KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Novinky

10. března 2011 v 11:03 |  Knižní novinky


Babičku Boženy Němcové si nyní mohou přečíst i malé děti

Praha, 10. března 2011 - Převyprávěné a zkrácené verze klasických děl a starých pověstí vydává Nakladatelství Fragment od roku 2009. Tyto knihy bohatě ilustrované Antonínem Šplíchalem jsou určeny začínajícím čtenářům a těší se velké oblibě. Pro malé čtenáře připravilo Nakladatelství Fragment i klasické pohádkové tituly - Cesty formana Šejtročka a Krkonošské pohádky.
Velmi oblíbené z této edice jsou především Staré pověsti české, Staré řecké báje a pověsti, Gulliverovy cesty a Robinson Crusoe. Knihy se setkaly s velmi pozitivním ohlasem nejen u dětí, ale také u jejich rodičů i učitelů na základních školách.
Prostou, avšak moudrou babičku Boženy Němcové zná téměř každý. Po jejím příjezdu k dceři na venkov si ji okamžitě oblíbí vnoučata, stává se rádkyní sousedům i samotné paní kněžně. Očima mladé Barunky zobrazuje příběh světlou i temnou stranu lidských osudů na malebném českém venkově se všemi zvyky a tradicemi, inspirované vzpomínkami na dětství autorky.
Jedná se o jedno z nejznámějších děl české klasické literatury, které je převyprávěné tak, aby si ji mohli přečíst i malí čtenáři.Babičku převyprávěl Petr Prouza,básník a prozaik.Jeho prozaické kvality se projevují v řadě básní a povídek.
Babička se objeví na pultech knihkupců 15. března 2011. V letošním roce se děti mohou těšit také na Dobrodružství Toma Sawyera.

DALŠÍ KNIHY Z OBLÍBENÉ EDICE URČENÉ MALÝM DĚTEM:
Cesty formana Šejtročka - knížka Václava Čtvrtka plná příběhů, které všichni dobře známe z televize
Šejtroček prožívá na svých cestách řadu dobrodružství i se svými kamarády - vodníkem Česílkem, valachem Žemličkou a dalšími. Dozvíte se, jak se stal Šejtroček formanem, jak se mu polámalo kolo, jak zahrál loupežníkům pro radost, jak vezl ohnivého mužíčka na svatbu, a přečtete si i mnoho dalších neuvěřitelných příběhů.
Václav Čtvrtek, vlastním jménem Václav Camfourek, napsal řadu knih pro děti a mládež, povídek, románů a her o současných dětech a populárních pohádkových příběhů. Je považován za pokračovatele klasiků českých pohádek, jako jsou Josef Lada, Ondřej Sekora, Jan Drda. Letos by oslavil 100. narozeniny.
Největší ohlasy získaly jeho pohádkové knihy a příběhy, které byly adaptovány pro televizi. Jejich děje umísťuje často do prostředí Jičínska. Patří mezi ně například knížky vydané Nakladatelstvím Fragment- Kočičiny kocourka Damiána, Čtení o vepříkovi a kůzleti, Cipískova loupežnická knížka, Rumcajsova loupežnická knížka nebo leporelo pro nejmenší Jak Cipísek chránil jelení studánku.
Část své spisovatelské tvorby věnoval také psaní klukovských příběhů, mezi které patří například My tři a pes z Pětipes.


Anotace:
Příběhy známé z televize.
Šejtroček prožívá na svých cestách řadu dobrodružství i se svými kamarády- vodníkem Česílkem, valachem Žemličkou a dalšími.
Dozvíte se, jak se stal Šejtroček formanem, jak se mu polámalo kolo, jak zahrál loupežníkům pro radost, jak vezl ohnivého mužíčka na svatbu, a přečtete si i mnoho dalších neuvěřitelných příběhů.
166x230 mm, váz., 144 str., 249 Kč
Pro čtenáře od 5 let


Příběhy z krkonošských hor a podhůří
Další pohádkovou knihou, na kterou se mohou děti těšit, jsou Krkonošské pohádky, které vycházejí 15. března 2011.
Anotace:
Krkonošské pohádky o dobru, zlu, chamtivosti a lásce. Příběhy z krkonošských hor a podhůří, kde vládne moudrý Krakonoš. Lakomý jilemnický pán jenom kouká, kde by co sebral z cizího! Krakonoš jeho plány většinou odhalí a zmaří. Občas si z Vejrycha také udělá legraci. Pohádkové příběhy o životě krkonošského lidu pocházejí z pera Marie Kubátové.
166x230 mm, váz., 96 str., 199 Kč
Pro čtenáře od 5 let
Koupit můžete zde :
a další tituly pro děti zde :
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vintage inspired wedding dresses vintage inspired wedding dresses | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 16:02 | Reagovat

Q. Why don't they serve chocolate in prison?
http://www.threedress.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama