KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Životopes psa Života aneb jak to vidí nejlepší přítel člověka

16. října 2012 v 22:37 |  Informace
Povídky, které přimějí k úsměvu i zamyšlení
Praha, 9. října 2012 - Již tento čtvrtek vychází v Nakladatelství Fragment první povídková kniha oblíbeného herce a zpěváka Josefa Laufera. Úsměvné příběhy, které vznikly z anekdot, historek a příhod, vás zaručeně potěší, pobaví a některé přimějí i k zamyšlení. Slavnostní křest nové knihy Roura od kamen a jiné povídky se uskuteční příští týden 16. 10. od 16 hodin za účasti autora Josefa Laufera a hosta Zdeňka Trošky!
Soubor 11 autorských povídek je první knihou Josefa Laufera, která vyjde v Nakladatelství Fragment. Příběhy, k jejichž napsání hledal autor inspiraci ve svém okolí, vznikaly postupně z anekdot, jako např. povídka Roura od kamen, podle které získala kniha název. Jiné vzešly z historek či příhod ze života.
Josef Laufer, který je známý spíše jako zpěvák, herec, scenárista, režisér a moderátor, se poprvé představuje v roli autora literárního textu. Jeho úsměvná vyprávění zaujmou především svou reálností. Osudy popsané v příbězích se totiž mohou zdát čtenářům povědomé, mohly se stát. Hlavními hrdiny jsou obyčejní lidé, kteří prožívají každodenní starosti i radosti.
Titul Roura od kamen a jiné povídky vychází již 11. 10.!
Popis: v_josef_laufer_roura_od_kamen_a_jine_povidky_tit_202541-01Anotace:
Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná a ne vždycky člověku vyjeví pravdu prožitou, ale spíše pravdu časem k obrazu svému okrášlenou.
Asi by to v mém podání byla nuda, protože by se, vzhledem k mému věku, jednalo o několika set stránkovou ságu. A tak mě napadlo, že bych se mohl pokusit o mnohem kratší a tudíž obtížnější útvar, jakým je povídka. "Roura od kamen" je povídka vzniklá z anekdoty, která je o neodvratitelnosti osudu. A stejně tak i ostatní příběhy asi nebudou ctěnému čtenáři tak vzdálené od života kolem nás. A trochu fantazie taky neuškodí...
Josef Laufer
Autor: Josef Laufer
Ilustrátor: Vít Haderka
145x205 mm, váz., 112 str., 199 Kč
Slavnostní křest knihy "Josef Laufer - Roura od kamen a jiné povídky" se uskuteční 16. října 2012 od 16 hodin v Paláci knih LUXOR (Václavské nám. 41, Praha 1 - 1. patro). Těšit se můžete na setkání s autorem Josefem Lauferem a kmotrem knihy Zdeňkem Troškou.
Ukázka z knihy:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama