KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Listopad 2011

EREBOS – Hra, která zabíjí!

23. listopadu 2011 v 13:59 Recenze

EREBOS - Hra, která zabíjí!
Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Vše o Erebosu najdete na www.ereboszabiji.cz!MOC HEZKÁ KNÍŽKA. PODÍVÁTE SE V NÍ DO LONDÝNSKÉ ŠKOLY.
CO VŠECHNO ZPŮSOBÍ PŘEDÁVÁNÍ SI PODIVNÝCH BALÍČKŮ SE DOČTETE POUZE ZDE. MÁTE RÁDI POČÍTAČOVÉ HRY?
PAK TATO KNIHA ZCELA URČITĚ NAPLNÍ VAŠE OČEKÁVÁNÍ.KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Žežicha se neříká

23. listopadu 2011 v 13:59 Recenze

Žežicha se neříká


Chcete, aby se vaše děti vyhnuly problémům se špatnou výslovností? Odborně sestavený soubor nejnovějších logopedických říkadel, písniček a her jim pomůže "nabrousit jazýček".


SUPER KNÍŽKA SE KTEROU SE VAŠE DÍTKO NAUČÍ SPRÁVNĚ MLUVIT. PROCVIČÍ SI ZDE I OSTATNÍ OBTÍŽNÁ PÍSMENKA, NE POUZE OBÁVANÉ PÍSMENKO "Ř".
NÁM POMOHLA, VÁM POMŮŽE URČITĚ TAKÉ.KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Krtek-veselá puzzle

23. listopadu 2011 v 13:58 Recenze

Krtek-veselá puzzle


Zde:Kniha plná veselých puzzle skládaček potěší všechny malé děti. Poznají, kdo pomohl Krtkovi ke kalhotkám, jak si Krtek spravil paraplíčko i jakého si postavil kamaráda k zimním radovánkám. Kniha obsahuje 5 skládaček s 24 dílky.

PERFEKTNÍ KNÍŽKA PRO DĚTI.
KDO BY NEMĚL RÁD KRTEČKA.
NAŠE DĚTI ANO A KDYŽ SE Z NĚHO DÁ SKLÁDAT PUZZLE, NO TO SE OPRAVDU POVEDLO.
V KNÍŽCE NALEZNETE 5 SKLÁDAČEK PUZZLÍ S MOTIVY KRTEČKA S PŘÁTELI.


Koupit můžete ZDE:

Vlasta Burian – Král komiků

23. listopadu 2011 v 13:58 Recenze

Vlasta Burian - Král komikůPoznejte celou filmografii legendárního "krále komiků" Vlasty Buriana (1891-1962). Filmový historik Karel Čáslavský vám nabízí: - herecké začátky Vlasty Buriana ještě v němých filmech - období třicátých let, kdy na vrcholu slávy a popularity točil až čtyři filmy ročně - filmy z padesátých let, ve kterých bohužel dostával často role nehodné jeho talentu - údaje o autorech jednotlivých filmů - výběr z recenzí, textů písniček a okřídlených citátů - reprodukce původních plakátů a dalších reklamních materiálů Kniha obsahuje přibližně 750 fotografií, většinou zcela neznámých, protože byly pořízeny přímo z filmového pásu.


MÁTE RÁDI VLASTU BURIANA ?
V TÉTO KNIZE SE SEZNÁMÍTE SE VŠEMI VLASTOVÝMI FILMOVÝMI ROLEMI A DOZVÍTE SE PODROBNOSTI O BURIANOVĚ ŽIVOTĚ. SPOUSTU FILMŮ ANI NEZNÁME, COŽ MĚ MRZÍ. MOC PĚKNÁ KNIHA.

KOUPIT MŮŽETE ZDE:

PIVO – příručka s P. Urbanem

23. listopadu 2011 v 13:57 Recenze

PIVO - příručka s P. UrbanemUnikátní a jedinečná pivní kuchařka s ilustracemi Petra Urbana. Kuchařka seznamuje čtenáře s historií piva a jeho výrobou, přináší řadu pivních zajímavostí, pivní slovníček a také kapitolu pivo a slavné osobnosti. Kniha obsahuje recepty, jejichž součástí je vždy pivo, a u všech receptů je uveden čas přípravy. Na závěr jsou pro čtenáře připraveny zajímavosti z pivních muzeí a pivní kvíz. Knížka je vhodným dárkem pro všechny milovníky zlatavého moku.


PERFEKTNÍ PIVNÍ KUCHAŘKA. ILUSTROVANÁ PETREM URBANEM.
SEZNÁMÍ VÁS S HISTORIÍ PIVA A POZNÁTE VÝROBNÍ PROCES PIVA. UMÍTE VAŘIT RECEPTY S PIVEM? TADY SE TO NAUČÍTE A PAK DOMA ZARUČENĚ OKOUZLÍTE.


KOUPIT MŮŽETE ZDE:

Racionální pohled na palčivé otázky a problémy současné ekonomie

23. listopadu 2011 v 13:51 Informace
Racionální pohled na palčivé otázky a problémy současné ekonomie
Praha, 24. listopadu 2011 - Začátkem prosince se na pultech knihkupců objeví titul Ekonomie a zdravý rozum, jehož autorem je uznávaný český ekonom a pedagog prof. Ing. PhDr. Ing. Vladimír Tomšík, Ph.D., Ph.D, viceguvernér České národní banky. Obsahem knihy je celkem pět studií, ve kterých se autor zaobírá aktuálními ekonomickými tématy a představuje možná řešení. Titul vychází v Nakladatelství Fragment již 2. 12.!
Kniha Ekonomie a zdravý rozum je pohledem ekonoma na často nepříliš racionální debatu nejen o hospodářských tématech, ale také o současné společnosti. V pěti ekonomických studiích se zaměřuje zejména na aktuální ekonomická témata a přináší vyjádření a odpovědi na otázky a problémy dnešní ekonomie jako společenské vědy.
Autor klade důraz na potřebu navrátit se k tržním principům a zároveň se zamýšlí nad současnou ekonomickou krizí. S ohledem na nové trendy popisuje a objasňuje řadu nových ekonomických jevů a zmiňuje také ekonomická fakta české energetiky a přírodních zdrojů.
Autorem předmluvy je prezident České republiky prof. Ing. Václav Klaus, CSc.
O autorovi:
Vladimír Tomšík (*12. 6. 1974, Čeladná)
Vystudoval Fakultu národohospodářskou a Fakultu financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze a Fakultu sociálních věd na Univerzitě Karlově v Praze. Doktorát získal v oboru hospodářská politika (VŠE Praha) a v oboru ekonomie (Univerzita Karlova v Praze). V roce 2009 byl na návrh Vědecké rady Vysoké školy ekonomické v Praze jmenován profesorem pro obor finance.
Od roku 1997 přednáší kurzy zaměřené na měnovou politiku, hospodářskou politiku a makroekonomickou analýzu a prognózu na Vysoké škole ekonomické v Praze a na Newton College. K problematice makroekonomie, financí, měnové politiky a hospodářské politiky pravidelně vystupuje a publikuje doma i v zahraničí.
Od 1. prosince 2006 byl Vladimír Tomšík jmenován členem bankovní rady České národní banky. S platností od 1. července 2010 jej prezident republiky jmenoval viceguvernérem ČNB.
Ekonomie a zdravý rozum
Vladimír Tomšík
S předmluvou prezidenta republiky Václava Klause
Stručný popis obsahu
Kniha přináší odpovědi na následující ekonomicko-společenské otázky:
I. Proč měnová unie v podobě eurozóny vede ke vzniku ekonomických nerovnováh mezi jejími členy? Co je to černé pasažérství uvnitř eurozóny a jak to řešit? Proč jednotná měnová politika nesedí všem stejně dobře? A komu nesedí nejvíc? Co má měnová unie společného s tzv. vězňovým dilematem?
II. Jak lze řešit dlouhodobý trend veřejných financí k vytváření deficitů? Proč by tzv. fiskální výbory vedly k růstu veřejných výdajů? Jakým způsobem je možné krotit růst veřejných výdajů?
III. Jaké náklady mají investiční pobídky a proč bychom je neměli používat? Je vůbec možné nemít investiční pobídky, když je mají ostatní země? Proč pobídky nejsou dobrým lékem na řešení krize?
IV. Jakým způsobem vyčíslit skutečné náklady na snižování emisí? Lze na otázku tzv. globálního oteplování použít analýzu nákladů a výnosů?
V. Proč se není třeba bát vyčerpání přírodních zdrojů? Jakou roli by měl hrát stát v energetice? Proč je současná podpora tzv. alternativních zdrojů energie chybná? Proč se nelze spoléhat na úspory energie jako na "nový zdroj" energie?

Knižní novinky 46.týdne

22. listopadu 2011 v 21:32 Knižní novinky
Upíří deníky - Osvobození - další napínavé pokračování osudů Eleny, Damona, Meredit, Bonnie a Sefana.Elena společně s Damonem, Meredith a Bonnií vešla do Temné dimenze osvobodit Stefana, který tam pomalu umírá. Damon cítí vinu za zločin, který proti bratrovi spáchal, a je ochoten nasadit pro Stefana život. V Temné dimenzi události spějí k dramatickému vyvrcholení. Elena s přáteli míří přímo k vězení, a jako vždy to je závod o život...
Toto je osmý díl v edici Upíří deníky.

Informace o knize a o autorce, profily hlavních postav, tématické tapety pro PC i pro mobily a další na www.upiri-deniky.cz!


Knižní novinky 44.týdne

22. listopadu 2011 v 21:32 Knižní novinky
Ruda z Ostravy - BESCELER !!! - Neuvěřitelná kniha o stejně neuvěřitelném Rudovi z Ostravy

Zduř děcka, když sem zjistil, že už aji bezvyznamne zpěvačky, uklizečky nebo kuchařky maji knihy svojich (kratkých) paměti, tuž mě to dožralo! Bo sem, kurde, též celebryta! No ni? Držite v rukach moju knihu, kera je neopakovatelna, bo je prvni na světě kompletně v hadečku a navíc aji ve 3D. Kromě šiřky a vyšky ma teš nevidanu hloubku, ačkoli, a to tu přiznavam otevřeně, vyznačuje se do jiste miry aji plytkosti zapisu.
Neuvěřitelná kniha o stejně neuvěřitelném Rudovi z Ostravy je určená pro každého cypa - promiňte čtenáře.


Upíří deníky - Stefanovy deníky: Zrození - Další osudy znepřátelených bratrů.
Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. * 8. září 1864. Ona není tím, kým se zdá. Mělo by mě to překvapit? Vyděsit? Ranit? Jako kdyby nic z toho, co jsem znal, z toho, co jsem se naučil, z toho, čemu jsem celých sedmnáct let věřil, nebyla pravda. Ještě jsem cítil, jak mě líbala, jak mi svými prsty tiskla ruce. Pořád jsem po ní toužil, a přesto mi v uších zněl hlas rozumu: Nemůžeš milovat upíra! Kdybych měl jednu z jejích sedmikrásek, mohl bych otrhávat lístky a nechat kytku, aby rozhodla za mě. Mám ji rád...nemám ji rád...mám... Miloval jsem ji. Určitě. Na tom, co bude dál, mi nezáleželo. Mělo se moje srdce ubírat tímto směrem? Kéž bych měl mapu nebo kompas, aby mi ukázaly cestu. Ale ona má moje srdce a je mojí zářící hvězdou...a to by mělo stačit.
Toto je první díl v edici Stefanovy deníky.

Knižní novinky 43.týdne

22. listopadu 2011 v 21:31 Knižní novinky
Párty kuchařka pro kluky a holky - Chceš připravit super párty pro kamarády? Tato kniha přináší spoustu báječných receptů.
Chceš připravit super párty pro kamarády? Čarodějka Borůfka ti tentokrát přináší plný košík těch nejbáječnějších a nejkouzelnějších receptů pro tvou párty. Vybírat můžeš podle druhu oslavy nebo připravovaných dobrot. Kamarádi budou paf a o tvé skvělé párty se bude ještě dlouho vyprávět!

TÁTA - Ideální dárek pro novopečené otce! - Nevíš, co věnovat za dárek novopečenému otci? Praktické tipy pro mladé otce, jak co nejsnáze přestát den s miminkem!
Ideální dárek pro novopečené tatínky! TÁTA - Ideální dárek pro novopečené otce! je první příručka pro nastávající tatínky, které nezajímá pouze zázrak života, ale i to, jak se mezi přebalováním a krmením v klidu podívat v televizi na fotbal. Jak vypadat ležérně i s nosítkem nebo kočárkem. Zkrátka jak se dá co nejsnáze přestát den s miminem. Praktické tipy pro mladé otce - osvědčené a zaručeně politicky nekorektní!L. N. Tolstoj - Anna Karenina - Potřebuješ ušetřit čas i u čtení knížek? Sáhni po zkrácené verzi Anny Kareniny.
Kvůli své vášnivé lásce se rozhodla definitivně změnit svůj život a volit mezi salonním životem v nelásce a přirozeným právem na štěstí. Nechce dále tajit svůj milostný poměr a je odhodlána opustit muže a syna, ztratit své společenské postavení a čelit opovržení ze strany bývalých přátel a společnosti. Nový život jí však nepřináší to, po čem opravdu touží, a vír událostí vede její kroky na osudové nádraží… Skutečný příběh Anny Kareniny. Edice světových klasiků Převyprávěná a zkrácená verze Dobrodružství jako v originále Ušetřete čas!
Maxi křížovky na každý den - Patříš mezi náruživé luštitele? Můžeš si každý den vychutnat jednu křížovku!
Luštíte rádi? 365 křížovek, se kterými se rozhodně nebudete nudit. Křížovka na každý den!

Knižní novinky 42.týdne

22. listopadu 2011 v 21:30 Knižní novinky
Temné vize - Odhalení - Kaitlyn má neobvykle nadaní. Nastoupí do institutu, kde zjistí, že i ostatní studenti mají zvláštní schopnosti. Je to jen náhoda?

Kaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit... a koho bude milovat.
Krásní mrtví - Arizona - Pokračování Darinina příběhu a hledání vysvětlení sebevraždy krásné sebevědomé studentky. Byla to však sebevražda?

Upíří deníky - Stefanovy deníky: Chuť krve - Propadli jste zcela Upířím deníkům? 2. díl napínavé série Upíří deníky - Stefanovy deníky, vám přináší napínavý příběh dvou bratrů, kteří již nejsou v bezpečí a musí opustit své rodné městečko. Pomůže jim ten odchod?
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých? Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok, co se Arizona utopila v Hartmannově jezeře. Podle všeho (a všech) to byla sebevražda… Opravdu? Opravdu by se ta silná, sebevědomá Arizona, suverénní, nepřístupná kráska z ellertonské střední školy utopila v jezeře? Darina musí Arizoně pomoci stejně, jako pomohla Jonasovi. Ale neviditelná křídla tlučou, Krásným mrtvým hrozí nebezpečí a čas běží…
Toto je druhý díl v edici Krásní mrtví.

Zpěvník - Karel Kryl - Máte rádi Karla Kryla, ale neznáte slova či akordy jeho písniček? Zpěvník - Karel Kryl vám to umožní.

Zpěvník Karla Kryla, hudebního skladatele a textaře, kterému se někdy přezdívalo "básník s kytarou". Přestože žil dvacet let v exilu, vždy se cítil Čechoslovákem a nikdy se nevzdal svého občanství. Ve zpěvníku najdete nezapomenutelné hity jako Bratříčku, zavírej vrátka; Anděl; Morituri te salutant; Král a klaun; Maškary, Veličenstvo kat a řadu dalších.Křížovky s vtipy P. Kantorka - Jak přežít sport - Nebaví vás program v televizi? Cesta v autě je příliš dlouhá a čekání u lékařů nekonečné? Zpestřete si váš čas křížovkami a vtipy Pavla Kantorka.
Luštěte a bavte se! Stovku švédských křížovek doplňují kreslené vtipy Pavla Kantorka na téma Jak přežít sport.
Křížovky PRO SENIORY s oblíbenými recepty - Máte chuť na něco dobrého, ale zároveň se chcete pobavit? Uvařte si něco dobrého podle Heleny Rytířové a než se jídlo dovaří, můžete si vyluštit křížovku. Díky velkým písmenům nebudete ani muset přemýšlet, kde vám leží brýle.
Až vás unaví luštění, uvařte si něco dobrého! Stovku švédských křížovek doplňují recepty od Heleny Rytířové. Velký formát a větší písmo usnadňují čtení a luštění.
Hry a úkoly - než půjdu do školy - Potřebuje Váš předškolák procvičit zápěstí? Není si jistý v rozlišování tvarů? Tato kniha má plno zábavných úkolů, které mu s tím pomohou.
Hry a úkoly pro všechny malé předškoláky. Spousta jednoduchých a zábavných úkolů je zaměřeno na všechny oblasti rozvoje a dovednosti potřebné pro vstup vašeho dítěte do školy. Naučí se rozlišovat jednotlivé tvary, procvičí a uvolní si ruku, připraví se na psaní a kreslení ve škole.
Co mám vědět o lásce pro holky a kluky - Chcete se zamilovat, nebo se nechcete zamilovat? Pojďte proniknout do "teorie zamilovanosti" a zjistit vtipnou formou, že láska není žádné drama.

Chci se zamilovat, nebo se nechci zamilovat? Může se vůbec člověk takhle rozhodovat? Seznam se s Irčou, Petrem, Štěpánem a Honzou. Provedou tě krok za krokem hromadou otázek a pocitů. Mnohem líp tak pronikneš do "teorie zamilovanosti" a zjistíš, jestli její pravidla fungují i ve skutečnosti. Uvidíš, že láska není jen drama. S touhle knížkou se zasměješ, až ti potečou slzy...
Obrázkový slovníček - angličtina pro děti - Pomozte svým dětem vstoupit do světa angličtiny.
Pomozte svým dětem vstoupit do světa angličtiny. Obrázkový slovníček je určen pro děti, které se právě začínají učit angličtinu. Spojení slovíčka s ilustrací napomáhá ke snadnějšímu zapamatování, a proto je slovníček vhodný i pro děti, které ještě neumějí číst. Slovíčka jsou řazena abecedně, jsou doplněna tematickými stránkami a na konci je rejstřík.
500 super samolepek - modrá - Kniha plná samolepek, bludišť a hádanek.
500 super samolepek pro všechny malé kluky a holky! Bav se zdobením svých knih, zápisníčků, bločků nebo dopisů. Radost ti udělá i řešení úkolů, hádanek a bludišť, které jsou součástí sešitu.
500 super samolepek - růžová - Zažijte zábavu se samolepkami, kterými si můžeš ozdobit svou knihu, zápisníček, bloček nebo dopis.
500 super samolepek pro všechny malé kluky a holky! Bav se zdobením svých knih, zápisníčků, bločků nebo dopisů. Radost ti udělá i řešení úkolů, hádanek a bludišť, které jsou součástí sešitu.
Ježíšek zpívá vánoční koledy - Chcete své děti naučit vánoční koledy, ale nevybavujete si slova? Nevadí, Ježíšek Vám je rád připomene.
Chcete své děti naučit vánoční koledy, ale nevybavujete si slova? Nevadí, Ježíšek Vám rád připomene vše, co jste třeba zapomněli a zazpívá si s vámi Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce Valaši, Štědrej večer nastal nebo My tři králové
Hrátky se samolepkami - JEŽÍŠEK (doplň obrázky) - Umí vaše dítě poznat tvary?Ježíšek ho vyzkouší! Stačí jen nalepit správnou samolepku.

Hrátky se samolepkami! Oblíbená zábava se samolepkami děti nejenom pobaví, ale naučí je také odlišovat tvary a rozeznávat detaily ve větším celku. Vánoční atmosférou celé knížky provede děti Ježíšek.Hrátky se samolepkami - JEŽÍŠEK (poznej barvy) - Zná vaše dítě všechny barvy? A umí je rozpoznat? To Ježíšek zjistí po nalepení samolepek do obrázku.
Hrátky se samolepkami! Oblíbená zábava se samolepkami děti nejenom pobaví, ale naučí je také rozeznávat jednotlivé barvy a odlišovat detaily ve větším celku. Vánoční atmosférou celé knížky provede děti Ježíšek.

Knižní novinky 41.týdne

22. listopadu 2011 v 21:28 Knižní novinky
Spící město - Vydejte se na dobrodružnou cestu do světa, kde všichni rodiče spí a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě ostatních dospělých…
Vydejte se na dobrodružnou cestu do světa, kde všichni rodiče spí a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě ostatních dospělých…

Spící město je mou dvanáctou knihou. A musím říct, že žádná se mi nepsala tak dobře. Ten příběh mne samotného bavil, dokonce jsem se občas o své hrdiny upřímně bál. Jindy mne dojala jejich statečnost, vytrvalost a soudržnost. A nakonec jsem se s nimi nerad loučil. Proto už píši pokračování s názvem Spící spravedlnost a v hlavě se mi rodí i třetí kniha Spící tajemství. Věřím, že stejně neradi se s hrdiny této knihy, kterým jde občas skutečně o život, budete loučit i vy.

Váš Martin Vopěnka - spisovatel, cestovatel a táta čtyř dětí.

Vše o Spícím městě najdete na www.spicimesto.cz!

Zdeněk Svěrák - Nové povídky - Pokračování úspěšných Povídek od oblíbeného českého autora.
Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku. Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo jen věta zaslechnutá od vedlejšího stolu v restauraci. Moje práce spočívá v tom, že si představuju, co bylo před tím a co potom, a hledám v mateřštině slova, která dovedou vrátit dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu. Kéž by vám to chutnalo. Zdeněk Svěrák
Lovkyně snů - Procitnutí - Jaké to asi je vědět, co se ostatním zdá? A co se stane, když budete účastníkem jejich noční můry?
Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...
Karel Čapek - Cestopisné fejetony - Souborné vydání cestopisných fejetonů českého velikána Karla Čapka.
Poznejte sever, západ a jih Evropy očima cestovatele a velikána české literatury 20. století Karla Čapka. Ve svých cestopisných fejetonech přitažlivým způsobem vylíčil charakter, kulturu i všední život těchto zemí v předválečných letech. Kniha je překvapivě aktuální a zajímavá i pro čtenáře 21. století! Souborné vydání obsahuje Italské a Anglické listy, Výlet do Španěl, Obrázky z Holandska a Cestu na sever provázené Čapkovými jedinečnými ilustracemi.
Jan Neruda - Fejetony - Klasické fejetony od mistra fejetonů Jana Nerudy.
Vychutnejte si klasické fejetony z pera mistra a zakladatele českého fejetonu Jana Nerudy.
Pavel Kantorek - Povídky - Pobavte se u povídek a ilustrací Pavla Kantorka.

Petr Prouza - Tajemství anděla - David je až příliš podoben andělu z obrazu. Je to jen náhoda? Odhalte dávná tajemství a původ jeho rodiny.
Poutavý román zaměřující se na střet člověka s nástrahami času a vymezení osobní identity. David nás, ve svých deníkových zápiscích, zasvěcuje do jeho osobního pátrání po záhadné malbě, na které je vyobrazen jako dítě, nesoucí padlého anděla. Cesta za obrazem Davidovi poodhaluje původ jeho rodiny, ale hlavně poznává sám sebe. V úchvatném příběhu se nacházejí autentické situace, zachycující známé osobnosti české společnosti, např. Emila Zátopka, Jana Wericha, Václava Havla nebo Milana Kunderu, v nečekaných charakteristikách. Kniha přesvědčivě dokládá, že černobílé vidění lidí i událostí v každodenním životě selhává.
Zvědavá očka - Zvířátka na statku - Prostrčte prsty dírkami a oživte hravá očka zvířátek ze statku!

Podpořte rozvoj znalostí, soustředění a udržení pozornosti vašeho dítěte. Knížku s maňásky se spoustou zajímavých a zábavných příběhů si vaše děti zamilují. Prostrčte prsty dírkami a oživte hravá očka zvířátek ze statku! Zakroutíte očima vpravo i vlevo a pořádně se na statku s dětmi porozhlédnete. Na chvíli se stanete růžovým prasátkem, ovečkou nebo koníčkem a můžete kroutit očima nad tím, co tahle zvířátka všechno vidí.
Zvědavá očka - Zvířátka v pralese - Pojďte se pořádně porozhlédnout po džungli. Stačí prostrčit prsty dírkami a zakroutit očima vpravo i vlevo.
Podpořte rozvoj znalostí, soustředění a udržení pozornosti vašeho dítěte. Knížku s maňásky se spoustou zajímavých a zábavných příběhů si vaše děti zamilují. Prostrčte prsty dírkami a oživte hravá očka zvířátek z džungle! Zakroutíte očima vpravo i vlevo a pořádně se v džungli s dětmi porozhlédnete. Na chvíli se stanete krokodýlem, opicí nebo hrochem a můžete kroutit očima nad tím, co tahle zvířátka všechno vidí.
Auťáky - megaplakát a 50 samolepek - Miluje váš malý závodník krásná rychlá auta? Pak si s tímto sešitem užije spoustu zábavy!
Miluje váš malý závodník krásná rychlá auta? Pak si s tímto sešitem užije spoustu zábavy! Sešit obsahuje velký rozkládací plakát. Na něj si děti nalepí samolepky se svými oblíbenými auty. Jejich pořadí je možné libovolně měnit. Samolepku mohou sloupnout a přemístit. A pokud je samolepky omrzí, stačí plakát otočit. ˘ Na druhé straně je fotka nádherného auťáku typu Koenigsegg CCX. Sešit obsahuje i 7 miniplakátků s obrázky jedinečných aut.
Koně a poníci - megaplakát a 50 samolepek - Miluje vaše dítě koně a poníky? Postavte si vlastní stáj!
Miluje vaše dítě koně a poníky? Pak si s tímto sešitem užije spoustu zábavy! Sešit obsahuje velký rozkládací plakát. Na něj si děti nalepí samolepky se svými oblíbenými koni a poníky. Jejich pořadí je možné libovolně měnit. Samolepku mohou sloupnout a přemístit. A pokud je samolepky omrzí, stačí plakát otočit. Na druhé straně je fotka nespoutaného bělouše na břehu moře. Sešit obsahuje i 7 miniplakátků s obrázky koní.
Náklaďáky - megaplakát a 50 samolepek - Miluje váš syn náklaďáky? Pak je tento sešit pro něj jako stvořený!
Miluje váš syn náklaďáky? Pak si s tímto sešitem užije spoustu zábavy! Sešit obsahuje velký rozkládací plakát. Na něj si děti nalepí samolepky se svými oblíbenými náklaďáky. Samolepku mohou sloupnout a přemístit. Jejich pořadí je možné libovolně měnit. A pokud je samolepky omrzí, stačí plakát otočit. Na druhé straně je fotka úžasného náklaďáku Freightliner. Sešit obsahuje i 7 miniplakátků s obrázky nákladních aut.
Štěňátka - megaplakát a 50 samolepek - Miluje vaše dítě štěňata? Nalepte si celou smečku štěňátek na rozkládací plakát. Pokud už ho nebudou samolepky bavit, stačí otočit a na druhé straně najde fotku štěňátek zlatého retrívra.
Miluje vaše dítě štěňata? Pak si s tímto sešitem užije spoustu zábavy! Sešit obsahuje velký rozkládací plakát. Na něj si děti nalepí samolepky se svými oblíbenými štěňátky. Jejich pořadí je možné libovolně měnit. Samolepku mohou sloupnout a přemístit. A pokud je samolepky omrzí, stačí plakát otočit. Na druhé straně je fotka štěňat zlatého retrívra. Sešit obsahuje i 7 miniplakátků s obrázky štěňat.
Řízení pracovního výkonu v podnikové praxi - M. Armstrong - Jakou cestou se máte vydat ke správnému výkonu a efektivitě vašich zaměstnanců? To vám poradíMichael Armstrong.
V knize Řízení pracovního výkonu v podnikové praxi se světově uznávaný odborník v oblasti řízení lidských zdrojů Michael Armstrong věnuje jedné z nejnovějších koncepcí řízení pracovníků, a sice koncepci řízení pracovního výkonu. Tento stále populárnější přístup nahrazuje tradiční způsoby řízení lidí při práci, zejména příkazové řízení a hodnocení pracovního výkonu, a zaměřuje se na budoucí pracovní výkon a s ním spojený rozvoj schopností pracovníka. Důraz se klade na dialog mezi manažerem a pracovníkem a na snahu o optimální využívání schopností a potenciálu pracovníka. Výsledkem by mělo být společné stanovování cílů s přihlédnutím ke schopnostem a preferencím pracovníka, průběžné poskytování zpětné vazby a společné posuzování pracovního výkonu. Vedle nezbytných definic a teoretických východisek uvádí Armstrong množství faktických informací a příkladů praktického uplatnění této koncepce. Vyjmenovává existující modely tohoto řízení, reakce manažerů, vedoucích týmů i řadových pracovníků.

Pozvánka 24.11.

22. listopadu 2011 v 21:27 Informace

Najděte s Michaelem Armstrongem cestu ke zvládnutí ekonomické krize!

22. listopadu 2011 v 21:25 Informace
Najděte s Michaelem Armstrongem cestu ke zvládnutí ekonomické krize!
Praha, 10. listopadu 2011 - Knihy Michaela Armstronga patří v oblasti HR a managementu k těm nejkvalitnějším, které český trh nabízí. V době současné ekonomické krize se publikace věnuje stěžejnímu tématu - řízení pracovního výkonu - tzn. jakým způsobem zvyšovat výkon zaměstnanců, pracovních týmů a celých organizací tak, aby tento proces byl co nejefektivnější a zároveň i nejlevnější.
Knihu přeložil prof. Ing. Josef Koubek, CSc., uznávaný odborník v oblasti řízení lidských zdrojů.
Kniha je napsána velmi odborně a její obsah i forma jsou velmi dobře přenositelné i do českých podmínek. Je určena především pro manažery větších organizací a firem, z nichž v Čechách je mnoho mezinárodních, a kde jsou procesy řízení výkonu dlouhodobě nastavovány a řízeny.
V řízení lidských zdrojů se neustále objevují nové pokusy, jak tuto složku řízení organizací přizpůsobit měnící se situaci v oblasti podnikání. Současná pracovní síla musí být vybavena rozsáhlými znalostmi a dovednostmi a vyznačuje se daleko vyšší úrovní vzdělání, než tomu bylo v minulosti. U vzdělaných, sebevědomějších lidí však již nelze uplatňovat tradiční příkazové přístupy k řízení, ale je třeba respektovat jejich potřeby a názory a zapojovat je do rozhodování. Jinými slovy řečeno, je třeba uplatňovat participativní způsob řízení, založený na rovnoprávnosti, a tradiční podřízenost nahradit opravdovým partnerstvím.
Každá organizace má volbu, kam soustředit svoji pozornost ve vztahu k řízení výkonu a tím předurčovat svoji budoucnost. Řízení pracovního výkonu umožňuje zlepšit výkon organizace prostřednictvím zvýšení počtu angažovaných pracovníků. Podle M. Armstronga "je poměrně snadné navrhnout nějaký systém řízení pracovního výkonu; mnohem obtížnější je zajistit, aby fungoval. " Tato kniha je nepostradatelným pomocníkem pro všechny, kteří se do tohoto procesu pustí.
Publikace dokumentuje celou šíři problematiky řízení pracovního výkonu. Stěžejní část knihy se zabývá jednotlivými složkami řízení pracovního výkonu, jako je stanovování cílů, poskytování zpětné vazby, třistašedesátistupňová zpětná vazba, zkoumání a posuzování pracovního výkonu, analyzování a hodnocení pracovního výkonu a koučování.
Mimořádně cenné jsou informace o praktickém uplatňování této koncepce v různých organizacích a rovněž informace, shrnující výsledky výzkumů postojů jednotlivých kategorií pracovníků k uplatňování koncepce v jejich organizacích.
Zatímco převážná část současné literatury o řízení pracovního výkonu se zaměřuje na individuální pracovní výkon, Armstrong se ve své knize zaměřuje i na problematiku řízení pracovního výkonu týmů a celé organizace. Mimořádnou pozornost věnuje vztahu řízení pracovního výkonu a vzdělávání a řízení pracovního výkonu a odměňování.
Čtenáře nepochybně zaujmou i kapitoly věnované vytváření a udržování systému řízení pracovního výkonu, stěžejní roli liniových manažerů v tomto systému i soustavnému vzdělávání lidí zaměřenému na uplatňování koncepce řízení pracovního výkonu a v neposlední řadě i vyhodnocování systému řízení pracovního výkonu.Bohové Olympu opět ožívají!

22. listopadu 2011 v 21:22 Informace
Bohové Olympu opět ožívají!
Praha, 3. listopadu 2011 - Na jaře 2012 se čeští fanoušci série Percy Jackson dočkají vydání českého překladu volného pokračování z pera spisovatele Ricka Riordana! Po velkém úspěchu série o mladém chlapci s krví bohů Percym přichází série Heroes of Olympus - "Bohové Olympu"!
V USA vyšel 4. října již druhý díl série Heroes of Olympus ‒ The Son of Neptune. U příležitosti jeho vydání se autor Rick Riordan vydal na sedmidenní "olympskou jízdu" po sedmi amerických městech.
Během těchto sedmi dnů se titul The Son of Neptune, vytištěný v nákladu 3 000 000 kusů, dostal na vrcholy hlavních žebříčků amerických bestsellerů! Riordan byl všude vítán s velkou slávou a jeho fanoušci byli často oblečeni ve stylu světa Percyho Jacksona.
Několik dnů po svém návratu okomentoval Rick Riordan svou cestu takto: "Během sedmi dnů jsem podepsal přes 25 000 knih. Jsem tak vděčný sponzorům každé akce, kteří dělají všechno pro plynulý průběh, a také fanouškům, kteří trpělivě a s porozuměním čekali ve frontě na podpis. Během cesty se událo mnoho skvělých okamžiků. Jeden chlapec mi dal římskou minci a popřál mi hodně štěstí. Jiný řekl, že děkuje Bohu, že mě seslal na zem, abych napsal takové knihy! Mnozí fanoušci se podělili o příběhy, které napsali, nebo o obrázky, které nakreslili. A kostýmy byly neuvěřitelné! Uvedení The Son of Neptune mělo obrovský úspěch, zdaleka největší úspěch mojí dosavadní kariéry."
Český překlad prvního dílu nové série vyjde v Nakladatelství Fragment pod názvem Bohové Olympu - Proroctví a čtenáři se na něj mohou těšit na jaře 2012!
Heroes of Olympus - The Lost Hero
  • New York Times bestseller; USA Today bestseller; Wall Street Journal bestseller; Indiebound bestseller; UK bestseller
  • Český překlad "Bohové Olympu - Proroctví" vychází v březnu 2012!

Christopher Paolini

22. listopadu 2011 v 21:21 Informace
Christopher Paolini zamíří do Prahy!
Praha, 2. listopadu 2011 - Skvělou zprávu pro všechny fanoušky světa Dračích jezdců zveřejnilo nakladatelství Random House - Christopher Paolini přijede do Prahy a zdrží se zde několik dní! Známý autor fantasy série Odkaz Dračích jezdců navštíví Českou republiku ve dnech 3.-6. května 2012!
Když byl v roce 2003 vydán titul Eragon, nikdo netušil, jak obrovský bude ohlas čtenářů po celém světě. Eragon byl překládán do dalších jazyků a čtenáři se postupně seznamovali se světem draků a dávného dědictví. Velkého úspěchu dosáhly také druhý a třetí díl Eldest a Brisingr. Z mladého autora se stal světově známý spisovatel.
Letos v červnu dokončil Paolini po více než desetiletém psaní jednu z nejznámějších fantasy sérií vůbec a uzavřel tím příběh chudého farmářského chlapce, který se stal předurčeným k tomu, nést břímě legendárních Dračích jezdců.
Závěrečný díl s názvem Inheritance vychází 8. listopadu v nakladatelství Random House. Pro české fanoušky se příběh uzavře 30. března 2012, kdy vyjde v Nakladatelství Fragment český překlad.
Christopher Paolini naplánoval u příležitosti vydání závěrečného dílu cestu po Evropě a ve dnech 3.-6. května navštíví také Prahu!

Ruda z Ostravy

22. listopadu 2011 v 21:21 Informace
Neuvěřitelná kniha o stejně neuvěřitelném Rudovi z Ostravy
Praha, 31. října 2011 - Ruda z Ostravy je oblíbeným moderátorem a bavičem různých společenských akcí. Kniha Ruda z Ostravy - BESCELER !!! popisuje životní příběh této fiktivní postavy, alter ega herce a hudebníka Michala Kavalčíka. Psána je "ostravštinou" a pobaví každého čtenáře. Účast na plánovaných křtech knihy potvrdila například Věra Špinarová nebo Diana Kobzanová.
Kniha vychází v Nakladatelství Fragment 2. listopadu 2011. V souvislosti s tím jsou naplánovány autogramiády a křty po celé České republice. První autogramiáda a křest se uskuteční
11. listopadu v 18 hodin v Ostravě v OC Futurum. Kmotry knihy zde budou Věra Špinarová a speciální host Bruno Ligocki. Celou akcí návštěvníky provedou herci a moderátoři Vladimír Polák a Jiří Sedláček.
Druhá autogramiáda a křest se uskuteční v Praze 15. listopadu v 17:30 hodin v pražském Luxoru, kde knihu pokřtí moderátorská kolegyně Rudy z Ostravy Diana Kobzanová z Frekvence 1 a Bruno Ligocki. Akcí provede moderátorka Hanka Koutná.
Další autogramiády a křty jsou plánovány 24. listopadu od 16 hodin v Brně v Knihkupectví Dobrovský, Joštova a 30. listopadu v Plzni od 16 hodin v bux.cz v NC Plaza.

EREBOS získal na veletrhu v Německu prestižní cenu!

22. listopadu 2011 v 21:20 Informace
EREBOS získal na veletrhu v Německu prestižní cenu!
Praha, 20. října 2011 - Na knižním veletrhu ve Frankfurtu se 14. října udělovaly ceny za literaturu pro děti a mládež. Mezi oceněnými tituly se ocitl titul "EREBOS - Hra, která zabíjí!", kterému byla přidělena literární cena na základě rozhodnutí poroty složené z mladých čtenářů!

Jediná státní cena za literaturu je v Německu udělována každoročně od roku 1956 výjimečným knihám pro děti a mládež. V letošním ročníku získal cenu poroty složené z mladých čtenářů titul "EREBOS - Hra, která zabíjí!", kterou Nakladatelství Fragment uvedlo na knižní trh počátkem října.
Svoje rozhodnutí udělit cenu právě tomuto titulu okomentovala porota takto: "Hlavní protagonista Nick zbožňuje počítačové hry. Na jeho škole je momentálně nejoblíbenější hrou Erebos.
Erebos ale není pouze hra. Erebos přikazuje mladým lidem plnit úkoly v reálném světě a sledovat jeden druhého. Erebos má jeden cíl: zabít.
Čtenář doprovází Nicka světem Erebosu a sám zažívá, jak snadno může hra s lidmi manipulovat a měnit je od základu. Kolem Erebosu existuje mnoho tajností, které čtenáři přislibují napětí až do poslední stránky. Čtenář fascinovaně sleduje rozvoj hlavního protagonisty a řeší s ním, kdo se skrývá za kterou postavou a jak velký smysl mají jeho úkoly.
Erebos zaujme geniálním a na detaily velmi bohatým zpracováním a stejně tak aktuálním tématem. Vliv médií na mládež staví čtenáře v neposlední řadě před otázku, jak daleko by ve hře zašel on sám."
EREBOS - Hra, která zabíjí!
V Německu prodáno za necelý rok přes 75 000 výtisků!
Kniha byla přeložena již do 17 jazyků!
● Byla prodána práva na film a divadelní adaptaci.
· Podrobnější informace o knize EREBOS - Hra, která zabíjí! naleznete na www.ereboszabiji.cz!

Sny,které odhalí odvrácenou stranu lidského života!

22. listopadu 2011 v 21:19 Informace
Sny, které odhalí odvrácenou stranu lidského života!
Praha, 13. října 2011 - Odhalte tajemný příběh o tom, že mít výjimečnou schopnost nemusí být vždy výhodou. Nová kniha americké autorky Lisy McMann a Nakladatelství Fragment Lovkyně snů - Procitnutí jistě potěší všechny milovníky mystiky a fantasy. V roce 2010 koupilo práva na filmové zpracování studio Paramount, scénář připravuje Christopher Landon a hlavní roli by měla hrát Miley Cyrus.
Každý člověk se občas v noci probudí zadýchaný, roztřesený, zpocený a někdy cítí i fyzickou bolest. Když zjistí, že to, co se mu stalo a co viděl, byl pouze sen, oddychne si. Jenže co když existuje člověk, které nesní pouze vlastní sny, ale vidí sny ostatních lidí? Noční můry, erotické zážitky nebo děsivé útržky vzpomínek smíchané v bizarních představách. Jaký je to pocit, bát se být v místnosti, v autobuse nebo dokonce ve vlastním autě a děsit se, že někdo v okolí usne, pak se propadnout do jeho snu, ze kterého není úniku, ať už je jakkoliv děsivý?
Sedmnáctiletá Janie takovou schopnost má. Nedokáže ji ovládat a nemá se komu svěřit. Její matka, se kterou žije, je uzavřená ve vlastním světě a ostatní by jí neuvěřili - mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem…
Autorka Lisa McMann našla inspiraci pro napsání knihy ve vlastním snu, když se jí zdálo, že vstoupila do snu svého manžela. V příběhu zachytila víc než jen nadpřirozenou schopnost dívky. Ukázala i na skutečnost, jak těžké je pro mladého člověka ze sociálně slabé rodiny se zařadit mezi bohaté a oblíbené studenty a do společnosti, která těžko přijímá někoho, kdo se liší od jejích představ. A také jak velké úsilí musí oproti ostatním vynaložit, aby v životě něco dokázal.
Román Lovkyně snů - Procitnutí se právem umístil v žebříčku nejprodávanějších knih pro děti a mládež v New York Times Bestsellers.
Další knihou, která by z tohoto žánru neměla uniknout vaší pozornosti, je román Temné vize - Odhalení. Jedná se o první díl další úspěšné trilogie od autorky Upířích deníků L. J. Smith! Poprvé kniha vyšla v polovině 90. let. Nové vydání knihy figurovalo neuvěřitelných 28 týdnů v žebříčku bestsellerů New York Times!
Kaitlyn je studentka střední školy. Kvůli svým nezvyklým očím a jasnovideckým schopnostem má pověst čarodějky. Lidé se jí bojí, a proto nemá žádné přátele. Přijme tedy pozvání do Zetesova institutu, kde bude moci začít nový život a studovat s vrstevníky s podobným neobvyklým nadáním. Kaitlyn zde pozná dva přitažlivé spolužáky, pohledného Roba, který svou léčivou silou rozdává jenom dobro, a tajemného a nebezpečného Gabriela s nezvyklými telepatickými schopnostmi. Studenti postupně začínají zjišťovat, proč byli do institutu přivedeni. A Kaitlyn se musí rozhodnout, komu má věřit… a koho bude milovat.
Jedná se o dobrodružný příběh, plný napětí i mystického tajemna. Je to čtivý román, který si jistě najde řadu čtenářů. Autorka přibližuje čtenáři také některá pojmosloví z oboru čínské medicíny, hinduismu, esoteriky atd.