KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Říjen 2012

Zdeněk Svěrák – VRATNÉ LAHVE

31. října 2012 v 22:56 Recenze

Zdeněk Svěrák - VRATNÉ LAHVE

Držíte v rukou těsto, z něhož byl uhněten film. Nahlédněte do tvůrčí kuchyně Vratných lahví, dalšího značkového díla otce a syna Svěrákových. Ostatně kdo jiný vypoví obsah filmu lépe, než sám autor scénáře... "Vratné lahve jsem nemohl napsat zamlada. Musel jsem si počkat, až se mě dotkne stáří. Je to příběh o mužském, který nechce do důchodu ani pracovního ani milostného. A má s tím starosti. Z těchto starostí jsem se pokusil upéci předlohu pro filmovou komedii, které se říká hořká." Zdeněk Svěrák


PRO VŠECHNY MILOVNÍKY OSOBITÉHO HUMORU ZDEŇKA SVĚRÁKA. DÍKY VELKÝM PÍSMENŮM JE KNIHA VHODNÁ I PRO SENIORY. FILM VRATNÉ LÁHVE BYL I ZFILMOVÁN. POSUĎTE SAMI, KTERÁ VARIANTA JE LEPŠÍ-ZDA KNIHA NEBO HRANÝ FILM.
DOPORUČUJI-KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Tomio Okamura – Český sen

31. října 2012 v 22:55 Recenze

Tomio Okamura - Český sen

Znáte ho jako toho "českého Japonce, co zastupuje ty cestovky".
Jmenuje se Tomio Okamura a už si všichni zvykli, že vystupuje v reality show, jindy diskutuje s předsedou vlády a často komentuje ekonomické události.
Málokdo se ptá: "Kde se tu ten kluk vzal a co ho dostalo před televizní kamery?"

Tento příběh nechce zvýšit popularitu Tomia Okamury, ale vysvětlit, proč a jak se tu objevil.
Tento příběh je o Asiatovi, který začínal od nuly a svým vystupováním a pílí se dopracoval k úspěchu a uznání.
Je to příběh i o naší zemi, ve které se Tomio potýkal nejen s provinční malostí, ale také se zločinným chováním malých podvodníčků i velkých ministrů.
Tomio Okamura není geniálně talentovaný, není ani nadprůměrně vzdělaný a neměl nikdy žádné konexe.
Vytrvalost, pracovitost, poctivost jsou jeho talentem, který v sobě může objevit každý z nás...

Tento příběh začíná...

ROZHODNĚ VÁM DOPORUČUJI SI TUTO KNIHU PŘEČÍST. DOZVÍTE SE O OKAMUROVI SPOUSTU NOVÝCH ZAJÍMAVOSTÍ.
UKAZUJE NÁM,JAKÝMI BYCHOM MOHLI BÝT,KDYBYCHOM CHTĚLI.
DOPORUČUJI.

KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Němčina-5 minut denně

31. října 2012 v 22:55 Recenze

Němčina-5 minut denně


Procvičujte si němčinu 5 minut denně.
Každý den vytrhněte jeden list a ve volné chvíli vyluštěte křížovku, vyplňte cvičení nebo si přečtěte vtip či příběh.
Poté list otočte a zkontrolujte si své odpovědi nebo si ověřte, zda jste správně porozuměli.

Mírně pokročilí a falešní začátečníci si upevní dosavadní znalosti a rozšíří si slovní zásobu o praktická slovíčka.

Vaše němčina se bude den po dni zlepšovat.

CHCETE SE UČITI NĚMECKÉMU JAZYKU A NEMÁTE DOSTATEK ČASU. PAK SI POŘIĎTE TUTO KNIHU, SE KTEROU BUDETE TRÉNOVAT POUHÝCH 5 MINUT.
DOPORUČUJI.

KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Percy Jackson – Bitva o > labyrint

31. října 2012 v 22:54 Recenze

Percy Jackson - Bitva o labyrint


Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější.
Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…

4. díl navazuje na předcházející tituly: Percy Jackson - Zloděj blesku, Percy Jackson - Moře nestvůr, Percy Jackson - Prokletí Titánů.

