KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Září 2011

S Hurvínkem do Tramtárie

12. září 2011 v 21:50 Informace

S Hurvínkem do Tramtárie!


Praha, 9. září 2011 - Hurvínek bezpochyby patří k "nesmrtelným" pohádkovým postavám. V divadle baví celé generace dětí již od svého zrodu v roce 1926! Ve spolupráci s Divadlem Spejbla a Hurvínka nyní připravilo Nakladatelství Fragment pro děti knižní podobu jedné z her, Hurvínkovy cesty do Tramtárie.


Představení bylo poprvé uvedeno v roce 2003 a do dnešních dnů se těší diváckému zájmu nejen u nás, ale i v zahraničí. "Věříme, že i kniha si získá u dětí velkou oblibu," sdělila Denisa Kirschnerová, dcera Miloše Kirschnera a Heleny Štáchové.


Tak jako se vše kolem nás zrychluje, lze říci, že je zapotřebí i rychlejšího spádu děje divadelních představení. "Děti jsou ,klipovému' vnímání uvyklé z médií, možná jsou i o něco roztěkanější než dříve. Na druhou stranu si představení dokážou víc užít a mohou se v divadle také volněji a hlasitěji projevovat, než tomu bylo za našich dětských let," uvedla Denisa Kirschnerová.


Divadlo Spejbla a Hurvínka založil jako první profesionální loutkovou scénu v Českoslovenku profesor Josef Skupa (1892-1957) v Plzni roku 1930. Jeho hlavní protagonisté - Spejbl (1920) a Hurvínek (1926) už předtím úspěšně působili na amatérské loutkové scéně v oblíbených kabaretních pořadech. Po skončení války, v říjnu 1945, otevřel stálou scénu D S+H v Praze, kde divadlo sídlí dodnes. Po Skupově smrti převzal role obou protagonistů, Spejbla a Hurvínka, jeho žák Miloš Kirschner (1927-1996).


Spejbla a Hurvínka mluví tradičně jeden herec, střídající hluboký hlas otce Spejbla s Hurvínkovou komickou dětskou fistulkou. Tuto tradici založil už ve 20. letech prof. Skupa, pokračoval v ní více než 40 let Miloš Kirschner a navázal na ni i současný interpret S+H Martin Klásek (1957), který se - vybrán a připravován Kirschnerem - poprvé představil dětskému obecenstvu v rolích Spejbla a Hurvínka v roce 1974 a od roku 1982 je pak pravidelně alternoval. Po smrti Miloše Kirschnera se stal již třetím otcem S+H. Navázal také na autorskou dílnu divadla, hry i režíruje.Anotace:
Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat a už jim uvěznila Žeryčka!
Jak si s tím oba poradí? Musí nejdříve splnit několik úkolů, ale jak už to v pohádkových příbězích bývá, všechno dobře dopadne.
216x276 mm, váz., 48 str., 199 Kč
Pro čtenáře od 5 let.

České památky UNESCO

12. září 2011 v 21:44 Recenze

České památky UNESCO
Poznejte krásy kulturního dědictví České republiky! Fotografická publikace vás provede po památkách zapsaných do seznamu UNESCO. Navštivte zajímavá místa, jako jsou vila Tugendhat v Brně, historické jádro Českého Krumlova, Lednicko-valtický areál zámeckých zahrad, zámek v Kroměříži a další unikátní architektonické památky.

V TÉTO KNIZE JSME SE SEZNÁMILI S MÍSTY NAŠÍ REPUBLIKY, KTEROU JSOU ZAPSANÉ V SEZNAMU UNESCO. SKVĚLÉ TIPY NA RODINNÉ VÝLETY. MY JSME NA DOPORUČENÍ Z KNIHY JELI DO KUTNÉ HORY, NEBYLI JSME ZKLAMANÍ.
DOPORUČUJI.

Koupit můžete Zde:

Deník špatné matky

12. září 2011 v 21:43 Recenze

Deník špatné matky
Šokující, legrační a pravdivá zpověď autorky Stephanie Calmanové, která otevřeně vypovídá o svých názorech, úspěších i neúspěších v roli matky, boří všechny tradice. Vtipné repliky, odkazy a citáty inspirují generaci mladých žen po celém světě. Deník psaný s humorem a nadsázkou neodsuzuje poslání matky, ale v žádném případě je nepovyšuje nad smysl života. Přečtěte si Deník špatné matky a uvěřte - konečně - že jste Normální.

MYSLÍTE SI O SOBĚ, ŽE JSTE HROZNÁ MATKA? PŘEČTĚTE SI TUTO KNIHU A UVIDÍTE JAK NA TOM JSTE.:-)
DOPORUČUJI.
Koupit můžete Zde:

