KNIHA JE NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA A TO JE PRAVDA ODVĚKÁ.

Březen 2011

Krásní mrtví

15. března 2011 v 10:37 Knižní novinky
Po upírech ovládli mysl lidí na celém světě andělé
Praha, 15. března 2011 - Pro fanoušky upíří tématiky, kteří jsou již nasyceni krví, přichází další fantasy žánr, který v krátké době oslovil čtenáře na celém světě! Románová série Krásní mrtví od britské autorky Eden Maguire je napínavým příběhem o temném tajemství, ztrátě a vykoupení. Ukazuje, co dokáže zármutek provést s lidmi a čeho všeho jsou pod jeho vlivem schopni.
ZDE :
Krásní mrtví nejsou bezduchými krvelačnými zombíky. Jsou zobrazeni jako nadpřirozené andělské, ale zároveň lidské bytosti. Mají schopnost ovládat mysl živých lidí a vstoupit do jejich myšlenek a emocí. Na tento svět se vracejí, aby nalezli odpovědi o okolnostech jejich smrti a jejich duše tak mohly dojít odpočinku a vykoupení.
Hlavní hrdinkou je Darina, šestnáctiletá dívka, jejíž přítel Phoenix nedávno zemřel na následky pobodání nožem v pouliční rvačce. Phoenix je už čtvrtý z Darininých přátel, kteří zemřeli v průběhu posledního roku: Jonas měl nehodu na motorce, Arizona se utopila a Summer byla zastřelena. Všechno to byly očividné nehody.
Darina je zoufalá a často se uchyluje na své oblíbené místo několik mil od domova, kde se stane neuvěřitelná věc: spatří Phoenixe i další přátele, živé a zdravé. Jsou skuteční, nebo Darina trpí halucinacemi? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Je tolik nezodpovězených otázek… Stejně jako ostatní se vrací do světa živých z limbu, "čekárny, kam přicházejí duše zemřelých", aby na ně nalezla odpověď. Darina je jediná, kdo může Krásným mrtvým pomoci.
Pro svou tetralogii Krásní mrtví nalezla Eden Maguire inspiraci na opuštěné coloradské farmě. Série vyšla v originále v letech 2009-2010 a stala se jejím prvním hitem. Všechny čtyři díly Krásných mrtvých vydává v češtině Nakladatelství Fragment. V současnosti už Eden pracuje na další sérii, která se bude jmenovat Dark Angel a její první dva díly vyjdou v angličtině v roce 2011.
Anotace:
Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.
Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?
"Kde to jsem? Co se to děje?" Phoenix nic nechápal, stejně jako já, slídil zvenčí.
"Copak tomu nerozumíš?" zasmála se černovlasá dívka, ale přátelsky. "Copak jsi to neslyšel? Jsi jedním z nás - Krásných mrtvých."
"Arizono?" Phoenix potřásl hlavou úplně stejně jako já předtím. "Jak je to možné?"
"Musím něco zařídit," odpověděla a odhodila si vlasy z čela. "Dát nějaký věci do pořádku."
Phoenix Rohr, Arizona Taylorová, Summer Madisonová a Jonas Jonson. Čtyři mrtví z Ellerton High.
Byli všichni tak krásní, s bledou pletí a divokým pohledem. Smrt je nepoškodila.
Srdce se mi svíralo láskou a žalem nad tou ztrátou.
Autorka: Eden Maguire

Koupit můžete ZDE :

Novinky

10. března 2011 v 11:03 Knižní novinky


Babičku Boženy Němcové si nyní mohou přečíst i malé děti

Praha, 10. března 2011 - Převyprávěné a zkrácené verze klasických děl a starých pověstí vydává Nakladatelství Fragment od roku 2009. Tyto knihy bohatě ilustrované Antonínem Šplíchalem jsou určeny začínajícím čtenářům a těší se velké oblibě. Pro malé čtenáře připravilo Nakladatelství Fragment i klasické pohádkové tituly - Cesty formana Šejtročka a Krkonošské pohádky.
Velmi oblíbené z této edice jsou především Staré pověsti české, Staré řecké báje a pověsti, Gulliverovy cesty a Robinson Crusoe. Knihy se setkaly s velmi pozitivním ohlasem nejen u dětí, ale také u jejich rodičů i učitelů na základních školách.
Prostou, avšak moudrou babičku Boženy Němcové zná téměř každý. Po jejím příjezdu k dceři na venkov si ji okamžitě oblíbí vnoučata, stává se rádkyní sousedům i samotné paní kněžně. Očima mladé Barunky zobrazuje příběh světlou i temnou stranu lidských osudů na malebném českém venkově se všemi zvyky a tradicemi, inspirované vzpomínkami na dětství autorky.
Jedná se o jedno z nejznámějších děl české klasické literatury, které je převyprávěné tak, aby si ji mohli přečíst i malí čtenáři.Babičku převyprávěl Petr Prouza,básník a prozaik.Jeho prozaické kvality se projevují v řadě básní a povídek.
Babička se objeví na pultech knihkupců 15. března 2011. V letošním roce se děti mohou těšit také na Dobrodružství Toma Sawyera.

