KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Květen 2013

Hlouběji do podzemí

31. května 2013 v 10:57 Recenze

Hlouběji do podzemí

Záhadné PODZEMÍ odhaluje nová hrozivá tajemství! Tam, kde se Will nachází právě teď, by nechtěl být nikdo z nás. Důlním vlakem proniká hlouběji do útrob Země, kde se svým bratrem Calem a kamarádem Chesterem pokračuje v pátrání po zmizelém otci. Na vlastní kůži zjišťují, že v neznámých Hlubinách číhá nebezpečí doslova na každém kroku. Prchají před krutými Styxy vedenými Rebeccou, kteří se co nevidět chystají spustit svůj dlouhodobý plán s nedozírnými následky pro všechny lidi na Povrchu... Nenechte si ujít světový bestseller, který zná již celý svět!

Všechno o sérii Podzemí najdete na www.svet-v-podzemi.cz!HLAVNÍ HRDINA WILL PROŽÍVÁ HROZIVÉ DOBRODRUŽSTVÍ.
CO SE DĚJE V PODZEMÍ? KDO TO VÍ?JÁ TO VÍM,ALE NEPOVÍM.
TO SI MUSÍTE PŘEČÍST SAMI.
NEBUDETE LITOVAT.
NEBEZPEČÍ ZDE ČÍHÁ NA KAŽDÉM KROKU, UVIDÍTE.
DOPORUČUJI.KOUPIT LZE ZDE:

Lidové písničky s piankem - Josef Lada

31. května 2013 v 10:53 Recenze

Lidové písničky s piánkem - Josef Lada

Zahrajte a zazpívejte si nejznámější lidové písničky.
Přinášíme vám 12 nejoblíbenějších lidových písniček s notami a piánkem, na kterém si je můžete sami zahrát! A kdyby vám to nešlo, piánko je přehraje za vás.


MÁTE RÁDI LIDOVÉ PÍSNIČKY?
PAK JE TOTO SKVĚLÉ PIANKO URČENO PRÁVĚ VÁM.
JE KRÁSNĚ ILUSTROVANÉ OBRÁZKY JOSEFA LADY.
ZAHRAJETE SI NA NĚM 12 LIDOVÝCH PÍSNIČEK, MEZI NIMIŽ NECHYBÍ SKÁKAL PES.
MOC SUPER.
DOPORUČUJEME.


KOUPIT LZE ZDE:

Cesta do minulosti -Rytíři

31. května 2013 v 10:52 Recenze

CESTA DO MINULOSTI -RYTÍŘI

Brány do minulosti se otevírají...
Tomáš a Hanka mají hodného dědečka, který má obrovskou knihovnu se stovkami starých knih.
Jednoho deštivého odpoledne, při prohlížení dědových pokladů, se stane zvláštní věc. Jedna kniha zničehonic vypadne a v mezeře po ní se objeví tajemná dvířka. Tomáš s Hankou neodolají, dvířka odemknou a odstartují tak svou cestu do minulosti.
Výprava na středověký hrad začíná...

Deník, plný zážitků a informací o světě rytířů, je doplněn plánky a přehledy.
Uvnitř najdeš originální plakát.POKUD JSTE SE UŽ VRÁTILI Z VÝPRAVY Z PUTOVÁNÍ ZA DINOSAURY, MÁ PRO VÁS FRAGMENT PŘIPRAVEN DALŠÍ ÚŽASNOU KNIHU. TENTOKRÁT SE MŮŽETE PODÍVAT DO MINULOSTI A DOZVĚDĚT SE VŠE O ŽIVOTĚ RYTÍŘŮ.
KNIHA NEJEN PRO KLUKY. LÍBÍ SE I DĚVČATŮM. URČENÁ ČTENÁŘŮM OD DEVÍTI LET.
DOPORUČUJEME.
KOUPIT LZE ZDE:

Cesta do minulosti-Dinosauři

31. května 2013 v 10:52 Recenze

CESTA DO MINULOSTI - DINOSAUŘI

Brány do minulosti se otevírají...
Tomáš a Hanka mají hodného dědečka, který má obrovskou knihovnu se stovkami starých knih.
Jednoho deštivého odpoledne se stane zvláštní věc. Jedna kniha zničehonic vypadne a v mezeře po ní se objeví tajemná dvířka. Tomáš s Hankou neodolají, dvířka odemknou a odstartují tak svou cestu do minulosti.
Výprava za dinosaury začíná...