Bájná země Deltora - Jezero prokletí

12. září 2011 v 21:42 Recenze

Bájná země Deltora - Jezero prokletí

Kouzelný pás, sestávající ze sedmi drahokamů, kdysi nosili králové Deltory stále při sobě a země byla v bezpečí. Tento Pás nesmírné síly byl však jednoho dne zničen a klenoty ukradeny a ukryty na temných a děsivých místech Deltory. Zemi ovládl krutý Pán Stínů. Lief a Barda se vydávají na nebezpečnou pouť, aby získali klenoty zpět. V cestě za druhým klenotem jim stojí hrozivý strážce u Jezera prokletí, které začarovala zlá a mocná čarodějka Thegan. Podaří se jim přežít a klenot získat? Druhý díl napínavé edice Bájná země DELTORAUKÁZKA Z KNIHY
KAMENY
Byl to raladský muž!
Lief podpíral Bardu a oba co nejrychleji pospíchali
za Jasmínou. Když k ní konečně došli, stála
vedle balvanu na okraji bažiny. Teprve te Lief
uviděl, proč tady z dálky vypadala zelená hladina jinak.
Na hladině plul trs velikých světle zelených listů
se zvláštními červenými skvrnkami - asi šlo o nějakou
bahenní rostlinu.
Okraje listů byly rovné a v místech, kde se dotýkaly,
do sebe zapadaly přesně jako skládačka. V mezerách mezi
nimi byla vidět jasná zeleň zlověstné hladiny močálu.
Lief se podíval zblízka a uvědomil si, že červená
znamínka na listech jsou ještě podivnější, než se zprvu
zdála. Byla to čísla, písmena a symboly.
Chytil Jasmínu za ruku.
"Tady někde musí být cesta, tím jsem si jistý!" zašeptal
vzrušeně. "Pod některými listy jsou kameny, na
které můžeme stoupnout."


Tato kniha se nám moc líbí. Dlouho jsem nic lepšího nečetla. Věřím, že se vám bude také líbit.
Doporučuji.


Koupit můžete Zde:

Rumcajs

12. září 2011 v 21:41 Recenze

RumcajsPohádkové příběhy o loupežníku Rumcajsovi - jedné z nejznámějších postav Václava Čtvrtka a ilustrátora Radka Pilaře, kterou děti dobře znají i z televize. Rumcajs je prvním z dílů známé trilogie Rumcajs - Manka - Cipísek. V prvním díle se děti dozvědí, jak se stal Rumcajs loupežníkem, jak utopil draka, jak vysadil duhu na nebe a ještě mnoho krásných příběhů.

Kdo by neznal řáholeckého loupežníka Rumcajse. Dětem se tato knížka bude zajisté líbit, dospěláci si můžou počíst také a zavzpomínat na svá mladá léta, kdy také pohádky o Rumcajsovi sledovali.
Doporučujeme.


Koupit můžete Zde:

Psychotesty a desatera na každý den

12. září 2011 v 21:40 Recenze

Psychotesty a desatera na každý den
Otestuje svoji osobnost pomocí psychotestů od známého psychiatra MUDr. Jana Cimického! Podívejte se s trochou humoru, jak jste na tom s romantikou, jestli se vyznáte v druhých, zda jste zralí na manželství nebo jestli máte sex-apeal. Ke každému testu je připojeno desatero, které vám napoví víc.

UKÁZKA Z KNIHY:
c) nic vás nemůže rozházet
a = 5 b = 3 c = 1
A nyní sečtěte dosažené body:
Jestliže jste získali 10-19 bodů:
Můžete být klidný a psychiatrům, psychologům, ba i jiným specialistům
se můžete i nadále vyhýbat obloukem. Máte přímo ocelové nervy,
nic vás nemůže překvapit, vyvést z míry. Jste vytrvalý a houževnatý,
víte co chcete a dokážete za tím jít. Smysl pro pořádek, trpělivost
a naprostý stoický klid jsou pro vás typické. Nemáte ani trému a víte
dobře, jaké jsou vaše možnosti a schopnosti. A dokážete se podle toho
řídit. Jinak jste možná trošku pohodlný a někdy až flegmatický. V podstatě
však vždycky dosáhnete svého. Asi to bude i tím, že respektujete
zásadní protistresové pravidlo, že co lze udělat dnes, můžete udělat
i zítra.
Jestliže jste dosáhli 20-29 bodů:
Máte štěstí, že i v dnešním uspěchaném světě jste zůstal netknutý chorobami
moderní civilizace. Jste prototypem normálního člověka, protože
dokážete dobře kompenzovat výkyvy nálady: smutek dovedete
strávit sám a o radost se podělit s ostatními. V těžkých a komplikovaných
situacích se snadno orientujete a neztrácíte hlavu. Zvládnete i složitější
konflikty. Když se cítíte unaven, není to chorobou, ale skutečně
jen a jen únavou z cílevědomé činnosti. Klidně se natáhnete a pustíte si
třeba hezkou esoterickou hudbu. Pokud se vám podaří udržet svůj dnešní
stav i nadále, můžete být spokojen.
Pokud jste získali v našem testu 30-39 bodů:
Tak pozor - pozor! Jste na nejlepší cestě stát se inventárním číslem příslušné
psychiatrické ambulance. Možná vás to ani nepřekvapuje - často
se cítíte příliš unaven, většinou už po ránu. Dokonce i práce, která
vás dříve bavila a zvládal jste ji bez problémů, vás najednou vysiluje
a začínáte k ní pociťovat odpor. Trpíte častým nechutenstvím a bolestmi
hlavy. Propadáte snadno pesimismu, zdá se vám, že už nic nezvládnete,
že nic nemá smysl. A také vám na nic nezbývá čas.


Skvělá kniha mudr. Cimického. V několika testech se o sobě dozvíte spoustu zajímavých věcí, o kterých jste dosud neměli ani ponětí.
Doporučujeme.


Koupit můžete Zde:

Knižní novinky 37.týdne

12. září 2011 v 21:39 Knižní novinky
Když je pěkné počasí - tentokrát si pro vás Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř připravili dvě operky: Šípkovou Růženku a O dvanácti měsíčkách + plno nových písniček.


Oblíbili jste si písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře? Sami autoři pro vás vybrali nejnovější písničky ze své tvorby, a také dvě operky - Šípková Růženka a O dvanácti měsíčkách. Máte je tu nejen s texty, notami a akordy, ale i s kouzelnými obrázky Vlasty Baránkové. Tak ať se vám hezky listuje, zpívá i hraje.
Panovníci českých zemí - pokračování oblíbené edice pro děti nás zavede za našimi panovníky.