DALŠÍ KNIHY Z OBLÍBENÉ EDICE URČENÉ MALÝM DĚTEM:
Cesty formana Šejtročka - knížka Václava Čtvrtka plná příběhů, které všichni dobře známe z televize
Šejtroček prožívá na svých cestách řadu dobrodružství i se svými kamarády - vodníkem Česílkem, valachem Žemličkou a dalšími. Dozvíte se, jak se stal Šejtroček formanem, jak se mu polámalo kolo, jak zahrál loupežníkům pro radost, jak vezl ohnivého mužíčka na svatbu, a přečtete si i mnoho dalších neuvěřitelných příběhů.
Václav Čtvrtek, vlastním jménem Václav Camfourek, napsal řadu knih pro děti a mládež, povídek, románů a her o současných dětech a populárních pohádkových příběhů. Je považován za pokračovatele klasiků českých pohádek, jako jsou Josef Lada, Ondřej Sekora, Jan Drda. Letos by oslavil 100. narozeniny.
Největší ohlasy získaly jeho pohádkové knihy a příběhy, které byly adaptovány pro televizi. Jejich děje umísťuje často do prostředí Jičínska. Patří mezi ně například knížky vydané Nakladatelstvím Fragment- Kočičiny kocourka Damiána, Čtení o vepříkovi a kůzleti, Cipískova loupežnická knížka, Rumcajsova loupežnická knížka nebo leporelo pro nejmenší Jak Cipísek chránil jelení studánku.
Část své spisovatelské tvorby věnoval také psaní klukovských příběhů, mezi které patří například My tři a pes z Pětipes.


Anotace:
Příběhy známé z televize.
Šejtroček prožívá na svých cestách řadu dobrodružství i se svými kamarády- vodníkem Česílkem, valachem Žemličkou a dalšími.
Dozvíte se, jak se stal Šejtroček formanem, jak se mu polámalo kolo, jak zahrál loupežníkům pro radost, jak vezl ohnivého mužíčka na svatbu, a přečtete si i mnoho dalších neuvěřitelných příběhů.
166x230 mm, váz., 144 str., 249 Kč
Pro čtenáře od 5 let


Příběhy z krkonošských hor a podhůří
Další pohádkovou knihou, na kterou se mohou děti těšit, jsou Krkonošské pohádky, které vycházejí 15. března 2011.
Anotace:
Krkonošské pohádky o dobru, zlu, chamtivosti a lásce. Příběhy z krkonošských hor a podhůří, kde vládne moudrý Krakonoš. Lakomý jilemnický pán jenom kouká, kde by co sebral z cizího! Krakonoš jeho plány většinou odhalí a zmaří. Občas si z Vejrycha také udělá legraci. Pohádkové příběhy o životě krkonošského lidu pocházejí z pera Marie Kubátové.
166x230 mm, váz., 96 str., 199 Kč
Pro čtenáře od 5 let
Koupit můžete zde :
a další tituly pro děti zde :