Spousta dalších informací, hry a zábava na www.percy-jackson.cz!


MÁTE RÁDI PERCYHO JACKSONA? POKUD ANO, TAK JE TATO KNIHA URČENÁ ZCELA JISTĚ VÁM. NÁM SE MOC LÍBÍ. JE DOBŘE ZPRACOVANÁ A NÁPADITÁ.
SKVĚLÝ TYP NA DÁREK.
DOPORUČUJI.

KOUPIT MŮŽETE ZDE:

NARNIE – komplet 1.-7.díl – box

31. října 2012 v 22:53 Recenze

NARNIE - komplet 1.-7.díl - box


Svět fantazie vám přináší zcela nový a jedinečný rozměr!
Všech sedm příběhů Letopisů Narnie v jedné knížce!
Poznej historii Narnie od jejího vzniku až po poslední bitvu. Prožij dobrodružství v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí v zemi, kde vládnou kouzla, zvířata mluví a kde se může stát cokoli.
Světový bestseller od začátku až do konce!


OBLÍBENÉ A MILOVANÉ NARNIE LETOPISY SE V TÉTO KNIZE POTKÁVAJÍ PLNÉ SESTAVĚ. KUPTE SI CELOU SADY KNÍŽEK, A BUDE SKVOSTEM VAŠÍ DOMÁIDNOSTI.
KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Knižní novinky 44.týdne

31. října 2012 v 22:53 Knižní novinky
Václav Klaus - Zápisky z nových cest -
Během posledních tří let procestoval Václav Klaus jako hlava státu mnoho zemí na pěti kontinentech. Čtenářům svými zápisky přibližuje poutavě a neformálním způsobem atmosféru při přijetí prezidenta republiky, setkání s významnými osobnostmi a zajímavosti dané země.

Andrea Kane - Napsáno krví
- Během své práce se bývalá agentka FBI Sloane Burbanková mnohokrát ocitla v ohrožení života. Tentokrát ale nebezpečí číhá tam, kde by ho nečekala.

Nancy Gideon - Čistá krev
- Detektiv Charlotte Caissieová si slíbila, že za každou cenu pomstí smrt svého otce a zničí bosse místního podsvětí. Jako "vstupenka" do zločineckého prostředí jí má posloužit jeho osobní strážce.

Nancy Martin - Jak zabít milionáře -
Mladá ctižádostivá novinářka Nora Blackbirdová patří do filadelfské smetánky. Ve "vyšší" třídě však není všechno tak skvělé, jak se na první pohled může zdát.

Brett Hoffmann - Závod se smrtí
- Konzultanti z Wall Street Stella Sartori a Jack Rogers jsou vysláni do Milána, aby prověřili finanční ztráty jedné z nejvlivnějších rodin. Dědic celého impéria zemřel při záhadné explozi letadla, od té doby peníze z jejich konta mizí.

James Hayman - Řez
- Detektiv Michael McCabe chce svou malou dceru vychovávat daleko od násilného prostředí velkoměsta. V klidném Portlandu ale čeká zkušeného policistu šok. Během vyšetřování se už setkal s hroznými věcmi, ale místní vrah je pro kriminalisty jako noční můra.

Zdeněk Svěrák - POVÍDKY + NOVÉ POVÍDKY (dárkové balení)
- POVÍDKY a NOVÉ POVÍDKY Zdeňka Svěráka v exkluzivním dárkovém balení.

Knižní novinky 43.týdne

31. října 2012 v 22:52 Knižní novinky
Lucie Bílá - Život je jen náhoda + DVD - Fotografická kniha mapuje profesní a soukromý život jedné z nejvýraznějších osobností současné hudební scény - Lucie Bílé.

Pastorův sexuální slovníček - Humorný průvodce světem sexu. Spousta skvělých témat, u kterých se rozhodně nebudete nudit. Možná se i něco přiučíte. :-)


Letopisy NARNIE - komplet V/9 - Poznejte historii Narnie od jejího vzniku až po poslední bitvu. Všech sedm příběhů Letopisů Narnie v jedné knížce.

