KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Červenec 2011

Eragon

29. července 2011 v 12:37 Recenze
Jeden chlapec, jeden drak, svět dobrodružství. Fantasy bestseller Eragon z pera patnáctiletého Christophera Paoliniho, který nadchl miliony čtenářů po celém světě. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě - Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou ... První díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.
Spoustu dalších zajímavých informací o sérii Odkaz Dračích jezdců najdete na www.eragon.cz.
Staňte se fanouškem Odkazu Dračích jezdců na Facebooku.


Když se nám dostala do rukou tato knížka od autora Christophera Paolini, se zatajeným dechem jsme si četli jednu kapitolu za druhou a když už nám po přečtení knížky bylo necelých 500 stránek málo, pořídili jsme si další pokračování této trilogie. Doporučuji.
Koupit lze ZDE.

Eldest

29. července 2011 v 12:36 Recenze

Eldest


Eldest

Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou... Druhý díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců.

Spoustu dalších zajímavých informací o sérii Odkaz Dračích jezdců najdete na www.eragon.cz.

Staňte se fanouškem Odkazu Dračích jezdců na Facebooku.


Tato kniha je pokračováním vyprávění o patnáctiletém Eragonovi a stojí za to, si ji přečíst. Je to jedna z nejlepších knih, jakou jsem poslední dobou četla a těším se na další pokračování.
Doporučuji.

Koupit lze ZDE

Brisingr

29. července 2011 v 12:26 Recenze

Brisingr
Přísahy, zkoušky oddanosti, střet mocných sil... Bitvou na Hořících pláních boj s Královstvím zdaleka neskončil a zdá se, že v nadcházejícím střetu bude Galbatorixův Jezdec mocným protivníkem. Eragona se Safirou proto čekají další zkoušky v boji, ale v příběhu už nejde jenom o ně… Stejně jako Eragon a Eldest, i Brisingr je plný napětí, nečekaných odhalení a zvratů, nechybí v něm ani Safiřin něžný humor. Dlouho očekávaný 3. díl fantasy série Christophera Paoliniho je konečně tady!


Brisingr je třetím dílem vyprávění o Eragonovi. Eragon a Safira budou čelit dalším těžkým zkouškám.
Kniha je stejně poutavá jako dva předchozí díly. Knihy Eragon, Eldest a Brisingr jsou ozdobou naší knihovny a velice rádi se k nim vracíme.

KOUPIT LZE ZDE:


My tři a pes z Pětipes

29. července 2011 v 12:14 Recenze

My tři a pes z Pětipes


Prožijte prázdninové dobrodružství, které znáte z televizní obrazovky. Napínavý příběh pražského kluka Tondy a party dětí z Pětipes, vesnice nedaleko Prahy, přináší kniha Václava Čtvrka. Tonda chce všem ukázat, jaký je rybář. Rád by ulovil velkého a prohnaného úhoře, kterého chce věnovat dívce svého srdce, Anče. Celé prázdniny jsou pro partu dětí jedno velké dobrodružství. A myslíte, že se Tondovi podaří nakonec úhoře ulovit?


KRÁSNÁ KNÍŽKA URČENÁ ČTENÁŘŮM OD DEVÍTI LET. HLAVNÍM HRDINOU JE TONDA - OBYČEJNÝ KLUK Z PĚTIPES. ŽE NEVÍTE,KDE TO JE? PŘECI NEDALEKO PRAHY, PODÍVEJTE SE NA JEJICH PŘÍBĚHY, URČITĚ SE POBAVÍTE.
DOPORUČUJEME.
KOUPIT LZE ZDE:

Rytíři-poznej,najdi,spočítej

29. července 2011 v 12:03 Recenze

Rytíři - poznej,najdi,spočítej


Zajímá tě svět rytířů, středověkých zbraní, soubojů a turnajů? Pusť se do zábavných her, které tě do něj zavedou! Rytíři ti ukáží, jak počítat, vyzkoušíš si s nimi psaní, rozvineš svůj smysl pro pozorování a procvičíš postřeh.


PĚKNÁ KNÍŽEČKA PRO VAŠEHO MALÉHO RYTÍŘE. JE URČENÁ DĚTEM OD PĚTI LET, POBAVÍ SE S NÍ NEJEN CHLAPEČKOVÉ,ALE I HOLČIČKY, PRO TY NALEZNETE V NABÍDCE FRAGMENTU PODOBNOU KNÍŽKU - PRINCEZNY-POZNEJ,NAJDI,SPOČÍTEJ.
DOPORUČUJEME.


KOUPIT LZE ZDE:

Knižní novinky 28.týdne

29. července 2011 v 11:52 Knižní novinky
Skvělé luštění a oblíbené recepty Heleny Rytířové přináší novinka - Křížovky a prima recepty.
Další díl v této edici:
Předpokládaný termín vydání: 01.08.2011
Název: Křížovky a zábavné testy
Pobavte se luštěním křížovek a zpestřete si svůj jídelníček. Vyzkoušejte některý z báječných receptů Heleny Rytířové. Přejeme vám příjemnou zábavu i dobrou chuť!


Pro milovníky sudoku a kreslených vtipů jsme připravili titul - Sudoku + vtipy Petra Urbana.

Potrapte si mozek! Luštění sudoku vám zpestří vtipy Pavla Kantorka o zvířátkách. Větší číslice usnadní luštění.


Učivo českého jazyka a matematiky přehledně zpracované do tabulek? Tyto tituly určitě ocení všichni žáci ZŠ a gymnázií - Český jazyk - školní tabulky - přehledné základy gramatiky

Získejte jistotu nejen při hodinách češtiny. Odložte rozsáhlé učebnice. Přehledné tabulky české gramatiky vám ušetří čas! Sada obsahuje 6 přehledně uspořádaných tabulek, ve kterých jsou zastoupeny všechny oblasti učiva českého jazyka na základní škole a na gymnáziu. Jednotlivé tabulky jsou zaměřeny na: podstatná jména; další slovní druhy kromě sloves; slovesa, věty jednoduché; souvětí souřadné a podřadné; vyjmenovaná slova a psaní velkých písmen; slovo a jeho význam, jazykový styl.
Matematika - školní tabulky - aritmetika, algebra, geometrie.
Získejte jistotu nejen při hodinách matematiky. Odložte rozsáhlé učebnice. Přehledné tabulky vám ušetří čas! Sada obsahuje 6 přehledně uspořádaných tabulek, ve kterých jsou zastoupeny všechny oblasti učiva matematiky na základní škole a na gymnáziu. Jednotlivé tabulky jsou zaměřeny na: operace s čísly; rovnice a nerovnice; procenta, poměr; rovinné útvary, tělesa shodnost,

Knižní novinky 31.týdne

29. července 2011 v 11:51 Knižní novinky
Nový hrdina je tady! Jmenuje se Billy Kostík a není takový, jako ostatní děti... Vychází novinky Kostík Billy - Příběh z tajné komory a Kostík Billy - Výpravy do Záhrobí.

KOSTÍK BILLY - PŘÍBĚH Z TAJNÉ KOMORY

Jmenuji se Billy Kostík. Jsem kostlivčí kluk a bydlím v tajné komoře panského sídla Hogo Fogo. Moje kamarádka Milicent je neteř zdejšího pána Kazisvěta Bigluma. Moji rodiče Lars a Milunka Kostíkovi mají důležitou práci: třídí a evidují tajemství rodiny Biglumových a ukládají je do truhel a lodních kufrů. Jsou zaměstnanci Ministerstva lží a výmyslů, které je vyslalo ze Záhrobí sloužit na Zemi. Ale nemysli si, svého kostlivce ve skříni nebo v komoře nemívají jen lidé, ale také kostlivci...
KKOSTÍK BILLY -VÝPRAVA DO ZÁHROBÍ


Jmenuji se Billy Kostík. Jsem kostlivčí kluk a bydlím v tajné komoře panského sídla Hogo Fogo. Moje kamarádka Milicent a strýc Smrťák byli uneseni do Zapomnění, děsivého kraje v Záhrobí. Pomůžeš mi je zachránit? Na nebezpečné výpravě nás doprovodí Jednooký Petr a jeho kamarádi z dob, kdy se plavil po mořích coby divoký pirát. Navíc jsem zjistil, že stejně jako můj strýc Smrťák dokážu zastavit čas..


Luštění doplněné zábavnými testy, které prozkouší vaše všeobecné znalosti, nabízí titul - Křížovky a zábavné testy.


Luštěte a potrapte si hlavu! Stovku švédských křížovek doplňují testy, které prověří a doplní vaše všeobecné znalosti.Pro milovníky sudoku vychází další v řadě luštitelských titulů, tentokrát s kreslenými vtipy P. Kantorka - Sudoku + vtipy Pavla Kantorka.
Potrapte si mozek! Luštění sudoku vám zpestří vtipy Pavla Kantorka.

Knižní novinky 29.týdne

29. července 2011 v 11:49 Knižní novinky
Praktickou slovní zásobu, základy anglické gramatiky a CD pro nacvičení správné výslovnosti - to vše nabízí novinka Angličtina pro samouky + CD s MP3

Odložte objemné učebnice! Základy anglické gramatiky si může každý snadněji osvojit s pomocí nového titulu - Angličtina - školní tabulky - přehledné základy gramatiky.
Představuje chemické názvosloví stálý a nepřekonatelný problém? Vyřešit ho může titul - Chemické názvosloví v kostce pro SŠ.