Vydejte se do minulosti a poznejte nejvýznamější panovníky naší země, o kterých se učí ve škole. Dozvíte se například: - jakou přezdívku měl v Čechách Zikmund - že Rudolf II. miloval tajemství astrologie, alchymie a magie, také s kým se nesnášel a kdo ho chtěl zbavit vlády - v kolika letech nastoupil na trůn Jan Lucemburský - že Marie Terezie byla jedinou ženou, která panovala Českému království a mnoho dalších zajímavostí.
Klub Tygrů - Tajemství starého domu - Biggi, Luk a Patrik při projížďce na kole objeví starý dům, o kterém kolují podivné zvěsti. Podaří se jim zjistit proč a co za tajemství dům skrývá?

Biggi, Luk a Patrik náhodou při projížďce na kolech objevují starý dům, o němž kolují podivné zvěsti. Zdá se, že s polorozpadlým domem opravdu něco nehraje. Rozhodnou se, že do domu proniknou. Na stole objevují starou fotografii v rámečku. Jen se jí však dotknou, stane se něco strašného: v pokoji se zjeví přízrak, který jako by je chtěl před něčím varovat. Pomoz vyřešit Klubu Tygrů další záhadný případ!
Klub Tygrů - Fantom Benátek - Klub Tygrů se ocitá v italských Benátkách, kde potkají záhadného gondoliéra, který jim nahání strach. Mají opravdu důvod se ho bát?

Klub Tygrů se tentokrát ocitá v italských Benátkách, městě protkaném mnoha a mnoha kanály. Při procházce spletí tajemných uliček potkají záhadného gondoliéra, jehož chování je k smrti vyděsí. Zdá se však, že strach nenahání jenom jim. Kamarádi Biggi, Luk a Patrik se nechtěně zapletou do obzvláště nebezpečného dobrodružství. Podaří se jim i tentokrát vyváznout se zdravou kůží a přispět k rozuzlení napínavého příběhu?
Vtipy a hádanky pro kluky a holky -knížka pro volné chvíle i pro dny, kdy počasí neláká k výletům.

- knížka pro volné chvíle i pro dny, kdy počasí neláká k výletům do přírody - hádanky, skrývačky, sirkové hlavolamy - jejich správné řešení si můžete zkontrolovat - vtipy pro dobrou náladu
Křížovky pro kluky a holky - křížovky pro všechny malé kluky a holky.


Knížka plná křížovek pro všechny malé kluky a holky! Rozvíjejte u svého dítěte slovní zásobu, pravopisné dovednosti a schopnosti soustředění. Řešení křížovek je také skvělá zábava, která děti zaměstná na celé hodiny.
Křížovky a fejetony Ivana Mládka - s touto knihou zažijete hned dvojitou zábavu. Vyluštíte si křížovku a pobavíte se u fejetonů Ivana Mládka.
Luštěte a bavte se! Stovku švédských křížovek doplňují vtipné fejetony Ivana Mládka.

TOM GATES NENÍ ŽÁDNÝ POSEROUTKA

5. září 2011 v 10:22 Informace

TOM GATES NENÍ ŽÁDNÝ POSEROUTKA

Praha, 31. srpna 2011 - Kdyby měl Adrian Mole mladšího bratra, byl by to právě Tom Gates. Nakladatelství Fragment přináší dětem humorný deník 9letého kluka kombinovaný vtipnými a neotřelými kresbičkami. Díky zvolené formě se snadno a rychle čte. Jen v Anglii se prodalo za první tři měsíce od vydání neuvěřitelných 18 000 výtisků! U nás se děti dočkají již v pátek 2. září 2011.
Kniha je první v plánované třídílné sérii. Na jednotlivých stránkách není velké množství textu, což může na první pohled zaujmout i děti, které čtení tolik neholdují a tlusté knihy plné drobného textu je děsí. Samotný příběh, ač není nijak hlubokomyslný, což ovšem u tohoto typu literatury ani nemůžeme očekávat, je skutečně vtipný. Hlavní hrdina je pak obyčejný školák, s jehož každodenními problémy, postoji i motivy chování se může dětský čtenář jednoduše identifikovat.
Devítiletý chlapec Tom žije v malém blíže neurčeném anglickém městě. Na začátku nového školního roku potkává Toma, jehož největším problémem prozatím byla otravná sestra Delia, další katastrofa. Z poslední lavice, kde se mohl v klidu věnovat své největší zábavě - kreslení do deníku - je přesazen úplně dopředu, pod bedlivý dohled třídního učitele. Navíc sedí vedle nesnesitelného Marcuse, který se v jednom kuse vychloubá. Všechno zlé je ale pro něco dobré - z druhé strany vedle něj sedí Amy, nejkrásnější a nejchytřejší holka ve třídě. Ovšem ačkoli se Tom všemožně snaží, Amy ho okázale přehlíží. Zato Marcus mu věnuje celou svoji pozornost. Ještě že si může postěžovat svému nejlepšímu kamarádovi Derekovi, s nímž tráví všechen volný čas na zkouškách jejich kapely.