Bagřík Toník si hraje - Vydejte se za bagříkem a jeho kamarády. Vesele ilustrované leporelo vám ukáže, jak si bagřík hraje od jara až do zimy.

Život na statku - Seznamte se se zvířátky, která žijí na statku, a s lidmi, kteří se o ně starají každý den.

Křížovky - MAXIMIX na zimu - Dlouhé zimní večery vám zpříjemní naše velká kniha luštění. Švédské křížovky, osmisměrky, kriskrosy i číselné křížovky jsou skvělou zábavou pro volné chvíle.


MAXI křížovky PRO SENIORY - Švédské křížovky, osmisměrky, kriskrosy i číselné křížovky jsou toupravou zábavou do každého počasí. Velký formát a větší písmo usnadňují čtení a luštění.

Tesťák.cz – nový portál Nakladatelství Fragment, který vám pomůže s přípravou na přijímací zkoušky!

31. října 2012 v 22:51 Informace
Tesťák.cz - nový portál Nakladatelství Fragment, který vám pomůže s přípravou na přijímací zkoušky!
Praha, 31. října 2012 - Nakladatelství Fragment představuje svůj nový projekt - portál Tesťák.cz! Všem, kteří se hlásí na osmiletá gymnázia, nabízí Tesťák.cz pomocnou ruku při přípravě na přijímací zkoušky. Testy, rady, cvičení a nejen to - každý týden nové testy a navíc možnost srovnání s ostatními uživateli. S Tesťákem máte přijímačky v kapse -www.testak.cz!
Nový projekt Tesťák.cz je testovací on-line aplikace, která umožní připravit se na různé druhy zkoušek. Od října budou postupně zveřejňovány testy pro přípravu žáků 5. tříd ZŠ na přijímací zkoušky na osmiletá gymnázia. Páťáci si tak mohou nanečisto vyzkoušet, jak by obstáli v českém jazyce, matematice a všeobecném přehledu.
Při zpracování testů byly zohledněny především požadavky při přijímacích zkouškách. Jednotlivé testy slouží nejen k prověření znalostí a dovedností, ale také k odbourání trémy, protože jsou podobné těm, se kterými se uchazeči setkají u přijímaček. Vyhodnocení jednoduše ukáže na to, čemu je třeba se ještě věnovat a jak si páťák stojí ve srovnání s ostatními studenty.
V pravidelných intervalech se budou na webu objevovat nové testy. Při opakované přípravě může student díky evidování výsledků sledovat své postupné zlepšení.
Od prosince se budou moci s Tesťákem připravovat na přijímací zkoušky také středoškoláci, kteří se chystají na vysokou školu.
TESŤÁK.cz
§ Testy zpracované na základě požadavků u zkoušek
§ Možnost srovnání s ostatními uživateli
§ Snadné ovládání a neomezený přístup k výsledkům
§ Každý týden nové testy
§ Ukázky testů zdarma
Více informací a ukázky testů na www.testak.cz!