Deník, plný zážitků a informací z doby dinosaurů, je doplněn plánky a přehledy.
Uvnitř najdeš originální plakát.


MOC HEZKÁ KNÍŽKA PRO VŠECHNY OBDIVOVATELE DINOSAURŮ.
DOZVÍTE SE ZDE SPOUSTU ZAJÍMAVOSTÍ, KTERÉ JSTE URČITĚ DOTEĎ NEVĚDĚLI.
VRAŤTE SE S FRAGMENTEM ZPÁTKY DO MINULOSTI. NEBUDETE LITOVAT.
DOPORUČUJEME.

KOUPIT LZE ZDE:

1111 anglických slovíček

31. května 2013 v 10:49 Recenze
1111 ANGLICKÝCH SLOVÍČEK
Pomozte svým dětem vstoupit do světa angličtiny.

Obrázkový slovníček je určen pro děti, které se právě začínají učit angličtinu. Spojení slovíčka s ilustrací napomáhá ke snadnějšímu zapamatování, a proto je slovníček vhodný i pro děti, které ještě neumějí číst. Slovíčka jsou řazena abecedně, jsou doplněna tematickými stránkami a na konci je rejstřík.


UČIT SE ANLICKY NEBYLO NIKDY TAK JEDNODUCHÉ A ZÁBAVNÉ.
SKVĚLÝ POMOCNÍK PRO VAŠE DÍTĚ, ABY SI OSVOJILO ZÁKLADY ANGLICKÉHO JAZYKA. NAUČÍ SE ZDE 1111 ANGLICKÝCH SLOVÍČEK. NO TO JE PŘECI ÚŽASNÉ. S TOLIKA SLOVÍČKY SE UŽ BUDE ZAJISTÉ UMĚT V CIZINĚ DOMLUVIT :-)
ILUSTRACE U SLOVÍČEK NAPOMÁHÁ LEHČÍMU ZAPAMATOVÁNÍ SI SLOVÍČKA.

DOPORUČUJI.

KOUPIT LZE ZDE:

Na vlnách blues z Ameriky až do srdce Evropy

31. května 2013 v 9:40 Informace
Na vlnách blues z Ameriky až do srdce Evropy
Praha 7. května 2013 - Již příští týden vtrhne na pulty knihkupců příběh plný osobitých reportáží a komentářů s názvem Americký blues. Sonda do minulosti, podbarvená romantikou, zážitky a poznáváním země za velkou louží. Ohlédnutí za událostmi, které historicky poznamenaly politickou a společenskou náladu v Čechách, stejně jako originální pohled na naši přítomnost… Titul Ondřej Hejma - Americký blues vychází v Nakladatelství Fragment již 14. května!
Titul Americký blues je pokračováním autorovy bestsellerové prvotiny Fejsbuk se stejnou sestavou hlavních hrdinů. Ondřej Hejma opět nechá nahlédnout "pod pokličku" a nastíní svůj často provokativní pohled na to, jak se věci dávné i nedávné minulosti udály. Titul představuje autentický mix romantiky, reality, nadhledu a cestování, který se navíc stylově nese v náladě a rytmu blues.
Úvodní výpověď o cestě do Spojených Států prolíná romantický příběh, jehož stopy nesmazalo ani několik desítek let odloučení. Známá i neznámá prostředí amerických jazzových klubů, univerzit i obyčejných rodin jsou popsaná tak autenticky, že dávají čtenáři pocit osobního zážitku. Návrat domů je zároveň návratem do každodenní reality, kterou však spolehlivě naruší autorovo líčení současné politické situace a všeobecně panující nálady. Svět autorovi dobře známých celebrit je okořeněn intimním popisem turné jeho skupiny Žlutý pes v době prohibice, i třaskavou atmosférou zákulisí následné prezidentské volby. Exkluzívní informace, které autor získal za dlouhá léta práce zahraničního zpravodaje se často mísí s nadsázkou a hudební citací.
V knize se mimo hlavních postav, kterými jsou autor a jeho dva kamarádi, objevují osobnosti, které jsou českému čtenáři dobře známé - Velekněz (Václav Klaus), pan Václav (Václav Havel), Kníže (Karel Schwarzenberg), a Těžkej Miloš (Miloš Zeman).
O autorovi:
Ondřej Hejma (*1951) vystudoval lingvistiku na FFUK v Praze, pracoval jako tlumočník, novinář i překladatel. Již 35 let vystupuje jako zpěvák a autor písniček skupiny Žlutý pes. Příležitostně se věnuje moderování a vystupování v televizních pořadech. Je spoluautorem cestopisu Autostopem do Nepálu a v roce 2011 vydal svou samostatnou prvotinu Fejsbuk.
Anotace:
Americký blues - romantický osobní příběh studené války i exkluzívní reportáže ze zákulisí současné politické, kulturní i společenské scény. Nechte se unášet na vlnách blues, dokumentu doby, který vás zavede do Ameriky tak jak ji neznáte, i na kontrarevoluční schůzi v lůně britského parlamentu nebo do šatny Žlutého psa ve chvílích alkoholové prohibice. Kniha vrcholí nečekaným objevením válečného deníku autorova strýčka a velkým finále prezidentské volby na Pražském hradě. Z Ameriky přes Londýn až do srdce Evropy.
Americké blues je volným pokračováním autorovy prvotiny Fejsbuk.
130x198 mm, brož., 272 str., 279 Kč
Ukázka:
A věděl jsem, že je zle, protože najednou bylo jasný, co se stalo: my dva pamětníci a notorický romantici, exotický existence lehce ztracený v překladu a čase, teď stojíme na tý ďábelský křižovatce, o který zpívá praotec blues Robert Johnson, a máme přesně dvě možnosti: buď to všechno hodit za hlavu, dělat že se to nestalo a zapomenout, anebo taky ne.
Podle tý starý bluesový legendy, když člověk přijde tam na tu křižovatku, a rohatýho tam potká, má možnost mu svoji kytaru půjčit, on na ni zabrnká, pak mu ji vrátí, a od tý chvíle umí dotyčnej nešťastník zahrát co se mu zlíbí. Ale všichni víme za jakou cenu.
Moh jsem si uchovat to nádherný, romantický dobrodružství v srdci, a nikdo by se nemoh divit nebo mi to vyčítat. Ale já jsem jí odepsal. Takže ten souboj se Satanášem jsem prohrál, a to hned na začátku. A jak víme, nebylo to poprvé.

Zdeněk Svěrák připravuje novou knihu inspirovanou vzpomínkami na své dětství

31. května 2013 v 9:38 Informace
Zdeněk Svěrák připravuje novou knihu inspirovanou vzpomínkami na své dětství
Praha 2. května 2013 - Oblíbený český autor Zdeněk Svěrák připravuje ve spolupráci s Nakladatelstvím Fragment vydání nové knihy. Inspiraci autor hledal především ve vzpomínkách na svá klukovská léta. Titul s názvem Zdeněk Svěrák - Po strništi bos vyjde v říjnu 2013!
Po uvedení titulů Vratné lahve, Povídky a Nové povídky, které se téměř okamžitě po vydání na trh staly bestsellery - v součtu se prodalo přes neuvěřitelných 236 000 výtisků, připravuje Zdeněk Svěrák ve spolupráci s Nakladatelstvím Fragment již svou čtvrtou knihu pro dospělé čtenáře. Opět se bude jednat o příběh, který je inspirován skutečným životem. Tentokrát však bude vyprávěný očima sedmiletého chlapce.
A jak získat autentický pohled malého dítěte na svět kolem? Autor vysvětlil svou "přípravu" následovně:
"Abych se do toho vpravil, včera při procházce liduprázdným podzimním krajem jsem si na polní cestě klekl. Měl jsem přece ve svých sedmi osmi letech ty oči, co mám teď, akorát byly níž. V kolenou mi zapraskalo a stromy podél cesty rázem vyrostly. Cesta se rozšířila, a co bylo přede mnou na zemi, listí, větvičky, štěrk, stopy pneumatik traktoru, bylo blíž a chtělo se mi vzít to do ruky nebo si na to sáhnout."
Termín uvedení titulu Zdeněk Svěrák - Po strništi bos je plánován na říjen 2013.

První velká japonská kuchařka v České republice

31. května 2013 v 9:37 Informace
První velká japonská kuchařka v České republice!
Praha 17. dubna 2013 - Všem milovníkům japonské kuchyně přináší Nakladatelství Fragment první Velkou japonskou kuchařku v České republice. Pod vedením opravdových kuchařských mistrů si nyní můžete připravit suši a další japonské speciality i u vás doma. Všechny recepty lze uvařit ze surovin dostupných v naší obchodní síti. Titul Velká japonská kuchařka vychází právě dnes!
Originální japonská kuchařka je první knihou receptů na českém trhu, která vznikala výhradně ve spolupráci s japonskými kuchaři. Autoři se při sestavování soustředili nejen na samotnou přípravu pokrmů, ale připojují také rady, jaké náčiní vybrat, krok za krokem představují základy vaření v Japonsku a poukazují na to, jak správně vybírat ingredience. Čtyři japonští kuchaři, kteří pokrmy připravují, jsou skutečnými mistry svého oboru, např. část o suši je dílem sushimastera Tadayoshi Ebina, který je členem Tokio Sushi Association.
Postup přípravy každého receptu je nejen přesně popsán, ale také vyobrazen na fotografiích. Při výběru jednotlivých jídel byl velký důraz kladen na dostupnost surovin. Všechny pokrmy lze připravit z přísad, které jsou v prodeji v českých obchodech.
"Vážení a milí čtenáři, je nám velkým potěšením uvítat vás na stránkách první Velké japonské kuchařky v České republice. Ke spolupráci jsme přizvali špičkové japonské kuchařské mistry a na stránkách vám představíme kompletní základ japonské kuchyně včetně názorných vysvětlení postupů přípravy, aby si každý z vás mohl jídla jednoduše připravit."
Tomio Okamura a Mie Krejčíková-Okamura
Anotace:
První velká japonská kuchařka v České republice!
Nechte se inspirovat oblíbenými recepty této asijské kuchyně. Pod vedením čtyř nejlepších japonských kuchařů, kteří působí v České republice, zvládnete přípravu suši i japonských specialit krok za krokem. Návody jak připravit ryby, rýži, zeleninu a výběr kuchyňského náčiní doplňují další důležité rady a informace. Všechny recepty připravíte ze surovin, které jsou snadno dostupné v obchodní síti v ČR.
Doporučuje Tomio Okamura
216x276 mm, váz., 152 str., 399 Kč

knižní novinky 21.týdne

31. května 2013 v 9:35 Knižní novinky
Na dřevěném ostrůvku uprostřed jezera je nalezena pobodaná dívka. Opravdu si z noci, kdy byla napadena, nic nepamatuje? Nebo snad mlčí úmyslně? - Krimi thriller - Chladné ostří


Ashley má "divokou" pověst a vyznává nevázaný životní styl. Co když je to ale přetvářka? - Láska, sex, touha - Co je šeptem...

Stovka švédských křížovek a osmisměrek a navíc zajímavosti ze světa rybářů. - Křížovky a osmisměrky + to NEJ pro rybáře)

knižní novinky 20.týdne

31. května 2013 v 9:34 Knižní novinky
Příběh plný osobitých reportáží a komentářů. Ohlédnutí za událostmi, které historicky poznamenaly politickou a společenskou náladu v Čechách, stejně jako originální pohled na naši přítomnost- Ondřej Hejma - Americký bluesŠest let trvající spolupráce plná vítězství, drilu, pádů i výzev. Trenér Hank Haney poznal komplikovanou osobnost Tigera Woodse. - The Big Miss - Můj žák Tiger Woods

Závislost, která tě pohltí. Virtuální svět a realita splývají v jedno. Kdo neplní svou úlohu, ten jde z kola navždy ven. - EREBOS - Počítačová hra, která tě sleduje

knižní novinky 19.týdne

31. května 2013 v 9:33 Knižní novinky
Pokračování jednoho (ne)uvěřitelně vtipného deníku - Deník úúúplně obyčejného vlkodlaka - Vytí na měsíc a jiné trapasy

Nenechte přípravu do školy náhodě. - Super kniha her a úkolů

Typický suchý humor Ivana Mládka, který znáte z mnoha populárních TV pořadů, má v tištěné podobě neopakovatelnou atmosféru. - Zápisky šílencovy - Ivan Mládek
Poslouchejte a učte se kdekoliv a kdykoliv! - Angličtina nejen do auta - Cestování a služby


knižní novinky 18.týdne

31. května 2013 v 9:32 Knižní novinky
Tajemné spolky, mafie, temná zákoutí, erotické rituály, starodávný kult a spalující touha. -Jmenuji se X - Láska, co spaluje. Touha, co ničí.


Únosy, některé ženy jsou následně brutálně zavražděny. Proč a kdo za tím vším stojí? -Andrea Kane - Zvrácené myšlenky.


Zlo je všudypřítomné a může zaútočit odkudkoli a na kohokoli... - Upíří deníky - Ohrožení.

Spousta skvělých her pro kluky a holky, na doma i do školy. - Super hry a rošťárny pro kluky a holky.

Luštěte a vydejte se po stopách českých filmů! - Křížovky PRO SENIORY po stopách českých filmů.

knižní novinky 17.týdne

31. května 2013 v 9:31 Knižní novinky
Veselé písničky a básničky Jana Vodňanského. -Jan Vodňanský dětem - Hádala se paraplata a další...

Co se opravdu skrývá za zprávami o změnách klimatu? -Konec poplašných zpráv o Modré planetě

Korupce a vražda. Jaká tajemství ukrývá smlouva z minulosti? - Brett Hoffmann - Nebezpečný kontrakt

Jedné mrazivé noci je nalezeno mrtvé tělo atraktivní právničky v kufru auta nahé a na kost zmrzlé. Podaří se vypátrat pachatele? -James Hayman - Mráz

Stylová detektivka z vyšších kruhů. Podaří se jí očistit jméno rodinného přítele hlavní hrdinky a odhalit skutečného vraha? - Nancy Martin - Diamanty nosí smrt

Komplikovaná situace Charlotty a jejího nadpřirozeného přítele Maxe pokračuje. - Nancy Gideon - Pod vlivem úplňku

Cassie stojí před osudovým rozhodnutím, které jí může změnit život jednou provždy…. -Temná akademie - Rozpolcení

knižní novinky 15.týdne

31. května 2013 v 9:30 Knižní novinky
Nejlepším autorem je sám život. Není proto divu, že vám některé povídky budou připadat povědomé… -Jak jsem vezl kůrovce a jiné neOBYČEJNÉ POVÍDKY.


Vychutnejte si naplno každý okamžik, pocit, vůni a především - vášeň. Probuďte v sobě své skryté smyslné "já". -14 podob touhy


Nad městem se vznáší děsivé prokletí… - Prokleté město


Sára vysvobodila Dustina a zdá se, že prokletí věčnosti je definitivně zlomeno. Je tomu opravdu tak?-Krvavá romance - Spoutáni osudemthrillery, ze kterých se tají dech - Thriller - Výkřik do tmy
Thriller - Zrádný anděl


Světelné bytosti, které surově vraždí vše živé, opravdu existuj.Kdo jsou tito duchové? - Vymítač duchů


Spící tajemství hledá odpovědi na otázky, které si lidstvo pokládá již po staletí. Závěrečný díl napínavé trilogie - Spící tajemství.


V knížce na vás čeká spousta obrázků, které si můžete vybarvit obtáhnout nebo dokreslit, záleží to jenom na vás. - DOBARVOVAČKY pro šikovné děti

knižní novinky 16.týdne

31. května 2013 v 9:30 Knižní novinky
Nechte se inspirovat oblíbenými recepty asisjské kuchyně a připravte si tradiční pokrmy pod vedením mistrů - Velká japonská kuchařka.


Poslouchejte a učte se kdekoliv a kdykoliv - Angličtina nejen do auta - Ve městě.