Deník se skládá z popisu jednotlivých příhod ve škole i doma. V Tomově domácím úkolu se například dočteme, jak jel s rodiči na dovolenou, kde se napřed ztratili a poté jim stan vyplavil déšť a následná povodeň, takže se museli vrátit domů. Také jsme svědky řady Tomových pokusů, jak co nejvíc vytočit Delii, jak získat pozornost Amy, jak se vymluvit, proč opět přišel do školy pozdě a ještě navíc nedonesl domácí úkol, protože měl přece na práci spoustu důležitějších věcí, či jak se vyhnout domácím pracím nebo odpornému obědu od babičky, která ve vaření vyniká zvláštní kreativitou.

První kniha pak vrcholí školním koncertem, na kterém jsou Tom s Derekem nějakým omylem donuceni veřejně vystoupit, když přitom jejich kapela ještě nedosahuje "potřebné úrovně". Nebyl by to ale Tom, aby nevymyslel ďábelský plán, jak se tomuto veřejnému trapasu elegantně vyhnout…
Další informace o knize naleznete také na fanouškovském blogu http://tomgatesworld.blogspot.com/
Anotace:
Tom Gates
Nečtěte to, jestli jste…
1. moje nevrlá sestra Delia (grrr)
2. Marcus Meldrew (což je idiot)
3. paní Worthingtonová, která má knír (je těžké na něj NEZÍRAT)
Jmenuju se Tom Gates. Když mě učitelé zrovna nesledujou slídivým pohledem, baví mě kreslit obrázky a vymýšlet, jak bych mohl co nejvíc lézt na nervy Delii. Učitelé si o mně myslí, že neudržím pozornost a že mi "chybí soustředění", ale to považuju za tvrdý odsudek, protože právě teď SOUSTŘEDĚNĚ dumám, kterou tyčinku bych měl sníst jako první… hmm.
125x195 mm, váz., 248 str., 299 Kč
Pro čtenáře od 9 let.


Pozvánka

5. září 2011 v 10:21 Informace
POZVÁNKA
Vydejte se do světa pohádek, na cesty i necesty lesa Řáholce…!
Oslavte s námi na festivalu 100. výročí narození Václava Čtvrtka. Křest knihy Rumcajs v úplně novém kabátě se bude konat ve čtvrtek 8. 9. 2011 od 18h v Jičíně - městě pohádky, Jezuitské koleji v rámci akustického koncertu Radima Hladíka a Blue Effect.
Anotace:
V mlází se rozhrnuly větvičky a u Humpála stojí švec Rumcajs. Kdepak švec! Bradu má obrostlou hustými vousy, ve vousech mu hnízdí roj lesních včel. Na hlavě klobouk z borové kůry. Kazajku má Rumcajs splátovanou z kousíčků kordofánské kůže. Kalhoty jsou odřené, opasek je sotva drží, a za opaskem pistol jako kornout. Jen botičky má jedna radost.
Rumcajs udělal krok a zastavil se u věhlasných nohou spícího starosty Humpála. Tiše si je prohlídl a jemňoučkým ševcovským a rychlým loupežnickým hmatem stáhl Humpálovi boty.
A zase se tiše zadíval na Humpálovy velebné nohy, obuté už jen do štráfkových fuseklí. Pak štípl Humpála do palce.
Starosta se protrhl ze sna rovnou do leknutí:
"Šmarijánko, loupežník!"
216x276 mm, váz., 104 str., 299 Kč
Pro čtenáře od 5 let

Kniha Rumcajs baví děti již 41 let!

5. září 2011 v 10:19 Informace
Kniha Rumcajs baví děti již 41 let!
Praha, 30. srpna 2011 - Pohádkové příběhy o loupežníku Rumcajsovi - jedné z nejznámějších postav Václava Čtvrtka a ilustrátora Radka Pilaře, kterou děti dobře znají i z televize, se poprvé vydaly knižně již v roce 1970! Rumcajs je prvním z dílů známé trilogie Rumcajs - Manka - Cipísek. U příležitosti 100. výročí narození Václava Čtvrtka bude knihu vydávat nový majitel licence Nakladatelství Fragment v úplně novém kabátě.
Václav Čtvrtek (4. 4. 1911 - 6. 11. 1976), vlastním jménem Václav Cafourek, byl spisovatel pro děti a mládež, autor povídek, románů a her o současných dětech a populárních pohádkových příběhů. Právem je považován za pokračovatele klasiků českých pohádek. Děje svých pohádkových příběhů a knih často umísťuje do oblasti Jičínska, kde strávil část svého dětství.
Z Jičínska pochází i jeho první pohádka Rumcajs z trilogie Rumcajs - Manka - Cipísek. Poprvé se děti mohly s Rumcajsem setkat ve večerníčku v televizi již v roce 1968! O dva roky později vyšly příběhy o známém loupežníkovi i knižně. U malých čtenářů si zachovává velkou oblibu dodnes.
Obálka 1. vydání z r. 1970
Velké ohlasy dlouhodobě zaznamenávají i Čtvrtkovy další pohádkové knihy a příběhy. Jedná se například o knihy Cesty formana Šejtročka, My tři a pes z Pětipes, Cipískova loupežnická knížka, Rumcajsova loupežnická knížka, Čtení o vepříkovi a kůzleti, Kočičiny kocourka Damiána a další. Některé z nich byly adaptovány pro televizi (večerníčky).

Knižní novinky 36.týdne

5. září 2011 v 10:19 Knižní novinky
Brána času - Magický kámen Vikingů- Jup, Vicky a Nick společně bojují s divokými loupeživými bojovníky o magický kámen. Jak toto dopadne a kdo získá onen magický kámen?


Klub záhad je zpět! Zažij s Jupiterem, Vicky a Nickem nová dobrodružství! Vikingskému knížeti Svenovi kdosi ukradne magický kámen, který mu přináší vítězství v boji. A přesně tehdy přistávají mezi Vikingy Jup, Vicky a Nick. Pochopitelně padne podezření právě na ně, na záhadné "cizince". Podaří se jim vrátit se ještě jednou v čase zpátky do okamžiku krádeže amuletu? Dokáží mezi divokými loupeživými bojovníky odhalit skutečného pachatele, a dokázat tak svou nevinu?
Brána času - Pod pirátskou vlajkou - Další pokračováníJupa, Vickyho a Nicka, tentokrát se zločincem Lungatim a obávaným pirátem Rudým Rogerasem. Podaří se jim vrátit bezpečně zpátky do současnosti?

Klub záhad je zpět! Zažij s Jupiterem, Vicky a Nickem nová dobrodružství! Za záhadných okolností uprchne z vězení dobře známý zločinec Lungati a objeví se na hradě Sokolí skála. Donutí kamarády k nové cestě do minulosti - tentokrát mezi piráty, aby pro něho vypátrali pověstmi opředený poklad obávaného Rudého Rogera. Lungati chce získat bohatství, aby mohl konečně uskutečnit svůj strašlivý plán, který je hrozbou pro celé lidstvo. Podaří se dětem poklad najít? A dostanou se bezpečně zpátky do současnosti?
Pirátská parta - Magický kompas - Jak se bránit šikaně, když jsou ti druzí v přesile? Zvládne Chili, Pepper a Indigo tuto situaci? Pomůže jim kouzelný kompas a tajemný amulet, díky kterému se stanou novodobými městskými piráty?Staňte se novými městskými piráty! Vydejte se za dobrodružstvím s Chili, Pepperem a Indigo. Nerozlučnou trojicí, která je vlastně čtveřice - patří k nim totiž ještě Pepperův pejsek Yuuto. Když po skupince přátel jednoho dne začne jít tajemná banda školních rváčů, je jim jasné, že musejí co nejdříve něco podniknout. Jenže jak se bránit šikaně, když jsou ti druzí v přesile? Zdá se, že tři přátelé nemají vůbec žádnou šanci. Ale pak se jednou v neděli díky výletu na mořské pobřeží všechno změní. Starý Sam totiž Chili a Pepperovi předá kouzelný kompas a tajemný amulet, pomocí kterého se z nich starou novodobí městští piráti, bránící spravedlnost.
Pirátská parta - Tajemné podzemí - Oliveriovi se zhroutí svět na zahradní párty. Proč? Dokážou mu pomoci jeho kamarádi z Pirátské party?Staňte se novými městskými piráty! Vydejte se za dobrodružstvím s Chili, Pepperem a Indigo. Nerozlučnou trojicí, která je vlastně čtveřice - patří k nim totiž ještě Pepperův pejsek Yuuto. Chili a její kamarádi se rozhodnou zastat spolužáka Olivera. Skutečně mu dokážou pomoci, ale pak se Oliverovi zhroutí svět - na velké zahradní slavnosti jsou jeho rodiče obviněni z krádeže. Chili však vytuší, že obvinění je vykonstruované a že za ním stojí nejbohatší muž města, James Julian, člověk dvou tváří. Pomůže skupince přijít celé věci na kloub a nečekaně přitom odhalí tajemství z vlastní minulosti, které ji ohrozí na životě...
Klub čarodějek - Kouzla začínají! - Proměnit protivné brášky v brouky hovnivály je naprosto dokonalá pomsta, jak je toto ale možné? Vše se dozvíte v knize.


Emily, Cosma a Pim jsou nejlepší kamarádky. V životě to nemají ani trochu jednoduché. Nikdo je nebere vážně, hlavně ne jejich drzí bratři, kteří si z nich ve dne v noci utahují a zlobí je. Jenže pak se dívky náhodou seznámí se starým panem Lisanderem, který na tři měsíce odcestuje a nechá jim na starosti svoje podivuhodná zvířata. A dívky ke svému překvapení zničehonic zjistí, že dovedou čarovat - a že proměnit protivné brášky v brouky hovnivály je naprosto dokonalá pomsta.
Hurvínkova cesta do Tramtárie - Jak to vypadá v zemi plné žíznivých květin? To ví Hurvínek, Mánička a Žeryk.


Kam se to ti dva zase dostali! Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky a už to celé začalo. Ocitli se totiž v zemi plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat a už jim uvěznila Žeryčka! Jak si s tím oba poradí? Musí nejdříve splnit několik úkolů, ale jak už to v pohádkových příbězích bývá, všechno dobře dopadne.
Velká kniha lidových říkanek - Josef Lada - Nejznámější česká lidová pořekadla, hádanky, rozpočítadla, pranostiky i jazykolamy. To je kniha Josefa Lady v novém kabátě


Knížka s překrásnými ilustracemi Josefa Lady obsahuje výběr nejznámějších českých lidových pořekadel, hádanek, rozpočítadel, pranostik i jazykolamů, které se děti učí již od útlého věku. Kniha potěší nejen děti, ale také jejich rodiče a prarodiče.
Dobrodružství Toma Sawyera - pro děti - Pokračování úspěšné edice - první čtení s poučením - přináší známé příběhy od Marka Twaina tak, aby jim pomocí krásných ilustrací Antonína Šplíchala, porozuměly i malé děti.


Jmenuji se Tom Sawyer a bydlím u své tety v malém městečku na řece Mississippi. Přiznám se, že nerad chodím do školy a vyhýbám se práci. Nejradši bych trávil veškerý čas se svými kamarády Huckem a Joeem. Zažíváme spolu různá dobrodružství. Přidej se k nám a pomoz nám najít poklad obávaného Joea Indiána. Známé příběhy od Marka Twaina jsou převyprávěny tak, aby jim pomocí krásných ilustrací Antonína Šplíchala porozuměly i malé děti.
Malý školák - počítání, bludiště a dokreslovaly - Máte doma malého školáka? S naší knihou ho bude bavit rozvíjení tvůrčích schopností a naučí se důslednosti při práci.

Máte doma malého školáka? Právě pro ně je určena tato velká kniha plná úkolů, které rozvíjejí tvůrčí schopnosti, učí soustředění a důslednosti při práci. Obsahuje cvičení na jednoduché počítání, poznávání rozdílů v obrázcích, úlohy na logické myšlení i vědomostní otázky.

Zvířata (s otvíracími okénky)

1. září 2011 v 1:37 Recenze

Zvířata (s otvíracími okénky)
Co se skrývá pod stovkou otvíracích okének? Po odklopení každého obrázku zvířete získá vaše dítě spoustu zajímavých údajů o jeho vlastnostech a způsobu života. Hravou formou se seznámí nejen s domácími a divokými zvířaty, savci, ptáky, obojživelníky, ale také s pravěkými dinosaury.


Tahle kniha bude vaše děti zaručeně bavit, protože baví i nás. Můžete otvírat okénka a hádat jaké zvíře se za nimi skrývá. Děti se pomocí této knihy mnohém naučí.
Doporučuji.

KOUPIT MŮŽETE ZDE

Kájínek

1. září 2011 v 1:34 Diskuze

KájínekOdsouzen na doživotí. Je Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Byl jeho útěk z vězení na Mírově snahou o obnovení případu nebo mu šlo o zastrašení a ovlivňování svědků? Vězeň nemá co ztratit a kromě sebe nevěří nikomu, ani mladé advokátce, která se mu snaží pomoci. I ona však velmi brzy zjistí, jak nebezpečné je vyptávat se! V jeho případu je stále mnoho dohadů a nejasností. Dozvíme se odpovědi alespoň na některé otázky a dojde k objasnění dosud utajovaných skutečností? Podle stejnojmenného filmu.


Poutavá kniha napsané dle pravdivého příběhu Jiřího Kajínka. Autoři se vám pokusí objasnit nejasnosti kolem osoby Jiřího Kájinka. Podaří se jim to?
To už nechám na vás.
Doporučuji.

KOUPIT MŮŽETE ZDE

Alexandre Dumas – Hrabě Monte Christo

1. září 2011 v 1:30 Recenze

Alexandre Dumas - Hrabě Monte Christo
Strhující příběh pomsty Edmonda Dantese od jeho útěku z vězení v hrozivé pevnosti na ostrově If až po dokonalý, rafinovaný plán, jak po mnoha letech zničit ty, kteří mu vzali nejlepší léta jeho života, svobodu, snoubenku, otce a čest. Edice světových klasiků Převyprávěná a zkrácená verze Dobrodružství jako v originále Ušetřete čas!


Hlavním hrdinou této knihy je známý Edmont Dantes.
Život se s ním příliš nemazlil, dokáže si Edmont s tím vším poradit?
Doporučuji.


KOUPIT MŮŽETE ZDE

Moje první encyklopedie – ZVÍŘATA

1. září 2011 v 1:23 Recenze

MOJE PRVNÍ ENCYKLOPEDIE - ZVÍŘATA


Víte, proč má kočka vousy, jak žirafa pije nebo jak se dorozumívají šimpanzi? Odpovědi na tyto a celou řadu dalších otázek najdete v knize plné roztomilých ilustrací a krásných fotografií, nazvané Moje první encyklopedie - Zvířata. V této obrázkové encyklopedii se dozvíte spoustu zajímavostí o známých i cizokrajných zvířatech.


Tato encyklopedie se nám moc líbí.
Seznámíte se zde s mnoho zvířátky a poznáte jejich řeč. Kniha obsahuje nádherné fotografie.
Doporučuji.

KOUPIT MŮŽETE ZDE

Dětský ilustrovaný atlas – Česká republika

1. září 2011 v 1:16

Dětský ilustrovaný atlas - Česká republikaVydej se na poznávací cestu po České republice s kocourkem Fragmentíkem! Na barevných ilustracích tě zábavnou formou seznámí se zeměpisem a naučí orientovat se v mapě. Poznáš jednotlivé kraje České republiky, dozvíš se, jaké máme u nás pohoří, řeky, chráněná území, zemědělství i naše nerostné bohatství a mnohem mnohem více


Tento atlas se nám moc líbí. Kocourek Fragmentík provede vaše dítě celou Českou republikou.
Naučí se znát české hory, řeky ale i to jaké je u nás zemědělství. Takové skvělé knížky za našich mladých let nebyly.
Doporučuji.
KOUPIT MŮŽETE ZDE

Nejdrsnější reality show světa míří do kin!

1. září 2011 v 1:09 Informace

Nejdrsnější reality show světa míří do kin!


Praha, 10. srpna 2011 - Po Harrym Potterovi a Twilight sáze se mohou fanoušci fantasy těšit na další dávku napětí. Úspěšná knižní fantasy série americké spisovatelky Suzanne Collinsové s názvem HUNGER GAMES se dočkala filmového zpracování! Premiéra filmu je pro Českou republiku naplánována na březen 2012!
film_jennifer_lawrence_ew_cover_2011_s175Hunger Games je napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky.
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger Games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska…
Natáčení prvního dílu knižního zpracování Hunger Games - Aréna smrti probíhá ve Spojených státech pod ostražitým dohledem autorky Suzanne Collinsové. Režii má na starosti Gary Ross.
V hlavních rolích se objeví Jennifer Lawrenceová (Katniss Everdeenová), Josh Hutcherson (Peeta Mellark) a Liam Hemsworth (Gale Hawthorne). Ve filmu se objeví ale i taková jména jako Elizabeth Banksová (Effie Trinketová), Lenny Kravitz (Cinna), Woody Harrelson (Haymitch Abernathy) nebo Donald Sutherland (prezident Snow). Kompletní filmové obsazení naleznete na stránkách www.hunger-games.cz.

Knižní novinky 35.týdne

1. září 2011 v 1:08 Knižní novinky
TOM GATES není žádný poseroutka!.... Jeho deník plný zápisků, obrázků a myšlenek není určen pro každého - Úžasný deník - Tom Gates.

Nečtěte to, jestli jste… 1. moje nevrlá sestra Delia (grrr), 2. Marcus Meldrew (což je idiot), 3. paní Worthingtonová, která má knír (je těžké na něj NEZÍRAT). Jmenuju se Tom Gates. Když mě učitelé zrovna nesledujou slídivým pohledem, baví mě kreslit obrázky a vymýšlet, jak bych mohl co nejvíc lézt na nervy Delii. Učitelé si o mně myslí, že neudržím pozornost a že mi "chybí soustředění", ale to považuju za tvrdý odsudek, protože právě teď SOUSTŘEDĚNĚ dumám, kterou tyčinku bych měl sníst jako první… hmm.
Známé pohádkové příběhy loupežníka Rumcajse pro malé i velké naleznete v knižní novince - Rumcajs - R. Pilař, V. Čtvrtek.Pohádkové příběhy o loupežníku Rumcajsovi - jedné z nejznámějších postav Václava Čtvrtka a ilustrátora Radka Pilaře, kterou děti dobře znají i z televize. Rumcajs je prvním z dílů známé trilogie Rumcajs - Manka - Cipísek. V prvním díle se děti dozvědí, jak se stal Rumcajs loupežníkem, jak utopil draka, jak vysadil duhu na nebe a ještě mnoho krásných příběhů.


Všechny milovníky fantasy sérií určitě potěší další pokračování oblíbených příběhů - závěrečný díl série Percy Jackson - Poslední z bohů a Křišťály moci - Věž zkázy.


POSLEDNÍ Z BOHŮ ZDE:


Jmenuji se Percy Jackson… Blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas… Ukáže se konečně, kdo stojí na straně dobra a kdo se přidal k vládci temnot? Kdo válku nepřežije a kdo z ní vyjde jako hrdina? Zápas o zachování civilizace začíná! 5. díl navazuje na předcházející tituly: Percy Jackson - Zloděj blesku, Percy Jackson - Moře nestvůr, Percy Jackson - Prokletí Titánů, Percy Jackson - Bitva o labyrint.
VĚZ ZKÁZY ZDE:
Ochráncem dalšího Křišťálu moci je poslední Pán ohně! Neilin od něho potřebuje křišťál získat. Proto se společně se svými přáteli vydává do nebezpečí Nar´doxu přímo do spárů Isgraëla, který touží po její smrti. Drak je ale otrokem zlé vůle a dobrovolně křišťál nevydá. Jak se s tím Neilin vypořádá? Ibraxirové pohltili Smaragditt a naděje na záchranu se rozplynula. Království lidí padne. Zabrání tomu někdo? A co když na někoho z hrdinů čeká smrt? Třetí díl navazuje na předchozí Křišťály moci - Hněv pána ohně a Křištály moci - Zrada temného elfa.
Podpořte rozvoj znalostí, soustředění a udržení pozornosti vašeho dítěte. Pomohou vám v tom tituly s pohyblivými maňásky - Zvědavá očka - Zvířátka na statku a Zvědavá očka - Zvířátka v pralese.

ZVÍŘÁTKA NA STATKU ZDE:Podpořte rozvoj znalostí, soustředění a udržení pozornosti vašeho dítěte. Knížku s maňásky se spoustou zajímavých a zábavných příběhů si vaše děti zamilují. Prostrčte prsty dírkami a oživte hravá očka zvířátek ze statku! Zakroutíte očima vpravo i vlevo a pořádně se na statku s dětmi porozhlédnete. Na chvíli se stanete růžovým prasátkem, ovečkou nebo koníčkem a můžete kroutit očima nad tím, co tahle zvířátka všechno vidí.
ZVÍŘÁTKA V PRALESE ZDE:
Podpořte rozvoj znalostí, soustředění a udržení pozornosti vašeho dítěte. Knížku s maňásky se spoustou zajímavých a zábavných příběhů si vaše děti zamilují. Prostrčte prsty dírkami a oživte hravá očka zvířátek z džungle! Zakroutíte očima vpravo i vlevo a pořádně se v džungli s dětmi porozhlédnete. Na chvíli se stanete krokodýlem, opicí nebo hrochem a můžete kroutit očima nad tím, co tahle zvířátka všechno vidí.
Pro seniory jsme připravili další titul z oblíbené edice - Křížovky PRO SENIORY a nejznámější filmová místa.


Luštěte a poznávejte nejznámější filmová místa! Stovku švédských křížovek doplňují zábavné historky a zajímavosti z natáčení filmů jako Nemocnice na kraji města, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Arabela nebo Pyšná princezna. Velký formát a větší písmo usnadňují čtení i luštění.

Knižní novinky 34.týdne

1. září 2011 v 1:07 Knižní novinky
Jste sám a neumíte vařit? A přesto si rád pochutnáte na domácí kuchyni? Naše novinka bude ideálním pomocníkem - Vařím si sám - kuchařka krok za krokem.
Neumíte vařit, ale chcete to zkusit? Nebojte se toho! Naše jednoduchá a srozumitelná kuchařka vás v mžiku naučí ty nejoblíbenější jídla "jako od maminky". Dokážete si uvařit polévky, upravit maso či přichystat zeleninový salát bez sebemenších předchozích zkušeností.
Dobrodružné výpravy do minulosti pokračují! Navštivte pomocí kouzelného atlasu společně s Bárou starověké Pompeje... - Dobrodružné výpravy do minulosti - Pozdvižení v Pompejích.Kouzelný atlas tentokrát přenese Báru do Pompejí, kde ještě vládne doba otroctví. Společně s Bárou zažijete napínavé dobrodružství plné záhad a nečekaných odhalení.
Každého milovníka klasických českých pohádek určitě potěší kniha plná krásných pohádek - Božena Němcová - Nejkrásnější pohádky.


Nejznámější české pohádky Boženy Němcové, které děti znají i z filmů a televize, zavedou děti do pohádkového ráje. V knížce se potkají s Bajajou, poznají jaké to je v pekle, proč musela z královského zámku odejít princezna se zlatou hvězdou na čele, jak se napravila pyšná princezna Krasomila, a mnoho dalších pohádkových příběhů.
Úkoly, bludiště, příklady a vybarvování nabídne všem šikovným předškolákům novinka - Bludiště a úkoly pro malé šikuly.Sešit plný zábavných úkolů, bludišť, jednoduchých příkladů, vybarvování a dokreslování obrázků. Podporujte rozvoj fantazie, logického myšlení, soustředění a výtvarného cítění u svých dětí. Kniha připraví děti na vstup do školy.
Pro nejmenší děti Fragment připravil dvě leporela plná veselých obrázků - Bobr ve školce a Bobrův rok.V leporelu Bobr jde do školky, ukáže bobr svým dětským kamarádům, jak je to ve školce príma. Na začátku se, stejně jako některé děti, bobr školky bojí. Během dne ale poznává, že si v ní může hrát s ostatními dětmi, že je tam veselo, paní učitelky jsou hodné, a tak je nakonec rád, že může do školky chodit, protože je úplně báječná a skvělá.

Knižní novinky 33.týdne

1. září 2011 v 1:06 Knižní novinky
Zajímá vás, jaké události předcházely ději známé série Upíří deníky? Pak si nenechte ujít příběh plný napětí, tajemna a romantiky v dlouho očekávané novince - Upíří deníky - Stefanovy deníky: Zrození.


Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky.

8. září 1864. Ona není tím, kým se zdá. Mělo by mě to překvapit? Vyděsit? Ranit? Jako kdyby nic z toho, co jsem znal, z toho, co jsem se naučil, z toho, čemu jsem celých sedmnáct let věřil, nebyla pravda. Ještě jsem cítil, jak mě líbala, jak mi svými prsty tiskla ruce. Pořád jsem po ní toužil, a přesto mi v uších zněl hlas rozumu: Nemůžeš milovat upíra! Kdybych měl jednu z jejích sedmikrásek, mohl bych otrhávat lístky a nechat kytku, aby rozhodla za mě. Mám ji rád...nemám ji rád...mám... Miloval jsem ji. Určitě. Na tom, co bude dál, mi nezáleželo. Mělo se moje srdce ubírat tímto směrem? Kéž bych měl mapu nebo kompas, aby mi ukázaly cestu. Ale ona má moje srdce a je mojí zářící hvězdou...a to by mělo stačit.
Hravé úkoly plné vybarvování, spojování, luštění a procvičování fantazie, představivosti a soustředění přináší čtyři nové tituly pro děti - Hravé úkoly pro kluky a holky - domaluj a vybarvi, Hravé úkoly pro kluky a holky - odhal, najdi, rozlušti, Hravé úkoly pro kluky a holky - uvolňovačky a Hravé úkoly pro kluky a holky - uvolňovačky a vybarvovačky.

DOMALUJ A VYBARVI zde


Všichni předškoláci se mohou připravit na školu a užít spoustu zábavy! Čeká na ně mnoho zábavných úkolů a procvičování. Vybarvovováním obrázků rozvíjí fantazii, soustředění a představivost a zároveň uvolní svou ruku, čímž se lépe připraví na psaní písmen a číslic.
ODHAL,NAJDI ,ROZLUŠTI zde


Všichni předškoláci se mohou připravit na školu a užít spoustu zábavy! Čeká na ně mnoho zábavných úkolů a procvičování. Vybarvovováním obrázků rozvíjí fantazii, soustředění a představivost a zároveň uvolní svou ruku, čímž se lépe připraví na psaní písmen a číslic.
UVOLŇOVAČKY zde
Všichni předškoláci se mohou připravit na školu a užít spoustu zábavy! Čeká na ně mnoho zábavných úkolů a procvičování. Vybarvovováním obrázků rozvíjí fantazii, soustředění a představivost a zároveň uvolní svou ruku, čímž se lépe připraví na psaní písmen a číslic.
UVOLŇOVAČKY A VYBARVOVAČKY zde
Všichni předškoláci se mohou připravit na školu a užít spoustu zábavy! Čeká na ně mnoho zábavných úkolů a procvičování. Vybarvovováním obrázků rozvíjí fantazii, soustředění a představivost a zároveň uvolní svou ruku, čímž se lépe připraví na psaní písmen a číslic.