KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Leden 2012

Knižní novinky 3.týdne

16. ledna 2012 v 16:32 Knižní novinky
Angličtina pro samouky: začátečníci a středně pokročilí - Tato učebnice vám pomůže si osvojit a rozšířit slovní zásobu i gramatiku a posune vás do úrovně pokročilých uživatelů angličtiny.¨

Moderní učebnice, díky níž si rychle osvojíte a zároveň rozšíříte: - praktickou slovní zásobu, - základy anglické gramatiky a ve druhé části proniknete i do složitější anglické gramatiky. Učebnice s jednoduchou strukturou a CD ve formátu MP3, určená především samoukům, vás spolehProcvičujte si angličtinu 5 minut denně. Každý den vytrhněte jeden list a ve volné chvíli vyluštěte křížovku, vyplňte cvičení nebo si přečtěte vtip či příběh. Poté list otočte a zkontrolujte si své odpovědi nebo si ověřte, zda jste správně porozuměli. Mírně pokročilí a falešní začátečníci si upevní dosavadní znalosti a rozšíří si slovní zásobu o praktická slovíčka. Vaše angličtina se bude den po dni zlepšovat.livě dovede od začátečníků až na úroveň pokročilých uživatelů angličtiny.
Koupit lze ZDE:


Angličtina - 5 minut denně - Mírně pokročilí a falešní začátečníci si upevní dosavadní znalosti a rozšíří si slovní zásobu o praktická slovíčka.


KOUPIT LZE ZDE:

knižní novinky 50.týdne

16. ledna 2012 v 16:30 Knižní novinky
Žabák Žbluňk - Vydejte se za dobrodružstvím s žabákem Žbluňkem a sledujte jeho cestu pohyblivýma očima.
Podpořte rozvoj znalostí, soustředění a udržení pozornosti vašeho dítěte. S knížkou a pohyblivýma očičkama zažijí děti spoustu legrace. Prostrčte prsty dírkami a oživte hravá očka žabáka Žbluňka. Zakroutíte očima vpravo i vlevo a žabák zavede vás a děti do světa za do

brodružstvím. Unikne všem nepřátelům a dostane se bezpečně domů? Zvířátka, která potkává, ho sledují pohyblivýma očima.

KOUPIT LZE ZDE:


Rusko-český a česko-ruský slovník - Jedete to Ruska? Potřebujete doplnit slovní zásobu?Moderní kapesní slovník vám pomůže.

Učíte se rusky? Cestujete do zahraničí? Doplňte si slovní zásobu! Moderní kapesní slovník obsahuje: 27 tisíc hesel a frází v ruské části a 24 tisíc v české části; hesla obsahující odkazy na vzory časování/skloňování, označení frekvence, příklady a upřesnění překladů; fráze se zaměřením na cestování; gramatiku, příklady korespondence; množství užitečných informací pro studium i na cesty
KOUPIT LZE ZDE:

knižní novinky 49.týdne

16. ledna 2012 v 14:51 Knižní novinky
Pohled ekonoma na často nepříliš racionální debatu nejenom o ekonomických tématech současné společnosti. Zdůrazňuje potřebu návratu k tržním principům, zamýšlí se nad současnou ekonomickou krizí, která naplno vypukla v závěru roku 2008, přináší ekonomická fakta české energetiky a přírodních zdrojů a kromě jiného popisuje a vysvětluje řadu nových ekonomických jevů - Ekonomie a zdravý rozumNová kniha Ekonomie a zdravý rozum autora - viceguvernéra České národní banky - Vladimíra Tomšíka, s předmluvou prezidenta republiky Václava Klause, je pohledem ekonoma na často nepříliš racionální debatu nejenom o ekonomických tématech současné společnosti. Kniha obsahuje pět ekonomických studií a kromě toho přináší také vyjádření a odpovědi na palčivé otázky a problémy dnešní ekonomie jako společenské vědy. Zdůrazňuje potřebu návratu k tržním principům, zamýšlí se nad současnou ekonomickou krizí, která naplno vypukla v závěru roku 2008, přináší ekonomická fakta české energetiky a přírodních zdrojů a kromě jiného popisuje a vysvětluje řadu nových ekonomických jevů.


KOUPIT LZE ZDE:

Čtvrtý díl Odkazu Dračích jezdců láme rekordy!

16. ledna 2012 v 14:50 Informace
Čtvrtý díl Odkazu Dračích jezdců láme rekordy!
Praha, 8. prosince 2011 - Přesně před měsícem vyšel v americkém nakladatelství Random House závěrečný díl světového bestselleru Odkaz Dračích jezdců. Ačkoli byl titul Inheritance již dlouho netrpělivě vyhlížen, počet prodaných výtisků za jediný den překonal všechna očekávání. Do půlnoci 8. listopadu bylo prodáno neuvěřitelných 489 500 výtisků!
Počtem prodaných výtisků dosáhl titul Inheritance absolutně nejlepších prodejních výsledků v roce 2011 mezi všemi knihami pro děti a dospělé.
"Jsem hrozně nadšený, že ta dobrodružná cesta, na kterou jsem se vydal před více než deseti lety, končí tak úžasně," řekl Paolini. "Nikdy by mě nenapadlo, že se z Odkazu Dračích jezdců stane to, co z něj je, a jsem všem fanouškům neskutečně vděčný za jejich nekonečnou podporu a nadšení. Moc se těším, až se se svými fanoušky setkám osobně na chystaných turné, ale především jim moc přeji, aby si užili čtení!"
Předchozí díly série Odkaz Dračích jezdců, Eragon, Eldest, Brisingr, se staly světovým bestsellerem. První z dílů Eragon byl přeložen do 49 jazyků a je vydáván ve více než 50 zemích světa. Dosud se po celém světě prodalo přes 25 000 000 výtisků všech tří dílů. Čtvrtý díl Inheritance vyšel v prvotním nákladu 2 500 000 kusů.
Ve Velké Británii se Inheritance díky desetitisícům předobjednávek stal nejrychleji se prodávajícím hardbackem letošního roku. Za prvních pět dní si titul zakoupilo 76 359 čtenářů, což znamená jeden prodaný výtisk každých 5 vteřin. Inheritance tak překonal letošní rekord.
Jak si povede český překlad Inheritance, na to si budou muset čtenáři a fanoušci počkat do vydání knihy v Nakladatelství Fragment 30. března 2012!

Tom Gates

16. ledna 2012 v 14:49 Informace
Praha, 6. prosince 2011 - V září uvedlo Nakladatelství Fragment zcela nového knižního hrdinu. Je jím devítiletý Tom Gates, který představuje svět kolem sebe skrze svůj deník plný humorných zápisků a vtipných kresbiček. V listopadu získal první díl série Tom Gates v Anglii cenu Roalda Dahla za rok 2011!
Toto prestižní ocenění uděluje organizace Booktrust od roku 2008 humorné literatuře pro děti a mládež.
Cena má dvě věkové kategorie - za literaturu pro děti do věku šesti let a za literaturu pro děti a mládež od sedmi do čtrnácti let.
Titul Úžasný deník - Tom Gates získal cenu ve druhé kategorii a ve finále zvítězil mezi šesti nominovanými tituly.
Letošní ročník byl speciální tím, že vzrostla role dětských čtenářů. Na čtyři sta žáků z anglických škol přečetlo knihy, které se dostaly do užšího výběru, a poté vybralo v dané věkové kategorii svou nejoblíbenější. Dvě vítězné knihy získaly ocenění na základě spojení výsledků dětského hlasování a rozhodnutí odborné poroty.
Toto vítězství okomentovali předseda komise a ředitelka organizace Booktrust následovně:
"Opravdová krása a výjimečnost této knihy netkví pouze v tom, že vás donutí se smát, až vás budou bolet břišní svaly. Spočívá také v tom, jak skvěle a umně je text doplněn o neuvěřitelně vtipné ilustrace a v interakci mezi těmito ilustracemi a textem. Tato kniha je dokonalou ukázkou toho, jak vtipně psát a kreslit."
- Michael Rosen, předseda komise ceny Roald Dahl Funny Prize
"Ačkoli se letos jedná teprve o její čtvrtý ročník, literární cena Roald Dahl Funny Prize pro nejvtipnější dětské knihy se už dokázala zařadit mezi ty, jejichž výsledky jsou nejostřeji sledované. Na základě průzkumu, který jsme provedli mezi sedmiletými školáky v Anglii, víme, že 70 % z nich označuje vtipné knihy za své nejoblíbenější. Toto nové zjištění jen potvrzuje to, s čím se v Booktrustu opakovaně setkáváme - že humor v literatuře a ilustracích dokáže děti oslovit a může jim pomoci objevit krásu literatury."
- Viv Bird, ředitelka organizace Booktrust
První díl série vyšel v Nakladatelství Fragment 2. září 2011. Na druhý díl se mohou čeští čtenáři těšit již na jaře 2012!