Postřehy a zážitky Václava Klause ze zahraničních návštěv za poslední tři roky

31. října 2012 v 22:51 Informace
Postřehy a zážitky Václava Klause ze zahraničních návštěv za poslední tři roky
Praha, 25. října 2012 - Před dvěma roky vydalo Nakladatelství Fragment titul Václav Klaus - Zápisky z cest, který čtenářům přibližoval cestovatelské postřehy jedné z nejvýraznějších politických osobností 90. let a později prezidenta republiky. Kniha se v nakladatelství stala nejúspěšnější novinkou za rok 2010. Navazující titul Václav Klaus - Zápisky z nových cest, který rekapituluje zahraniční cesty hlavy státu za poslední 3 roky, vychází 29. října!
Během svého působení navštívil Václav Klaus v různých politických, státních a profesorských funkcích pět kontinentů. Při svých cestách pozoruje zvyklosti, obyčeje a život v dané zemi, zároveň si všímá všech zajímavostí a neobvyklých detailů. Své postřehy si vždy pečlivě zaznamenává. První titul Zápisky z cest zahrnoval texty přibližující 17 let mezi roky 1992-2009 a získal ocenění jako nejúspěšnější novinka Nakladatelství Fragment v roce 2010. Do dnešního dne bylo prodáno přes 9000 výtisků!
Kniha Zápisky z nových cest navazuje na předchozí titul. Čtenáři přibližuje cestovatelské zážitky prezidenta České republiky za poslední tři roky. Neformálním způsobem jsou popsány neopakovatelná atmosféra během přijetí hlavy státu při oficiálních návštěvách, setkání s významnými osobnostmi i život obyčejných lidí v dané zemi. V textu můžeme objevit zajímavé souvislosti vztahující se nejen k naší minulosti, ale i k naší současnosti.
Kniha je doplněna řadou barevných fotografií a map, které poukazují na navštívená místa.
"Jsou to mé autentické zápisky při mých zahraničních cestách. Zdůrazňuji to proto, že to nejsou žádné dodatečně vytvářené písemnosti, vznikají v den cesty a v průběhu tohoto dne. Nejsou do nich dohledávány žádné následné detaily či moudra," říká o své knize autor.

Anotace:
Během posledních tří let procestoval Václav Klaus jako hlava státu mnoho zemí na pěti kontinentech. Zážitky a postřehy z každé zahraniční návštěvy pečlivě zaznamenává. Čtenářům poté svými zápisky přibližuje poutavě a neformálním způsobem atmosféru při přijetí prezidenta republiky, setkání s významnými osobnostmi a zajímavosti dané země.
165x235 mm, váz., 200 str., 279 Kč
Autor: Václav Klaus
Nakladatelství Fragment a Václav Klaus zvou na autogramiádu, která se uskuteční 12. listopadu od 16 hodin v pražském Paláci knih Luxor (Václavské nám. 41, Praha 1).

Opravdu zemřel Adolf Hitler v Berlíně roku 1945? Šokující teorie, která rozpoutala živou diskusi po celém světě!

31. října 2012 v 22:50 Informace
Praha, 18. října 2012 - V Nakladatelství Fragment právě vychází novinka s názvem Adolf Hitler. Důkazy, fakta a informace, které autoři titulu shromáždili během pětiletého výzkumu, vypovídají o útěku století. Opravdu zemřel německý vůdce Adolf Hitler v Berlíně 30. dubna 1945?
Vyřčení teorie o možném útěku jednoho z nejobávanějších diktátorů 20. století vzbudilo živou diskusi po celém světě. Autoři - vojenský historik Simon Dunstan a novinář Gerrard Williams ‒ věnovali výzkumu a sběru informací přes pět let a nyní přinášejí pádné doklady toho, že Führer spolu s dalšími významnými nacisty unikl z Německa a pohodlně dožil až do své smrti v roce 1962 v odlehlém údolí v Argentině.
"Neměli jsme prvotně v úmyslu jen obracet dějiny, ovšem důkazy, které máme k dispozici, byly tak šokující, že je jednoduše není možné ignorovat," řekli autoři díla tisku i televizi. Ve své knize předkládají přesvědčivé důkazy a svědectví, z nichž některá byla teprve v nedávné době odtajněna z bývalých sovětských a dalších vládních archivů. Dle svých slov se dokonce setkali s lidmi, kteří přítomnost Adolfa Hitlera v argentinském údolí dosvědčili.
Simon Dunstan a Gerrard Williams si pokládají na podporu svého tvrzení několik zásadních otázek:
Proč Josif Vissarionovič Stalin a prezident Dwight David Eisenhower i po válce věřili, že Hitler pořád žije?
Proč neexistovali žádní očití svědkové ani hmatatelné důkazy o tom, že v bunkru skutečně zahynuli Adolf Hitler a Eva Braunová?
Proč nikdo neprověřil podezření ředitele FBI J. Edgara Hoovera, že Hitler unikl?
Plány, úniková trasa, místa, konkrétní letadla, ponorky, základny a skrýše - to vše při výzkumu autoři sledovali. Odhalují také možnou dohodu s čelními představiteli CIA. Dunstan a Williams společně podnikli sedmnáct výzkumných výprav do Argentiny a do řady evropských lokalit, které nějak souvisely s pátráním a skutečným osudem Adolfa Hitlera.
Konspirační teorie, která vzbudila vlnu zájmu, otázek i negativních reakcí.
Anotace:
Opravdu zemřel Adolf Hitler v Berlíně roku 1945?
Omyl! Adolf Hitler unikl a zemřel v poklidu v Argentině až v roce 1962. Skutečnost, nebo fikce?
Vojenský historik Simon Dunstan a novinář Gerrard Williams rozvíjejí strhující scénář, který až dosud nebyl nikdy podrobně prozkoumán.
Po pěti letech výzkumu překládají autoři přesvědčivé důkazy a svědectví, z nichž některá byla teprve nedávno odtajněna z bývalých sovětských a dalších vládních archivů.
Konkrétní osoby, místa a data, letadla, ponorky, základny a skrýše. Dunstan a Williams sledují únikovou trasu, kterou podle nich Hitler použil. Odhalují i možnou dohodu s čelními představiteli CIA. Útěk století, který je v rozporu se všeobecně přijímanými dějinami, byl dokonale naplánován.
Autoři: Simon Dunstan, Gerrard Williams
152x228 mm, váz., 392 str., 399 Kč
O autorech:
Simon Dunstan
Význačný spisovatel, filmař a fotograf v oboru vojenské historie. Napsal padesát knih o řadě témat z druhé světové války a arabsko-izraelských konfliktů stejně jako o bojích ve Vietnamu. Je také autorem a režisérem mnoha dokumentů pro History Channel.
Gerrard Williams
Uznávaný televizní reportér s více než třicetiletou profesionální dráhou, který pracoval pro BBC, Sky News a Reuters a informoval o některých z nejvýznačnějších politických událostí konce dvacátého století včetně válek v Perském zálivu a Bosně nebo tsunami z roku 2004 v Indickém oceánu.

Pozvánka 0

31. října 2012 v 22:50 Informace

Psychologické thrillery, ze kterých vás bude mrazit

16. října 2012 v 22:43 Informace
Psychologické thrillery, ze kterých vás bude mrazit
Praha, 16. října 2012 - Právě dnes se na pultech knihkupců objevily dva úvodní příběhy z nové edice psychologických thrillerů. Tajemství, která měla zůstat skrytá. Podivné náhody, které nelze jednoduše vysvětlit. Příběhy, které se opravdu mohou v reálném životě stát. V Německu bylo doposud v rámci série vydáno 27 thrillerů s prodeji přesahujícími 900 000 výtisků. Tituly Mrazivé léto a Motýlí křídla vycházejí v Nakladatelství Fragment dnes!
S nápadem vydávat psychologické thrillery zacílené na mladé čtenáře jako první přišlo nakladatelství Arena v Německu. O té doby si tento žánr postupně získává stále větší základnu fanoušků. Příběhy psané německými autorkami jsou blízké dnešní mladé generaci především hlavními hrdiny, kteří jsou "skuteční". Své životy prožívají v současném moderním světě.
Prozatím vyšlo v sérii 27 knih od různých autorek, z nichž některé v rámci edice vydaly více titulů. Každý nový thriller je netrpělivě očekáván a počty prodaných výtisků jednotlivých thrillerů vypovídají o velkém zájmu. Čeští čtenáři se mohou nejprve začíst do příběhu Mrazivé léto, jehož děj se odehrává ve Španělsku. Náhlé zmizení mladé dívky burcuje její spolužačku, která se rozhodne pátrat na vlastní pěst. Náhodou se dozvídá o dávném rodinném tajemství. Druhý titul Motýlí křídla vypráví o záhadné nehodě, při které zahynula sestra hlavní hrdinky. Mohla být smrt mladé dívky jen náhoda?
Autorky Manuela Martini a Veronika Bicker slaví v rámci série velké úspěchy - knihy Mrazivé léto se doposud prodalo přes 60 000 kusů, Motýlích křídel přes 50 000.
Více informací o sérii a autorkách na www.thrillery.cz!
v_thriller_mrazive_leto_202311-01Anotace:
V jihošpanělském městečku Marbella si patnáctiletá Lyra připadá jako v ráji. Až do chvíle, kdy zmizí její spolužačka Pia. Lyra se rozhodne přijít tomuto záhadnému zmizení na kloub. Nedlouho poté je Pia nalezena mrtvá a z letní idylky se stává zlý sen. Lyře se zdá, že se její matka chová divně. Navíc je přesvědčená, že zahlédla svou sestru, která zahynula již před deseti lety. Co jí matka tají? Jaká děsivá tajemství měla zůstat navždy skryta?
THRILLERY Z NAKLADATELSTVÍ FRAGMENT
Autorka: Manuela Martini
135x203 mm, brož., 176 str., 229 Kč
Pro čtenáře od 13 let
v_thriller_motyli_kridla_202312-01Anotace:
Elena se snaží zapomenout na nešťastnou smrt své sestry Laury. Jak přesně zemřela, to nikdo neví. Na stejném místě je o rok později nalezena další mrtvá dívka. Je to opravdu jen náhoda? Co způsobilo dopravní nehodu, při které zahynula Laura? Jaké tajemství v sobě nosí matka, která Elenu nechce spustit z očí? Náhlý zájem staršího pohledného Tristana, přicházející anonymní dopisy a potloukající se zakuklené postavy přimějí Elenu jednat. Bude hledat pravdu na vlastní pěst...

Knižní novinky 41. týdne

16. října 2012 v 22:41 Knižní novinky
Rekordy ze světa zvířat - Svět zvířat připomíná obrovské závodiště. Každý se snaží být nejlepší ze všech, aby přežil. Nad schopnostmi některých tvorů se bude tajit dech.

Babička - AUDIOKNIHA pro děti - Příběh prosté, ale moudré babičky převyprávěný tak, aby mu snadno porozuměly i malé děti. Audiokniha ve formátu MP3 je ideální na cesty autem, jako pohádka před spaním i pro přípravu do školy.

Na druhý břeh - Neuvěřitelná životní cesta z vězení až do celostátních deníků a Poslanecké sněmovny.


Bystrá hlava pro seniory - sirkové hlavolamy - Pojďte si lámat hlavu se sirkovými hlavolamy!


Bystrá hlava pro seniory - testy pro chvíle pohody - Vyzkoušejte si své znalosti a pobavte se u otázek z nejrůznějších oborů jako jsou: literatura, příroda, film, osobnosti a další.


Krásné české Vánoce - Josef Lada - Zazpívejte si společně s námi nejznámější české koledy jako jsou: Půjdem spolu do Betléma, Nesem vám noviny, Štědrej večer nastal a další.Kamarádníček - Kočička - Založ si s kamarádkami svůj klub!

Kamarádníček - Pejsek - Pečlivě si zapiš všechno o členkách klubu a jejich pejscích.

Kniž. novinky 41. týdne

16. října 2012 v 22:39 Knižní novinky
Adolf Hitler - Opravdu zemřel Adolf Hitler v Berlíně roku 1945? Fakta o Adolfu Hitlerovi.

Thriller - Mrazivé léto - Děsivá tajemství, která měla zůstat skryta.

Thriller - Motýlí křídla - Elena se snaží zapomenout na nešťastnou smrt své sestry Laury. Jak přesně zemřela? To nikdo neví.

Zločin - Černý sníh - Kdo je ve skutečnosti pachatel a kdo oběť? Nikdy nedej na první dojem, zdání klame...

Zločin - Ledové oči - Pečlivě zvaž, komu věnuješ svou důvěru. Mohl by to být nesprávný člověk...


Upíří deníky - Druhá šance - Elena a její přátelé zachránili své město Fell's Church před zlými silami. Zaplatili za to ale vysokou cenu.


Upíří deníky - Stefanovy deníky: Stopy minulosti - Stefan se přestěhoval do Anglie. Jeho poklidný život na statku na venkově přeruší zprávy o vraždách v Londýně.

Krvavá romance - Věčná touha - Sára nyní zná Dustinovo temné tajemství. Je nesmrtelný a touha po lidské krvi ho postupně mění v monstrum. Zachránit ho může pouze pravá láska.


Inheritance - měkká vazba - Závěrečný díl Odkazu Dračích jezdců v měkké vazbě.


Světová kuchařka pro kluky a holky - Pusť se do přípravy skvělých dobrot ze všech koutů světa a připrav opravdu světovou party pro svoje kamarády.

Knižní novinky 40.týdne

16. října 2012 v 22:38 Knižní novinky
Josef Laufer - Roura od kamen a jiné povídky - 11 povídek, které vás přimějí k úsměvu.

Život byl pes - Životopes psa Života.


Lovec duchů - Nebezpeční duchové. Existují. Ian Boroughs to ví. Vidí je. Slyší je. Cítí je.


Bettina Belitz - Rozdělená srdce - Román o silné přitažlivosti a pravdě, která může změnit život.


Temné vize - Vášeň - Kaitlyn a jejím přátelům se podařilo získat úlomek čistého křišťálu od Bratrstva. Ten může zničit zrůdný krystal pana Zetese, který páchá zlo.

Lovkyně snů - Osudové rozhodnutí- Myslíte si, že vidět, o čem ostatní sní, je skvělé? Naopak, je to děsivé, nebezpečné a může vás to stát i život.


Ježíšek - vánoční koledy a říkadla- Společně s Ježíškem si připomeňte oblíbené koledy a zahrajte si známé melodie podle připojených notových zápisů.

Křížovky a rébusy se zvířaty- Stovka švédských křížovek se zapeklitými rébusy je skvělou zábavou do každého počasí. Řešení v sobě skrývají názvy zvířat.

Knižní novinky 39.týdne

16. října 2012 v 22:37 Knižní novinky
7 dní hříchů - Román o zradě, lásce a přátelství.

Krásní mrtví - Phoenix - Darina již pomohla objasnit tajemství smrti Jonase, Arizony a Summer. Nyní ji čeká to nejtěžší... Odhalit okolnosti záhadné smrti Phoenixe.

Moje první slova - ZVÍŘÁTKA - S veselými obrázky se i ty nejmenší naučí, jaká zvířátka žijí na statku.

Moje první slova - HRAČKY- Veselé obrázky znázorňují ty nejoblíbenější, které si zapamatují i nejmenší děti.


Moje první slova - OBLEČENÍ - Naučte své děti pojmenovat oblečení, které nosíme.


Životopes psa Života aneb jak to vidí nejlepší přítel člověka

16. října 2012 v 22:37 Informace
Povídky, které přimějí k úsměvu i zamyšlení
Praha, 9. října 2012 - Již tento čtvrtek vychází v Nakladatelství Fragment první povídková kniha oblíbeného herce a zpěváka Josefa Laufera. Úsměvné příběhy, které vznikly z anekdot, historek a příhod, vás zaručeně potěší, pobaví a některé přimějí i k zamyšlení. Slavnostní křest nové knihy Roura od kamen a jiné povídky se uskuteční příští týden 16. 10. od 16 hodin za účasti autora Josefa Laufera a hosta Zdeňka Trošky!
Soubor 11 autorských povídek je první knihou Josefa Laufera, která vyjde v Nakladatelství Fragment. Příběhy, k jejichž napsání hledal autor inspiraci ve svém okolí, vznikaly postupně z anekdot, jako např. povídka Roura od kamen, podle které získala kniha název. Jiné vzešly z historek či příhod ze života.
Josef Laufer, který je známý spíše jako zpěvák, herec, scenárista, režisér a moderátor, se poprvé představuje v roli autora literárního textu. Jeho úsměvná vyprávění zaujmou především svou reálností. Osudy popsané v příbězích se totiž mohou zdát čtenářům povědomé, mohly se stát. Hlavními hrdiny jsou obyčejní lidé, kteří prožívají každodenní starosti i radosti.
Titul Roura od kamen a jiné povídky vychází již 11. 10.!
Popis: v_josef_laufer_roura_od_kamen_a_jine_povidky_tit_202541-01Anotace:
Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná a ne vždycky člověku vyjeví pravdu prožitou, ale spíše pravdu časem k obrazu svému okrášlenou.
Asi by to v mém podání byla nuda, protože by se, vzhledem k mému věku, jednalo o několika set stránkovou ságu. A tak mě napadlo, že bych se mohl pokusit o mnohem kratší a tudíž obtížnější útvar, jakým je povídka. "Roura od kamen" je povídka vzniklá z anekdoty, která je o neodvratitelnosti osudu. A stejně tak i ostatní příběhy asi nebudou ctěnému čtenáři tak vzdálené od života kolem nás. A trochu fantazie taky neuškodí...
Josef Laufer
Autor: Josef Laufer
Ilustrátor: Vít Haderka
145x205 mm, váz., 112 str., 199 Kč
Slavnostní křest knihy "Josef Laufer - Roura od kamen a jiné povídky" se uskuteční 16. října 2012 od 16 hodin v Paláci knih LUXOR (Václavské nám. 41, Praha 1 - 1. patro). Těšit se můžete na setkání s autorem Josefem Lauferem a kmotrem knihy Zdeňkem Troškou.
Ukázka z knihy:

