KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Květen 2011

Knižní novinky 22.týdne

30. května 2011 v 23:42 Knižní novinky
Pobavte se u novinek z edice pro seniory! Větší písmena a číslice pro snadnější luštění a navíc skvělé tipy na výlety nebo kreslené vtipy Pavla Kantorka - Křížovky PRO SENIORY s tipy na výlety a Sudoku PRO SENIORY s vtipy Pavla Kantorka.KŘÍŽOVKY PRO SENIORY S TIPY NA VÝLETYLuštěte a cestujte! Stovku švédských křížovek doplňují tipy na výlety. Velký formát a větší písmo usnadňují luštění i čtení.


SUDOKU PRO SENIORY S VTIPY PAVLA KANTORKAPotrapte si mozek! Luštění sudoku vám zpestří vtipy Pavla Kantorka o zvířátkách. Větší číslice usnadní luštění.

Knižní novinky 21.týdne

30. května 2011 v 23:41 Knižní novinky
Leporela plná krásných obrázků zvířátek, která můžete vzít k vodě - nenamočí se! Pro nejmenší děti jsou připraveny dvě novinky -MLÁĎÁTKA - leporelo do vody ZDE:

ZVÍŘÁTKA - leporelo do vody. ZDE:

Výroční autorské ceny

30. května 2011 v 23:40 Informace
Výroční autorské ceny Nakladatelství Fragment za rok 2010 uděleny. Nejúspěšnější novinkou uplynulého roku se staly Zápisky z cest Václava Klause!
Praha, 16. května 2011 - U příležitosti konání 17. mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy udělovalo Nakladatelství Fragment již po osmé Výroční autorské ceny. Ocenění si odnesli trofeje z těchto kategorií: Dlouhodobě úspěšný titul, Mimořádný přínos pro Nakladatelství Fragment a Nejúspěšnější novinka uplynulého roku.
1. kategorie - Dlouhodobě úspěšný titul
Kandidáty na tuto cenu jsou tituly, které Nakladatelství Fragment vydalo v mimořádném počtu výtisků, nepřetržitě se prodávají minimálně 3 roky a mají potenciál dalšího prodeje.
Tentokrát si cenu odnesli dva autoři - Jan Vodňanský za text a Ladislava Pechová za ilustrace leporela Když jde malý bobr spát. Krásné písničkové leporelo dělá radost již téměř 18 tisícům dětí.

2. kategorie - Mimořádný přínos pro nakladatelství Fragment

Cenu v této kategorii získá autor, který vydal v Nakladatelství Fragment za dobu jeho existence mimořádné množství titulů a dlouhodobě s nakladatelstvím spolupracuje.
Cenu za mimořádný přínos si odnesla autorka velké řady anglických jazykových učebnic, Iva Dostálová.
Ing. Iva Dostálová vystudovala VŠZ Praha, Metropolitní univerzitu v Praze - obor Anglofonní studia a Souběžné pedagogické studium. Po ukončení studia pracovala jako odborná asistentka pro zpracování zahraniční literatury v Knihovně ÚVTIZ v Praze. Od roku 1992 se plně věnuje výuce angličtiny. Učí na gymnáziu v Praze a zároveň se věnuje soukromé a firemní výuce a výuce dospělých. Od roku 2000 je kmenovou autorkou Nakladatelství Fragment.
Mezi její úspěšné tituly vydané Nakladatelstvím Fragment patří například Angličtina v kostce pro SŠ/ZŠ, Angličtina do dlaně, Přehledné tabulky pro 2. stupeň ZŠ - Angličtina. Paní Dostálová je také spoluautorkou několika titulů, jako jsou Angličtina pro samouky, Angličtina - 5 minut denně nebo Angličtina nejen do auta.
V roce 2006 převzala se spoluautory titulu Angličtina pro samouky Výroční autorskou cenu Nakladatelství Fragment za dlouhodobě úspěšný titul!
3. kategorie - Nejúspěšnější novinka roku 2010

Kandidáty na tuto cenu jsou tituly, jejichž prodej byl v loňském roce největší, jak v tržbách, tak v počtu prodaných kusů.
Souboj titulů v této kategorii byl opravdu těsný, ale čísla prodaných výtisků byla nemilosrdná. Vítězem se mohl
stát jen jeden… Se svými Zápisky z cest zvítězil Václav Klaus.
Od vydání knihy, v září minulého roku, bylo prodáno téměř 10 000 kusů!!!
Václav Klaus - český ekonom, politik a český prezident. Publikoval již celou řadu knih s tématy obecně společenskými, politickými a ekonomickými, je nositelem mnoha mezinárodních cen a čestných doktorátů z univerzit z celého světa.
Ve svých Zápiscích z cest přibližuje čtenářům neopakovatelnou atmosféru z přijetí významného politika, později hlavy státu naší republiky v jednotlivých navštívených zemích za posledních 17 let. Při svých cestách si pozorně všímal také všech zajímavostí, jedinečných zvyklostí a obyčejů, významných či neobvyklých detailů.