Novinka Bitva o labyrint

9. března 2011 v 14:35 Knižní novinky

Hledání příštího Harryho Pottera skončilo - Percy Jackson: Bitva o labyrint je třetí nejčtenější knihou na světě!
Praha, 9. března 2011 - Na pulty knihkupců dnes přichází kniha Nakladatelství Fragment - Percy Jackson: Bitva o labyrint. Čtvrtý díl celosvětově úspěšné fantasy série Percy Jackson je po Harrym Potterovi a Twilight sáze třetí nejčtenější knihou na světě. Prodáno bylo jen v USA více než 15,5 milionu výtisků! První díl ságy byl převeden na plátna kin v únoru roku 2010.
Pokud jste fanouškem starověké mytologie, akčního dobrodružství a pátrání, příběhy Percyho Jacksona jsou perfektním čtením právě pro vás. A to bez ohledu na váš věk. Bitva o labyrint je čtvrtým dílem v této sérii, ale lze ho číst i samostatně.
Rick Riordan zde propojil řeckou mytologii se strastmi současného dětství. Čerpá zde ze svých zážitků při výuce řecké mytologie a také ze zkušeností s výukou dětí se speciálními potřebami.
Hlavním hrdinou série je dvanáctiletý teenager Percy Jackson žijící v současnosti v New Yorku. Zpočátku neví nic o svém osudu. Nevěří magickým příhodám, které se kolem něj dějí, než zjistí, že je součástí dvou světů - dnešního moderního a mytologického. Jeho otcem je řecký bůh Poseidon.
V současném světě se mu moc nedaří, vyhodili ho už ze sedmi škol, a navíc u něj diagnostikovali dyslexii a hyperaktivitu s poruchou pozornosti. V mytologickém světě se ale postupně stává hrdinou…
V dalším pokračování nastupuje Percy do nové školy a to poslední, o co by před prázdninami stál, je malér ve škole, do které ještě ani nenastoupil. Jenže na úvodní exkurzi vítá nováčky podivný tým roztleskávaček, které polokrevným rozhodně nefandí! Percymu se blíží 15. narozeniny a svět kolem něj je čím dál nebezpečnější.
Tábor polokrevných také už není, co býval. Luke s Kronovou armádou hledá cestu za jeho hranice. A tak na Percyho a jeho přátele čeká další letní výprava, tentokrát do prastarého Daidalova labyrintu. Důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat šílenství a zahubit. Čekají v něm krvežíznivé nestvůry i staří známí, překvapení, hádanky, bitvy na život a na smrt. A čas běží - schyluje se k nelítostné válce mezi olympskými bohy a temnými silami vládce Titánů…
Anotace:
Jmenuji se Percy Jackson…
Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější.
Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi?
Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…
145x210 mm, váz., 384 str., 399 Kč
Pro čtenáře od 11 let
4. díl navazuje na předcházející tituly:percy jackson_more nestvur_201411-01
percy jackson_prokleti titanu_201412-01

Pokračování se dočkají i fanoušci trilogie Křišťály moci - nové fantasy série mladé české autorky Michaely Burdové.
Její spisovatelské kvality již prověřila velice úspěšná fantasy série Poselství jednorožců. Za třetí díl Poselství jednorožců: Záchrana Lilandgarie získala dokonce třetí místo v ceně dětí SUK o nejoblíbenější a nejčtenější knihu roku 2009.
Příběh Křišťálů moci se odehrává v mytické zemi Mianthilii, ve které svádějí síly dobra a zla boj o sedm křišťálů moci, které mohou svému držiteli zaručit neomezenou vládu nad celou říší. Všechny křišťály stvořilo před dávnými časy sedm elfů a každý do toho svého vložil část své moci. Jeden z nich, Isgraël, se však rozhodl získat všechny křišťály pro sebe a podmanit si celou Mianthilii.
V cestě za naprostým ovládnutím Mianthilie stojí Isgraëlovi a jeho armádě Temných elfů pouze dívka Neilin, která jako jediná má být podle proroctví schopna Temného pána Isgraëla zastavit.
Druhý díl se objeví na pultech knihkupců již 11. března 2011!


Anotace:
Neilin odhalila Arwinovo tajemství. Už mu nedokáže důvěřovat ani odpustit… nebo snad ano?
V utajovaném městě Bílých elfů Än-Ielwil, o kterém se vyprávějí pouze legendy, Neilin konečně nachází klid. Noví přátelé ji doprovázejí za prvním Křišťálem moci, ale nic není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Neilin čeká setkání se Smrtí.
Na Smaragdittu teče krev. Král Edrian se rozhodl získat své město zpět, ale Isgraëlova armáda nestvůr je strašlivá. Pomohou elfové svým dávným lidským přátelům? Poslední naděje leží v rukou Terien a bájných gryfů.
Isgraël zatím odhaluje svou nejničivější zbraň. Neilin se musí postavit hrozbě, která dávno neměla existovat. Odhalení, které ji ale nakonec čeká, bude šokující.
152x228 mm, váz., 296 str., 279 Kč
Pro čtenáře od 11 let
Druhý díl navazuje na předchozí titul Křišťály moci: Zrada temného elfa
Koupit můžete ZDE :

Nová kniha v prodeji ode dneška

9. března 2011 v 14:04 Informace
Hledání příštího Harryho Pottera skončilo - Percy Jackson: Bitva o labyrint je třetí nejčtenější knihou na světě!
Praha, 9. března 2011 - Na pulty knihkupců dnes přichází kniha Nakladatelství Fragment - Percy Jackson: Bitva o labyrint. Čtvrtý díl celosvětově úspěšné fantasy série Percy Jackson je po Harrym Potterovi a Twilight sáze třetí nejčtenější knihou na světě. Prodáno bylo jen v USA více než 15,5 milionu výtisků! První díl ságy byl převeden na plátna kin v únoru roku 2010.

Podívejte se na ni ZDE:

Ve škole

9. března 2011 v 9:47 Diskuze
Hezký den všem, tak jsem dnes ve škole viděla u prvňáčků na lavicích katalogy od Fragmentu.Vzala jsem jeden do rukou a začala si prohlížet a to byste nevěřili, jak děti listovaly a Verunka povídá :"tohle budu chtít k narozeninám" a ostatní děti už si také vybíraly a kroužkovaly co budou chtít.
Je to úžasné,že i v této době počítačů děti čtou.:-)

O Fragmentu

8. března 2011 v 18:51 Fragment


Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o.
Pujmanové 1221/4
140 00 Praha 4
mapa05b

Kliknutím na náhled zobrazíte podrobnější mapu. Také si můžete
polohu naší firmy zobrazit na webu Mapy.cz.
GPS souřadnice: N 50°2'47.5", E 14°26'5.3"
telefon:+420 241 004 011
fax:+420 241 004 071
IČ:65410602
DIČ:CZ65410602
Zápis v OR:Městský soud v Praze,
oddíl C, vložka 444433Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler - Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. Zakladateli a současně vlastníky nakladatelství jsou Ing. Jan Eisler a Ing. Pavel Nýč.
Nakladatelství Fragment se zaměřuje na původní i převzaté tituly zejména z oblasti populárně naučné literatury, beletrie pro děti a mládež a leporel pro nejmenší. Dále vydává doplňkové učebnice, slovníky a turistické průvodce. Nemalá část produkce nakladatelství je věnována také populárně naučné literatuře a beletrii pro dospělé čtenáře.
V současnosti patří Fragment k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 140 mil. Kč. O úspěchu vypovídá rovněž stále se zvyšující počet zaměstnanců, který v současnosti dosáhl počtu 45. Od svého vzniku vydalo více než 1700 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 18 mil. kusů výtisků. V roce 2009 nakladatelství Fragment vydalo 185 knižních novinek a podobně tomu bude i v roce následujícím.
V roce 2005 byla založena pobočka - Vydavateľstvo Fragment, s.r.o. se sídlem v Bratislavě, která má v současné době 7 zaměstnanců. Během prvního roku bylo uvedeno na slovenské knižní pulty téměř 60 nových titulů. V roce 2009 představil stále rostoucí slovenský Fragment 153 knižních novinek.

Dějepis,který bude děti bavit

8. března 2011 v 18:38 Informace
Dějepis, který bude děti bavit
Praha, 8. března 2011 - Vydavatelství Fragment přináší na pulty knihkupců první knihu z nové české série pro mládež - Dobrodružné výpravy do minulosti. Posláním celé série je seznámit děti a mládež zábavnou formou s historií. Knížky jsou jen lehce dotknuté fantastikou, jinak se celý děj odehrává v historických reáliích.
Hlavní hrdinka, dívka Bára, se s rodiči přestěhuje z bytu v paneláku do velkého domu se zahradou. Nemá z toho radost, protože to znamená změnit školu a přijít o staré kamarády. Na půdě domu se však setkává s tajemnou kočkou Barčou a objevuje kouzelný atlas, jehož pomocí se může dostat kamkoliv do minulosti. První delší dobrodružství zažívá ve středověku na královském hradě v Paříži. Autorkou je Veronika Válková, která pracuje jako učitelka dějepisu a latiny, takže pro psaní knížek s historickou tématikou je osobou nejpovolanější. V českém světě sci-fi a fantasy je známa spíše pod pseudonymem Adam Andres, pod nímž publikovala příběhy z cyklu Wetemaa. Při psaní se Veronika Válková vrací do svých dětských let. "Je to zajímavé, ale vůbec si nemohu vzpomenout, jak první Bářin příběh (a není to ten, který teď
vychází) vznikl. Určitě to bylo před rokem 2002. Jen si pamatuji, jak mne to pohltilo, a psala jsem a psala - a najednou byla kniha hotová. Prostě jsem popustila uzdu svým dávným dětským fantaziím. Jako holčička jsem si opravdu často představovala, že zažívám dobrodružství někde v minulosti, podle toho, jaký historický román jsem zrovna četla nebo jaký historický film právě běžel v televizi. Přenesla jsem se do té doby a žila jsem si tam vlastní příběhy. Psaním příběhů o Báře vlastně nedělám vůbec nic jiného, než co jsem dělala jako deseti- nebo dvanáctiletá. Toulám se po minulosti a dělám si tam trochu, co chci."

Dokladem toho, že autorka má velmi bohatou fantazii. Příběhy se jí, dle jejích slov, rodí v hlavě samy. "Bývaly doby, kdy jsem si je třeba vymýšlela před spaním, teď je to spíš tak, že sednu k počítači celá zvědavá, co se ,tam' zase bude dít. Prostě mi v hlavě běží film a já jeho děj přepisuji. Někdy je pro některou mou postavu inspirací živá osoba, ale to je výjimečné (v příbězích o Báře zatím nikdo takový není). Skutečná je v knize jen kočka Barča, která je psaná podle skutečné kočičky stejného jména. Ta se bohužel vydání knihy nedožila, umřela před čtyřmi roky jako dvanáctiletá. K psaní si pouštím hudbu, nejraději soundtracky z některých filmů - k Báře a Karlovi to byla hudba z Jak vycvičit draka (vyšlo i knižně pod stejným názvem v Nakladatelství Fragment)."
Na další díl z této edice, Pozdvižení v Pompejích, se mohou čtenáři těšit již na podzim.


Anotace:
Vstupte s Bárou pomocí kouzelného atlasu do středověku. Dostanete se na královský hrad a zažijete nečekaná setkání a dobrodružství.

Pište

8. března 2011 v 17:42 Diskuze
Budu ráda, za každý váš příspěvěk . Pojďte si popovídat o knížkách, které jste četli.

S Fragmentem

8. března 2011 v 17:37 Fragment

Ceníme si spolupráce s Vámi, děkujeme.


Knižní novinky 9. týdne

8. března 2011 v 17:32 Knižní novinky

Novinky 9. týdne


tituly 9.týdne

8. března 2011 v 17:31 Knižní novinky

tituly 9. týdne


Pozvánka na křest knihy

8. března 2011 v 17:30 Informace

Fragment - pozvánka na křest knihy Než odejdu navždy


Likvidační zvýšení sazby DPH na knihy a kulturu

8. března 2011 v 17:28 Informace

Likvidační zvýšení sazby DPH na knihy a kulturu

Praha, 16. února 2011 - Průměr DPH na knihy ve vyspělých evropských zemích je mezi 5 až 6%. Se započítáním všech zemí EU 7,5%. Osm zemí EU má na knihy dokonce speciální sazbu, která je zdaněním řadí například i pod potraviny nebo léky. U nás je DPH na knihy v současnosti 10%, ale vláda zamýšlí zvýšit sazbu na 19%. Tímto v historii bezprecedentním skokem se propadneme téměř až na samotné dno Evropy, přiblížíme se Bulharsku, kde je sazba DPH na knihy 20%. Půjde naše země západoevropskou, anebo bulharskou cestou?
Stále jednoznačněji se v souvislosti s důchodovou reformou mluví o zvý­šení nižší sazby DPH z 10% na 19%, a to bez výjimky. Takto získané prostředky mají financovat propad v příjmech z odvodů na sociální pojištění. Paralelně s tím se v souvislosti s neúspěchem českých žáků v mezinárod­ním srovnání mluví o alarmujícím poklesu úrovně vzdělání a v neposlední řadě také o nedostatečné schopnosti žáků rozumět psanému slovu.
"Rádi bychom s největším možným důrazem upozornili, že zvýšení sazby DPH na knihy povede ke skutečné devastaci knižního trhu, k likvidaci nakladatelů, kteří vydávají i nekomerční literaturu, a ke snížení dostupnosti knih pro veřejnost," uvedl ředitel obchodu Nakladatelství Fragment Pavel Nýč. "Ekonomická klišé o tom, že subjekty trhu zvýšení snadno absorbují, promítnou částečně do cen a částečně si sníží marži, tady neobstojí", doplnil jeho slova Michal Rybka, ředitel Nakladatelství Rybka Publishers.
Proč? Knižní trh už řadu let v podstatě stagnuje - a to v dobrém i špatném smyslu. Celkový finanční obrat neroste ani neklesá. Neexistuje žádný způsob, jak tento obrat knižního trhu zvýšit. Ve výsledku to tedy znamená, že naklada­telé a knihkupci budou při zvýšení DPH dodatečně zdaněni z obratu sazbou 9%. A to je připraví prakticky o veškerý zisk a tedy i o důvod jejich činnosti. "Doprovodným jevem zvýšení sazby DPH bude také pokles celkového počtu prodaných výtisků. Mnoho titulů pak vůbec nebude možné vydat, neboť vydání knih je podmíněno minimálním počtem výtisků, na který potom zejména hodnotné tituly nedosáhnou," sdělil nakladatel a spisovatel Martin Vopěnka.
A co z toho bude mít státní rozpočet? Při odhadovaném obratu knižního trhu 8 miliard se jedná o 720 milionů. Vzhledem k poklesu zisku nakladatelů se ale sníží odvody daně z příjmu u těchto subjektů. Část zaměstnanců přijde o práci, autoři a překladatelé o část honorářů, polygrafický průmysl o část zaká­zek. Výsledný dopad na státní rozpočet tak bude pravděpodobně nulový.
Ale jaké to bude mít důsledky pro vzdělanost a kulturu národa? A jak je možné, že právě u nás v České republice, v zemi s bohatou kulturní tradicí, zcela dominují ekonomická témata nad kulturními? Jak je možné, že politická repre­zentace nemá zájem dát kultuře a vzdělání prioritu? (Je konec konců doloženo, že vzdělanost má i pozitivní dopady ekonomické - vede k prosperitě, k uvědo­mělému jednání, k zdravějšímu životnímu stylu atd.). Není přece náhoda, že tak mocná a bohatá země, jako je Velká Británie, jejíž knižní trh je mnohonásobně větší než ten náš, má na knihy nulovou sazbu DPH. A nikdo tam neuvažuje o jejím zrušení. Podobně ostatní země, jak je zřejmé z tabulky níže.
Přehled DPH v zemích Evropské unie
Nut­nost chránit a podporovat vydávání knih formou nižší sazby DPH, anebo do­konce formou speciální výjimky, je v Evropě všeobecně sdílená. Vysokou sazbu na knihy má v Evropě pouze Dánsko a Bulharsko (kde knižní trh prakticky ne­existuje). Ba ani v Rusku DPH na knihy nepřesahuje 10%. Česká republika se tak stane osamoceným ostrovem nekulturnosti v samotném srdci Evropy. Máme nakročeno na bulharskou cestu. Jistě, knižní trh zcela nezanikne. Mnohem spíš však přežije literatura komerční než literatura hodnotná. Hodnotná původní literatura pro děti, která vzhledem k vysokým vstupním nákladům živoří už dnes, zanikne zcela určitě.
Pro více informací kontaktujte:
PR manažerku Nakladatelství FRAGMENT
Martinu Pavlíkovou
Tel.: 267 008 830
O Nakladatelství Fragment
Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler - Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč. Od svého vzniku vydalo více než 2 000 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 19 mil. kusů výtisků. V roce 2010 Nakladatelství Fragment vydalo 221 knižních novinek a podobně tomu bude i v letošním roce. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2010 bylo uskutečněno celkem 400 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2010 představil stále rostoucí slovenský Fragment 139 knižních novinek.


Fragment

8. března 2011 v 17:25 Partner
Spolupracujeme s jediným partnerem - Fragmentem.

Ahoj

8. března 2011 v 17:11
Ahoj,vítám vás na svém webu, ve kterém se s vámi ráda podělím o své čtenářské zážitky.
Čtete také rádi jako já?Pak jste na správném blogu:-)