Povídky, které přimějí k úsměvu i zamyšlení

16. října 2012 v 22:36 Informace
Povídky, které přimějí k úsměvu i zamyšlení
Praha, 9. října 2012 - Již tento čtvrtek vychází v Nakladatelství Fragment první povídková kniha oblíbeného herce a zpěváka Josefa Laufera. Úsměvné příběhy, které vznikly z anekdot, historek a příhod, vás zaručeně potěší, pobaví a některé přimějí i k zamyšlení. Slavnostní křest nové knihy Roura od kamen a jiné povídky se uskuteční příští týden 16. 10. od 16 hodin za účasti autora Josefa Laufera a hosta Zdeňka Trošky!
Soubor 11 autorských povídek je první knihou Josefa Laufera, která vyjde v Nakladatelství Fragment. Příběhy, k jejichž napsání hledal autor inspiraci ve svém okolí, vznikaly postupně z anekdot, jako např. povídka Roura od kamen, podle které získala kniha název. Jiné vzešly z historek či příhod ze života.
Josef Laufer, který je známý spíše jako zpěvák, herec, scenárista, režisér a moderátor, se poprvé představuje v roli autora literárního textu. Jeho úsměvná vyprávění zaujmou především svou reálností. Osudy popsané v příbězích se totiž mohou zdát čtenářům povědomé, mohly se stát. Hlavními hrdiny jsou obyčejní lidé, kteří prožívají každodenní starosti i radosti.
Titul Roura od kamen a jiné povídky vychází již 11. 10.!
Popis: v_josef_laufer_roura_od_kamen_a_jine_povidky_tit_202541-01Anotace:
Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná a ne vždycky člověku vyjeví pravdu prožitou, ale spíše pravdu časem k obrazu svému okrášlenou.
Asi by to v mém podání byla nuda, protože by se, vzhledem k mému věku, jednalo o několika set stránkovou ságu. A tak mě napadlo, že bych se mohl pokusit o mnohem kratší a tudíž obtížnější útvar, jakým je povídka. "Roura od kamen" je povídka vzniklá z anekdoty, která je o neodvratitelnosti osudu. A stejně tak i ostatní příběhy asi nebudou ctěnému čtenáři tak vzdálené od života kolem nás. A trochu fantazie taky neuškodí...
Josef Laufer
Autor: Josef Laufer
Ilustrátor: Vít Haderka
145x205 mm, váz., 112 str., 199 Kč
Slavnostní křest knihy "Josef Laufer - Roura od kamen a jiné povídky" se uskuteční 16. října 2012 od 16 hodin v Paláci knih LUXOR (Václavské nám. 41, Praha 1 - 1. patro). Těšit se můžete na setkání s autorem Josefem Lauferem a kmotrem knihy Zdeňkem Troškou.
Ukázka z knihy:

Pozvánka 4

16. října 2012 v 22:26 Informace

Pozvánka 3

16. října 2012 v 22:22 Informace