Knižní novinky 19.týdne

30. května 2011 v 23:39 Knižní novinky
Pro všechny děti, které mají spoustu kamarádů, rády kreslí nebo si chtějí zapisovat svá tajemství, jsme připravili novinku -Památníček - štěňátko ZDE:Památníček - kůň ZDE:

Památníček - sporťák ZDE:


Památníček Dinosaurus ZDE:

Tomio Okamura

30. května 2011 v 23:38 Informace
TOMIO OKAMURA
Nové knížce Tomia Okamury "Umění vládnout" požehnal při slavnostním uvedení na trh i arcibiskup Dominik Duka!
Praha, 5. května 2011 - Včerejší den si vybral pro uvedení své nové knihy "Umění vládnout" na trh Tomio Okamura. Restaurace U Medvídků tak byla svědkem takovéto výjimečné události již podruhé. Více než před rokem právě na tomto místě představil Tomio Okamura i svou první velice úspěšnou knihu "Český sen". I tentokrát se akce zúčastnilo mnoho známých osobností, mezi kterými byly desítky politiků a umělců. Celým večerem provázel Standa Berkovec.
Tomio Okamura svou knihu představil slovy: "Je to taková moje vize. V každé kapitole je psáno o všech segmentech našeho každodenního života. To znamená od důchodů, daní, životního prostředí, školství, a je to takový můj názor a vize, jak z naší země udělat zase tu zemi, kterou budou v cizině obdivovat. Je to ta doba, když si vzpomenu na Tomáše Baťu, Věru Čáslavskou, Emila Zátopka, Smetany, Dvořáka, Lendla, Navrátilovou a další. To je můj sen, aby když bychom v zahraničí řekli, že jsme Češi, tak abychom na to mohli být hrdí a pyšní. A ta knížka popisuje mou vizi, jak bychom toho mohli dosáhnout."
Předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová jako dárek Tomiovi Okamurovi přečetla úryvek z knihy vydané již před 95 lety a popřála, aby za dalších 95 let četl při podobné příležitosti někdo úryvek právě z jeho knihy.
Autorka fotografií na obálce Sára Saudková publikaci popřála: "Knize přeji, aby dávala návod nebo smysl těm, kteří se chtějí orientovat ve světě a kteří chtějí ovládat lidi ne jako nějací mocipáni, ale aby ovládali to nejlepší, co v lidech je. Přeji knížce hodně ohmataných stránek, umaštěných nebo urvaných, aby se z ní dalo zase po sto letech recitovat."
Spolumajitel Nakladatelství Fragment a ředitel výroby Ing. Jan Eisler uvedl: "Přečetl jsem podstatnou část knihy a musím říct, že pan Okamura se nebojí sdělit v knize svůj názor, přestože ví, že ne každému se bude líbit. Za to si ho osobně velmi vážím a věřím, že společně vydáme ještě další krásné knihy."
Mezi osobnostmi, kteří se akce zúčastnili a kteří knize popřáli úspěšný vstup na knižní trh, byla například také Věra Čáslavská, řada poslanců a senátorů i Okamurovi kolegové, investoři z pořadu České televize Den D Marta Nováková a Ivan Pilný. Knize požehnal a popřál jí, aby našla cestu ke čtenářům, arcibiskup Dominik Duka.
Kniha je již od včerejšího dne k dispozici na pultech knihkupců.
165x235 mm, váz., 112 str., 249 Kč

Veletrh

30. května 2011 v 23:37 Informace

Antický Řím

2. května 2011 v 22:47 Recenze

ANTICKÝ ŘÍM


ANTICKÝ ŘÍM - bohové a císaři, gladiátoři a válečníci, život

Výprava do Říma začíná!!! - Boj Římanů s kartaginským námořnictvem - Návštěva okázalé hostiny nebo letního sídla na venkově - Technické vynálezy středověku - Ukázka císařské moci To vše a ještě mnohem víc poznáš pomocí skvělé prostorové grafiky! BONUS: Internetové odkazy na doplňující informace o Římě.

Antický Řím a vše kolem něj nás moc zajímá, tak jsme si pořídili tuto knihu.
Je určena mladým čtenářům od devíti let věku, je pěkně a výstižně ilustrovaná. Dozvěděli jsme se zde spoustu věcí, které jsme dříve nevěděli, např. které bohy převážně Římané uznávali, jak probíhaly obětní obřady. Na knize se nám také líbí internetové odkazy o Římě, je to něco nového a neokoukaného.
Doporučuji.

KOUPIT LZE ZDE:

Rytíř - kniha s 3D modely

2. května 2011 v 22:37 Recenze

RYTÍŘ - KNIHA S 3D MODELY

Představ si, že jsi RYTÍŘ. Vítej ve světě odvážných bojovníků, do kterého můžeš patřit, když: - se naučíš pečovat o svého věrného koně, - se zúčastníš turnajového klání, - se pustíš do bitvy s těmi nejstatečnějšími ze statečných. To a ještě mnohem více tě naučí tvůj nový průvodce. Vyrob si svou vlastní helmu a nasaď si ji. Už se cítíš jako RYTÍŘ? Poskládej si válečníka v plné zbroji a můžeš vyrazit do bitvy. Díky ilustracím si budeš připadat jako na skutečném bojišti. Výprava do dobrodružného světa rytířů začíná.Perfektně vypracovaná knížka. Moc moc se nám líbí.
Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o turnajích, jaké byly odměny za ně a vše co se týká rytířů a turnajů.
Kniha je doplněna krásnými a přesně popisujícími ilustracemi, které dítěti pomohou pochopit, jak to všechno bylo.
Tato kniha by rozhodně neměla chybět v knihovně žádného mladého "rytíře".
Doporučuji.


KOUPIT LZE ZDE:

Kočičiny kocourka Damiána

2. května 2011 v 22:28 Recenze

KOČIČINY KOCOURKA DAMIÁNA
Prožijte spoustu báječných kočičích dobrodružství s kocourkem Damiánem, kterého znáte z televizních večerníčků! Knížka Václava Čtvrtka obsahuje příběhy oblíbeného kocourka Damiána a jeho kočičích přátel - bitevní kočky Pitipačky, pyšné kočky Terezy, hračkočkové kočky Jepiny a dalších kočičích kamarádů.Ukázka z knihy
Damián
a hodiny s mňoukačkou

Vyčištěný kocourek Damián si řekl, že kocourek, na kterém
není ani flíček, musí mít jen vážné myšlenky. Lehl si pod
zelený strom a přemýšlel:
Myslivcem být nemůžu, protože bych se vždycky strašně
lekl, až by to bouchlo.
Zahradníkem taky ne, protože kočky nejedí petržel.
Králem taky ne, protože mám na hlavě uši a koruna by se
mi tam už nevešla.
"Budu hodinářem!" povídá. "Protože se kočky rády dívají,
jak se kejvá kyvadlo."
A jde rovnou do dílny, kde se dělají hodiny.
"Dobrý den, Damiáne," povídá mu vedoucí chronotechnický
kocour Pérko, "já jsem celej pryč z těchhle hodinek, ne
a ne je dát dohromady."
Damián si dal do oka sklíčko a mrkne do hodinek a trochu
v nich něco postrčil drápkem. Hodinky jdou.
Zatímco se tohle dělo na jednom konci kočičího města,
dostal na tom druhém konci vedoucí Myšotechny kocour
Pastinák chřipku. Myšotechna je podnik, kde se vyrábějí
pasti na myši.

Moc krásná knížka nejen pro nejmenší děti. Hlavním hrdinou je všemi oblíbený kocourek Damián.
Příběh o Damiánovi a hodinách s mňoukačkou jsme četli přinejmenším desetkrát, tak moc se dětem líbí.
Mě to nevadí, číst pořád dokola, protože se mi to líbí taky. :-)
Knížka je moc hezky ilustrovaná.
Kocourek Damián a kočičky Jepina, Terezka a Pitipačka rozhodně pobaví každé dítě.
Doporučuji.


