstí?
V příběhu se mísí realita s fiktivním vyprávěním. Hlavní hrdinka se v mnoha věcech podobá samotné autorce, ve členech fiktivní skupiny mohou čtenáři rozpoznat skutečné hudebníky a děj se odehrává převážně v současném Londýně.
Anotace:
Ireně se splní přání - společně se dvěma kamarádkami odlétá na prázdniny do vysněného Londýna. Města, ve kterém září spousta hvězd nejen na nebi… Irena v něm prožije svůj sen, lásku i smutek. Podaří se jí najít svoje štěstí?
Také jste někdy snily o klukovi z plakátu? Co byste dělaly, kdyby stál najednou před vámi?
115x183 mm, brož., 224 str., 179 Kč
O autorce:
Irena Petříková (*1997)
Autorka studuje Konzervatoř a VOŠ J. Ježka v Praze.
V dětství navštěvovala ZUŠ v Mohelnici, kde se věnovala sborovému zpěvu, sólovému zpěvu, hře na klavír a výtvarnému oboru. Zpívá v několika skupinách, vystupuje také sólově a skládá vlastní písně.
Slavnostní křest knihy "Štěstí na dosah" se uskuteční v pondělí 9. září 2013 od 16 hodinvPaláci knih LUXOR (Václavské nám. 41, Praha 1 - 1. patro) za účasti autorky Ireny Petříkové a hosta Adama Mišíka, zpěváka a herce.

Přečtěte si novou knihu Zdeňka Svěráka jako první

29. října 2013 v 19:10 Informace
Přečtěte si novou knihu Zdeňka Svěráka jako první!
Praha, 3. září 2013 - Využijte exkluzivní nabídky Nakladatelství Fragment a buďte mezi prvními, kdo si přečte novou knihu Zdeňka Svěráka. Titul Po strništi bos bude uveden na trh v pondělí 14. října. Předobjednejte si ho a budete ho mít s předstihem již 11. října!
Nová kniha Zdeňka Svěráka, ve které se autor inspiroval vzpomínkami na svá klukovská léta, je jednou z nejočekávanějších podzimních novinek Nakladatelství Fragment. Všichni milovníci příběhů z dobře známého českého prostředí, vylíčených s autorovým nezaměnitelným laskavým humorem, si mohou zajistit knihu před oficiálním termínem vydání díky možnosti předobjednání.
Všem, kteří si objednají knihu do 9. října, budou přednostně odeslány vůbec první výtisky ještě předtím, než bude v tiskárně dokončen kompletní náklad. Buďte mezi prvními, kdo si vyprávění z pohledu malého chlapce přečte!
Titul Zdeněk Svěrák - Po strništi bos můžete předobjednat v e-shopu Nakladatelství Fragment.
Anotace:
Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč.
V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který.
Zdeněk Svěrák
145x205 mm, váz., 96 str., 229 Kč


Knižní novinky 43.týdne

29. října 2013 v 19:08 Knižní novinky

Umí se vrátit do minulosti... Podaří se mu změnit budoucnost a zachránit její život? - Rozděleni časem - Bouře

Podzemí odhalilo svou nejtemnější stránku. Nikdo na Povrchu už není v bezpečí. - Poslední cesta do PODZEMÍ


Když se patnáctiletá Kim seznámí se záhadným a přitažlivým Lukasem, nemá ani tušení, že chodil s její starší sestrou Ninou, kterou před dvěma lety našli mrtvou. - Thriller - Dvojí tvář


Sedmnáctiletá Theresa nevěří, že její nejlepší kamarádka spáchala sebevraždu ani že měla nehodu. Je si jistá, že na mostě, z něhož měla Julie údajně spadnout nebo skočit, nebyla sama. - Thriller - Dotek chladu


Na kouzelném hradě všechny trápí tajemné čáry. Hradní pán a jeho muži se proměnili v bezmocné zelené příšery. - Kouzelný hrad - Červený drak


V jedné obyčejné kuchyni žijí myška Peliška a myška Dobříška. Není ale myš jako myš. - Myška Peliška a myška Dobříška


Hravé verše o zvířátkách, které děti potkávají na dvorku, v přírodě a v Zoo. Každá básnička je zároveň i hádankou, ve které děti hádají jméno zvířátka v názvu. - Dědovy říkanky - Zvířátka


Pohádkové postavy a předměty jako kouzlem ožijí, jakmile je vymaluješ podle nápovědy. Za každým číslem se skrývá jedna barva. - Pohádkové VYBARVOVAČKY pro kluky a holky


Obrázky zvířat a jednoduché úkoly rozvíjejí představivost a postřeh dětí. - Hrátky se zvířátky - Roztomilá mláďátka (s kolečkem)Zde:
a Hrátky se zvířátky - Na dvoře (s kolečkem)


S tímto revidovaným a jediným kompletním vydáním Feynmanových přednášek v češtině podlehne kouzlu fyziky každý. - Feynmanovy přednášky z fyziky - revidované vydání - 3.díl