KOUPIT LZE ZDE:

Cesty formana Šejtročka

2. května 2011 v 22:11 Recenze
CESTY FORMANA ŠEJTROČKA


Příběhy známé z televize. Šejtroček prožívá na svých cestách řadu dobrodružství i se svými kamarády - vodníkem Česílkem, valachem Žemličkou a dalšími. Dozvíte se jak se stal Šejtroček formanem, jak se mu polámalo kolo, jak zahrál loupežníkům pro radost, jak vezl ohnivého mužíčka na svatbu a mnoho dalších neuvěřitelných příběhů.
Hlavním hrdinou této knihy je kdo jiný než forman Šejtroček. Dozvěděli jsme se, jak to vlastně se Šejtročkem bylo od začátku - o tom, jak se stal formanem a jak to s ním bylo dál.
Nám se nejvíce líbilo vyprávění o ohnivém mužíčkovi.
Knižní zpracování se nám líbí více než příběhy v televizi.
Doporučujeme.


KOUPIT LZE ZDE:

Horko ve Sněhulákově

2. května 2011 v 22:02 Recenze
HORKO VE SNĚHULÁKOVĚ


Ondra je známý průšvihář a jeho sestra Martina je vzorná jedničkářka. Bezvadné nápady však mají oba! Ve chvíli, kdy se na zahradě jejich domu propadnou do pohádkové vánoční říše, začne to pravé dobrodružství. Santa Claus totiž řeší velký problém. Jeho říše se rozdělila na dva nesmiřitelné tábory a pokud se včas zase všichni neusmíří, mohou se lidé rozloučit s krásnými Vánocemi. Ondra s Martinou se rozhodnou Santa Clausovi pomoci i přesto, že u nich doma naděluje dárky Ježíšek. Stačí však sami dva na tak velký úkol?


Ukázka z knížky:

- To mi poslaly holky ze třídy. Červená teď letí. Já se můžu
zmalovat třeba naduhovo, protože ještě týden nemusím do školy.
A pak už skoro budou vánoční prázdniny.
- Budeš muset dohánět učení přes Vánoce, chladil Martinino
nadšení Ondra.
- Aťsi, řekla zvesela Martina, - ale nebudu tam muset vysedávat.
Ondra měl najednou smíšený pocit. Byl samozřejmě moc rád,
že Martina má jenom angínu, a ne meningitidu, protože to je
strašně nebezpečná infekční nemoc a Martina by asi musela být
i na Vánoce v nemocnici. Ale na druhou stranu mu lezl na nervy
tenhle její styl: Jsem slečna Dokonalá, mám bezvadnou náladu
a ještě k tomu nemusím do školy, heč.
Martina najednou zvážněla.
- Ty, Ondro? zeptala se. - Víš, že mi táta dneska volal?
- Jak volal? nechápal Ondra. Snad proto, že je nemocná, ne?
- No on tady včera byl. Přinesl mi cédéčko. A přáníčko od Pavlíčka,
počkej, tady ho někde mám.
Martina vytáhla zpod polštáře přáníčko a podala ho Ondrovi.
Byli na něm od Pavlíčka nakreslení sněhuláci, jak se koulují. Bylo
to dramatické. Většině sněhuláků šly od úst bubliny a v nich
stálo: Au! a Sem mrtvej! A v rohu byl nakreslený počítač, ze kterého
se ozývaly zvuky jako bum a křach. A stálo tam: brZo se
uZdraf.
- To je trdlo, řekl Ondra. - A co ti nejde na rozum?
- No, táta mi dneska volal, ale ve skutečnosti volal tobě, protože
já mám tvůj mobil. To on nevěděl. Mám ti vyřídit, že tu rezervaci
zrušit nejde, protože když ji zrušíš, propadne záloha. Prý to
nejde ani změnit na jiný den.
- Aha, řekl Ondra. To nebyla dobrá zpráva.
Když chvíli nic neříkal, Martina ho jemně píchla prstem do
ramene.
- Hele, ty jsi to chtěl zrušit kvůli mně? To skejtování?
Ondra pokrčil rameny.Hlavními hrdiny této knížky pro děti jsou Martina a Ondra. Navíc jsou to sourozenci, tak je o zábavu postaráno.
Podívali jsme se s nimi do pohádkové vánoční říše, kudy se tam dá dostat vám neprozradím, to se dočtete pouze v této knížce.
Setkali jsme se zde i se Santa Clausem, který potřeboval pomoci a naštěstí potkal Martinu a Ondru, kteří se mu pokusí pomoci. Jak to všechno dopadne?
TO SE MŮŽETE DOČÍST ZDE: